کدخبر: 698

افشاگری جدید از نقشه اسرائیل در حمله تروریستی نطنز!

روزنامه نیویورک تایمز با نقل قول از مقامات اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی به ابعاد سانحه رخ داده در تاسیسات غنی سازی نطنز پرداخت.​

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، مقامات ایرانی قطعی برقی که روز یکشنبه در تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز رخ داد و معلوم شد با انفجاری عمدی و برنامه‌ریزی شده بوده است را یک اقدام خرابکارانه تلقی کردند که از نظر آنها توسط رژیم صهیونیستی انجام شده.

ایران به طور مستقیم نگفت که چه چیزی موجب قطعی برق در این تاسیسات مستحکم شده است و رژیم صهیونیستی نیز از تایید یا تکذیب علنی این موضوع خودداری کرده است. اما مقامات اطلاعاتی امریکایی و اسرائیلی گفتند که رژیم صهیونیستی در این سانحه نقش داشته است.

این دو مقام اطلاعاتی که درباره آسیب رخ داده توضیحاتی به آنها داده شده بود، گفتند که این سانحه با انفجاری بزرگ رخ داده است که کاملا سیستم برق مستقل و شدیدا تحت حفاظت داخلی را که تامین‌کننده برق سانتریفیوژهای زیرزمینی است تخریب کرده.

این مقامات که می‌خواستند نامشان فاش نشود، مدعی شدند که این انفجار ضربه‌ای محکم به توان ایران برای غنی‌سازی اورانیوم وارد کرده است و دست کم نه ماه طول می‌کشد که تولید اورانیوم غنی شده نطنز بازیابی شود.

گفتنی است؛ رئیس سازمان انرژی اتمی روز گذشته خرابکاری علیه مرکز غنی‌سازی نطنز را تایید کرد.

صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اقدامی که علیه مرکز غنی‌سازی نظنز انجام شد نشان دهنده شکست مخالفین پیشرفت‌های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته‌ای از یک سو و مذاکرات موفق برای رفع تحریم‌های ظالمانه می‌باشد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها