کدخبر: 7

وضعیت بورس / پیش بینی جدید از وضعیت بورس+جزئیات مهم

لغو قیمت‌گذاری دستوری فولاد و تزریق پول به بازار سهام باعث روند صعودی بورس دیروز شد و شاخص کل، کانال ۱/۳ میلیون واحد را پس گرفت، اما بورس امروز چه می‌شود؟

وضعیت ​​بورس در این روزها با نگرانی های زیادی رو به رو بوده است. وضعیت بورس در هفته قبل رشد خوبی را طی کرده است . پیش بینی های کارشناسان درباره وضعیت بورس امیدوار کننده است . وضعیت بورس در فصل بعد با روند خوبی مواجه خواهد شد . وضعیت بورس در تابستان 99 روند منفی را طی کرد.​

بازار سهام در سه هفته گذشته روند نزولی داشت و اولین روز معاملات این هفته نیز با فشار فروش در نماد‌های شاخص‌ساز همراه بود، اما دیروز تقاضا به بورس بازگشت و شاخص کل مثبت شد. اما آیا روند صعودی بورس پایدار است؟

مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با دلیل بازگشت بورس گفت: اصلاح زیاد بازار سهام در سه هفته اخیر، لغو قیمت‌گذاری دستوری فولاد، روند صعودی بازار‌های جهانی و تثبیت قیمت دلار از دلایل روند صعودی بازار سهام بود و تزریق پول به بازار سهام نیز جنبه روانی زیادی داشت. با وجود روند صعودی شاخص کل هنوز اعتماد به بازار سهام برنگشته است. به نظر می‌رسد گزارش‌های ۹ ماهه به رشد بازار سهام کمک کند، اما باید روند قیمت دلار را مد نظر قرار داد.

این کارشناس در رابطه با بورس امروز گفت: جو روانی بورس مثبت است و در دقایق پایانی معاملات روز گذشته تقاضا افزایش یافت و احتمالا بورس امروز مثبت است.

همچنین حمید اسدی، حقوقدان بازار سهام روند صعودی آغاز شده را پایدار خواند و گفت: بورس اصلاح زیادی داشته و لغو قیمت‌گذاری دستوری، و تزریق پول به بازار سهام موانع پیش‌روی بورس را کنار زد.

وضعیت بورس

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها