کدخبر: 2020

قیمت مرغ دوباره پر کشید! +نرخ جدید اعلام شد

مشاهدات میدانی حاکی از آن است که قیمت هر کیلو مرغ در خرده‌فروشی‌ها به ۳۳ تا ۳۷ هزار تومان رسیده است.

قیمت مرغ در خرده‌فروشی‌ها به ۳۳ تا ۳۷ هزار تومان رسیده است. قیمت مرغ باعث هرج و مرج بسیاری در بازار شده است.قیمت مرغ در چند وقت اخیر با روند صعودی مواجه بوده است. جدیدترین قیمت مرغ در بازار امروز اعلام شد. قیمت مرغ در روزهای آینده در انتظار تصمیم دولت است.

قیمت مرغ

براساس مشاهدات میدانی از خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران، عرضه مرغ تنظیم بازاری ۲۴هزار‌و ۹۰۰ تومان کاهش یافته است و در‌حال‌حاضر مرغ گرم آماده طبخ با قیمت کیلویی ۳۳ تا ۳۷ هزار تومان و در برخی از مغازه‌ها تا ۴۰ هزار تومان هم به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود. این در حالی است که فروردین ماه سال جاری قرارگاه ساماندهی مرغ، قیمت مصوب هر کیلو مرغ گرم را برای مصرف‌کننده ۲۴‌هزار‌و۹۰۰ تومان تعیین کرد؛ ولی این قیمت بیشتر از یک ماه دوام نداشت و مرغ از اواخر اردیبهشت ماه و اوایل خرداد در یک مرحله به ۳۰ هزار تومان و در مرحله دوم یعنی ابتدای تیرماه به حدود ۴۰ هزار تومان نزدیک شد. اگرچه از ابتدای سال تاکنون همواره کارشناسان و فعالان صنعت طیور درخصوص افزایش هزینه‌های تولید از‌جمله نهاده‌ها، واکسن، دارو، ریزمغذی‌ها، کرایه حمل‌ونقل، جوجه یک‌روزه و... هشدارهای لازم را می‌دهند و اعلام می‌کنند که این افزایش قیمت مؤلفه‌های تولید، قیمت تمام‌شده مرغ را برای مرغداران بالا برده و از طرفی تأخیر در ارسال نهاده‌ها و عدم نظارت از کشتارگاه تا بازار مصرف به این افزایش قیمت‌ها دامن زده است؛ اما آن‌طور که بازار نشان می‌دهد، به نظر می‌رسد گوش شنوایی برای این هشدارها وجود ندارد و تاکنون نیز اقدام مؤثری در جهت رفع این مشکلات انجام نشده است.

در این راستا پرویز فروغی، دبیر کانون مرغداران گوشتی، ضمن اشاره به افزایش هزینه مؤلفه‌های تولید گفت: قیمت مرغ زنده برای مرغداران با احتساب سود، بیش از ۲۰ هزار تومان تمام می‌شود؛ ولی مرغداران نرخ مصوب مرغ زنده یعنی ۱۷‌هزار‌و صد تومان را با تحمل ضرر سه هزار تومانی رعایت می‌کنند. 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها