کدخبر: 453

ارزش بیت کوین وارد کانال تازه ای شد | رشد قیمت بیت کوین همه را شوکه کرد+جدول قیمت

ارزش بیت کوین پس از یک کاهش ۳.۴ درصدی دوباره بالا رفت ولی همچنان ۱۰ هزار دلار پایین تر از اوج بیش از ۵۸ هزار دلار آن در ماه فوریه معامله می‌شود.​

بیت کوین یک رمز ارز و نظام پرداخت جهانی است.بیت کوین را از نظر حقوقی هنوز هیچ کشوری به عنوان پول قانونی به رسمیت نمی شناسد. بیت‌کوین نخستین پول دیجیتال غیرمتمرکز است.بیت‌کوین از نظر ارزش بازار بزرگ‌ترین ارز مجازی در جهان به شمار می رود. آخرین اخبار مربوط به بیت کوین را در سایت خوندنی آنلاین دنبال کنید.

پس از گزارشی که نشان داد آمریکا در ماه گذشته میلادی بیش از حد انتظار اشتغال ایجاد کرده و بهبود وضعیت سرمایه‌های پرمخاطره، ارزش بیت کوین دوباره افزایش یافت. شرکت میکرو استراتژی بیشترین خرید این ارز مجازی را ماه گذشته داشت.

عنوان کمترین قیمت بیشترین قیمت
بیت‌کوین ۵۷۸۸۹.۸ ۶۱۲۲۵.۱
بیت‌کوین کش ۶۲۴.۴۵ ۶۶۷.۷۹
اتریوم ۲۰۵۷.۱۱ ۲۱۹۷.۷۳
لایت‌کوین ۶۶۷.۷۹ ۲۳۵.۴۳۹
ریپل ۰.۹۹۹۸ ۱.۲۷۳۶۱
تتر ۱,۰۰۰۲ ۱,۰۰۱۴
دوج‌کوین ۰,۰۵۶,۲۱ ۰,۰۶۲۸۴۸
دش ۲۱۱,۵۴ ۲۳۹,۸
مونرو ۲۱۵,۳۰۶ ۲۲۸,۶۹۱
کاردانو ۱,۱۰۶۷۱۶ ۱,۲۱۷۹۸۸
ترون ۰,۰۵۲۰۸۸ ۰,۰۵۳۳۵۵۳

مایکل نووگراتز، مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال و طرفدار بلندمدت بیت کوین همچنان خوش‌بین است و پیش‌بینی می‌کند قیمت بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی به ۱۰۰ هزار دلار برسد. وی در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد بیت کوین و سایر ارزهای مجازی تبدیل به یک سرمایه سازمانی شده‌اند و بانک‌ها آشکارا تلاش می‌کنند از آن بهره ببرند.بیت کوین در حال حاضر ۱۰ هزار دلار پایین تر از اوج بیش از ۵۸ هزار دلار آن در ماه فوریه معامله می‌شود و این بحث را به وجود آورده که آیا سرمایه‌گذاری در این ارز مجازی توسعه می‌یابد یا مانند آن چه در ۲۰۱۷ اتفاق افتاد سقوط می‌کند.این ارز دیجیتال قبل از بهبودی، ۳.۴ درصد از ارزش خود را در روز جمعه از دست داد و به ۴۸۱۵۰ دلار رسید. شاخص کریپتو گلکسی بلومبرگ که شامل بیت کوین و ۴ ارز دیجیتال دیگر می‌شود، بیش از ۴.۷ درصد در روز جمعه پایین آمد و بعد تغییرات اندکی داشت.

 بیت کوین ۲۱ درصد از ارزش خود را در هفته گذشته از دست داد ولی هنوز هم ارزش آن پنج برابر نسبت به سال گذشته بالاتر است. برخی عقیده دارند این ارز مجازی می‌تواند مانند طلا پشتوانه ای در برابر تورم و ضعف پول‌های رایج باشد و تبدیل به بخش بزرگتری از اوراق بهادار سازمانی خواهد شد.

در هفته ای گذشت ارزهای دیجیتالی نقش پررنگی را در جهان داشتند وموجب توجه مردم به خود شدند. با توجه به اینکه ارزهای دیجیتالی خواب ندارند و در تمامی ساعات روز به فروش می رسد، علاقه مندان به این حوزه ۲۴ ساعت ۷ روزه هفته باید به روند بالا و پایین آن توجه کنند.

در روزی که گذشت ارزهای دیجیتالی اتر رکورد تازه ای زد. ، قیمت Ether از ۲۰۰۰ دلار گذشته است.

طبق گزارش کوین دسک ، اتر به رکورد جدید قیمت ۲.۰۳۳.۰۸ دلار رسید که در ۲۴ ساعت گذشته ۶.۱۸٪ رشد داشت ، و ارزش بازار رمزنگاری به ۲۳۳.۳ میلیارد دلار رسید. ارز رمزنگاری شده در سال گذشته ۱۷۲.۵ درصد افزایش یافته است.

رکوردهای قیمت بیت کوین

بیت کوین

قیمت بیت کوین نیز به یکه تازی خود ادامه داده است. یک روز پس از آنکه ارز رمزپایه پیشرو بیش از ۵۰۰۰ دلار افزایش یافت و در طی این مدت ارزش بازار سقف یک تریلیون دلار دست یافت ، بیت کوین (BTC) صبح شنبه یک رکورد دیگر هم در تاریخ خود به ثبت رساند ، برای اولین بار از ۵۷هزار دلار عبور کرد و باعث ایجاد یک تجمع گسترده در میان سایر ارزهای رمزپایه شد. بالاترین سطح قیمت این ارز دیجیتالی ۵۷،۴۹۲.۰۰ بود. قبل از شروع سرگرمی و بازی های دیروز ، BTC حدود ۵۱،۶۰۰ دلار بود. در حال حاضر قیمت هر بیت کوین ۵۶ هزار و ۴۹۲ دلار است.

بیت کوین در هفته ای که گذشت

بیت کوین

براساس گزارش اینوستینگ، بازده اوراق خزانه داری در روز جمعه به بالاترین سطح خود از فوریه ۲۰۲۰ را رسید و سهام ایالات متحده هفته معاملات را با روند نامشخصی به پایان رساند زیرا سرمایه گذاران اعلام کردند که پیامدهای تورم ارزش سهام و طلا را زیر سوال می برد. این احساسات به طور احتمالی تا هفته معاملات جدید ادامه خواهد داشت.

در اواخر هفته معاملات نفت با پایین آمدن دوباره میزان تولید ایالات متحده ، نفت به زیر ۶۰ دلار در هر بشکه رسید. دلار علی رغم افزایش بازده در مدت مشابه ، در روز جمعه برای دومین روز افت کرد. این دو رابطه مثبت دارند که به نظر می رسد این رابطه از هم پاشیده است.

فروش دلار دو روزه برای تقویت طلا کافی نبود و دوباره آن را به حالت معکوس درآورد. در عوض ، فلز زرد روز به روز ضعیف تر شده است. ضعف دلار موجب افزایش طلا شده است، در حالی که افزایش بازده، سرمایه گذاران را از یک دارایی امن به دارایی دیگر دور می کند.

همچنین بر اساس گزارش کیتکو، اندرو شیتز ، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری مورگان استنلی پیش بینی می کند که طلا در سال ۲۰۲۱ بیش از این افتی که تجربه کرده روند نزولی خود را ادامه داده است.

اقتصاددانان مورگان استنلی پیش بینی می کنند که تورم آمریکا طی دو سال آینده کمی بیش از ۲٪ افزایش یابد. بنابراین ، این به سختی سناریوی فراری برای تورم است که به نظر می رسد طلا برای آن مناسب تر باشد. طلا سرمایه ای است که روایت در آن اهمیت دارد. در سال ۲۰۲۱ به نظر می رسد پاندمیک بهتر می شود. داده های اقتصادی در حال بهبود است. سیاست آرامتر شده است. و نرخ بهره در حال افزایش است.

همچنین گفته می شود عملکرد طلا به ویژه در مقایسه با سایر کالاها کم است. ارزیابی آن جذابیت خاصی ندارد. حرکت قیمتی ضعیف است ، به این معنی که کالاهایی که در حال سقوط هستند اغلب تمایل به نزول دارند. و داده های اقتصادی فعلی ، که در حال بهبود است ، اغلب به این معنی است که طلا کمتر از دارایی های دیگر عمل می کند.

در مورد طلا ، قیمت کمی زیر ۱۸۰۰ دلار در هر اونس پیش بینی شده است. تا پایان سال ؛ حتی با افزایش نرخ تورم ، طلا کاهش بیشتر از سطح فعلی را نشان می دهد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها