کدخبر: 242

ماجرای آژیر خطر در تهران چه بود؟+عکس و جزئیات

ساعاتی پیش صدای آژیر قرمز در غرب تهران شنیده شد که برخی شهروندان در تهران نگران شدند که بدانند دلیل آژیر قرمز چه بوده است.

 

متاسفانه در فضای مجازی حتی شایعاتی درباره حمله رژیم صهیونیستی به خاطر این آژیر خطر پخش شد که به هیچ عنوان صحت ندارد.

واکنش رسمی به صدای آژیر خطر در تهران

«حمیدرضا گودرزی» معاون امنیتی استانداری تهران درباره صدای آژیر خطر در تهران گفت: این صدا به دلیل اختلال در یکی از سیستم‌های صوتی (دزدگیر) یکی از مراکز در حوالی شهرک آزمایش بود که بعد از چند دقیقه نیز قطع شد.

درجاتی مدیرکل ستاد بحران تهران نیز در ارتباط مستقیم با شبکه خبر در این خصوص گفت: سامانه بارشی در گردنه قوچک و جاجرود شدید بود و آب به آژیر نفوذ کرد.

نفوذ آب باعث در آمدن صدای آژیر

همچنین امیرحسین یزدان پناه، مدیرکل بحران تهران نیز نفوذ آب به آژیر یک مجموعه را دلیل به صدا درآمدن آن معرفی کرده است.

سقوط هواپیما

آژیر قرمز

از سوی دیگر شایعاتی مبنی بر سقوط یک هواپیمای خطوط هوایی ترکیه در فضای مجازی منتشر شد که فرشید حسینی مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی در این باره گفت: این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و خلبان این شرکت هواپیمایی تصمیم به فرود نیامدن در این شرایط جوی نامساعد گرفته است.

وی افزود: در چنین شرایطی تنها خلبان هواپیما است که می تواند بر اساس قانون تصمیم بگیرد که می تواند فرود بیاید یا خیر و به دلیل شرایط جوی نامساعد و وجود ابرهای خطرناک CB این خلبان تصمیم گرفته که به سمت باکو برود و اعلام کرد که پس از مساعد شدن آب و هوا دوباره به فرودگاه امام خمینی باز خواهد گشت.

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: پس از فرود نیامدن هواپیمای ترکیش ایر، دیگر پروازها در این فرودگاه به زمین نشستند که می‌توان به  ایران ایر اشاره کرد و لحظاتی دیگر نیز هواپیمای ماهان از استانبول در فرودگاه امام خمینی خواهد نشست.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها