کدخبر: 486

اراذل اوباش دردسر ساز گیر افتادن/ کفتارهای حاشیه شهر چه کسانی هستند؟+جزئیات مهم

باند کفتارهای زورگیر که در حاشیه شهر مشهد با سلاح سرد به مردم حمله ور می شدند بازداشت شدند.

باند کفتارهای زورگیر به سرکردگی فردی به نام عاصم شناسایی و در دام قانون گرفتار شدند این زورگیران در حاشیه شهر مشهد به مردم رحم نمی کردند و دار و ندار آنها را به سرقت می بردند.

باند زورگیری‌های سریالی از شهروندان که در حاشیه شهر سد راه عابران می‌شدند و با تهدید سلاح سرد و ارعاب، اموال مردم را به یغما می‌بردند، با تلاش کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان‌رضوی در پی دو عملیات برق‌آسا زمینگیر و دستگیر شدند.

 همزمان با انعکاس ماجرای چندین فقره سرقت خشن از عابران پیاده در حوالی پیچ ساغروان مشهد به اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان‌رضوی که مجرمان در کنار بردن اموال شهروندان، با اجرای نقشه وحشتناک خود برای برخی از مالباخته‌ها مشکلات روحی نیز ایجاد کرده بودند، با توجه به اینکه عاملان این اقدام بیشتر سرقت‌های خود را در حوالی غروب رقم می‌زدند، پرونده روی میز سرهنگ«میش‌مست»، رئیس دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی استان قرار گرفت تا مانند پرونده‌های پیچیده‌ای که با هدایت وی به سرانجام رسیده بود، این ماجرا هم هرچه سریع‌تر به دستگیری سارقان خشن ختم شود.

تمامی جوانب کار مانند اظهارات شکات و... از سوی این مقام انتظامی مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد تمامی سرقت‌های سریالی در محدوده‌های پیچ ساغروان، سه‌راهی فردوسی، بیمارستان طالقانی و... رخ داده و پشت پرده آن هم ۶ مجرم قرار دارند که در باندی به سرکردگی فردی با هویت «عاصم» دست به سرقت می‌زنند.

این ‌گونه شد که دستور انجام دیگر اقدام‌های فنی و پلیسی مانند چهره‌زنی و بازبینی دوربین‌های مداربسته حوالی مناطق وقوع جرم به یکی از تیم‌های دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی استان داده شد.

چهره زنی سارقان زورگیر در مشهد / آنها به مردم رحم نمی کردند

دستگیری

وقتی موضوع به دقت در دستور کار مأموران قرار گرفت، با توجه به اینکه افراد مذکور به صورت آگاهانه مناطقی را برای زورگیری انتخاب می‌کردند که رد زنی آن‌ها از سوی مردان قانون به راحتی صورت نگیرد، چند روزی اقدام‌های میدانی و فنی پلیس به درازا کشیده شد اما این اقدام آن‌ها هم راه فراری از چنگال عدالت باز نکرد و چهره تمامی اعضای باند شناسایی و برای تطبیق هویت در اختیار مالباخته‌ها قرار گرفت. وقتی شهروندان تأیید کردند افراد شناسایی شده اعضای باند تحت تعقیب هستند، مرحله دیگر از عملیات پلیسی که همان رهگیری محل اختفای آن‌ها بود، کلید خورد.

در پی آن هم مشخص شد که آن‌ها در حوالی مشهد و در یکی از روستاها خانه‌ای اجاره و فقط در غروب روزهای مد نظر از آن خانه روستایی خارج و به حاشیه شهر رفته و وقتی شهروندی را مورد سرقت قرار می‌دادند از محل متواری شده و مجدد به روستا گریخته و آنجا مخفی می‌شدند.

وقتی کار به اینجا رسید مأموران دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی استان موضوع را به اطلاع مقام قضایی رسانده و پس از این هماهنگی، آخرین مرحله از عملیات پلیس که همان دستگیری و متلاشی کردن باند بود را آغاز کردند و مأموران پلیس آگاهی که تمامی تحرکات اعضای باند را تحت کنترل گرفته بودند، زمانی که متهمان در خواب به سر می‌بردند در اقدامی غافلگیرانه وارد خانه روستایی شده و اعضای باند «عاصم» را دستگیر کردند.

راز سرقت های خشن در مشهد لو رفت

دستگیری

در پی این ماجرا، از محل اختفای اعضای باند زورگیری که یکباره پلیس را بالای سرخود مشاهده کرده بودند و چرتشان پاره شده بود، یک دستگاه خودرو ساینا سرقتی و دو شمشیر کشف شد. بررسی‌ها نشان می‌داد متهمان علاوه بر سرقت طلا، جواهر و وجوه نقد همراه رهگذران خودروی مذکور را هم در یکی از این اقدام‌های مجرمانه سرقت کرده بودند.

در ادامه متهمان به مقر پلیس آگاهی منتقل شدند. آن‌ها که تمامی ادله پلیس را علیه خود می‌دیدند، لب به سخن گشوده و راز ۲۵ فقره سرقت خشن از شهروندان مشهدی در حوالی مناطق مذکور را برملا کرده و هر کدام را برای مأموران بازگو کردند. با توجه به ابعاد گسترده ماجرا ، احتمال افزایش تعداد جرایم از سوی متهمان متصور است، تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها