کدخبر: 405

با این روش کرونا ویروس را مهار کنید!+جزئیات مهم

محققان پی بردند رطوبت ایجاد شده در داخل ماسک ممکن است به مقابله با بیماری‌های تنفسی نظیر کووید ۱۹ کمک کند.

نتایج مطالعه جدید نشان داد ماسک‌های صورت به میزان قابل توجهی رطوبت هوا را که فرد ماسک زده در آن تنفس می‌کند افزایش می‌دهد.

این میزان رطوبت بالاتر در هوای استنشاقی، می‌تواند توضیح دهد که چرا استفاده از ماسک با کاهش شدت بیماری در افراد کرونایی مرتبط است، زیرا مشخص شده که مرطوب شدن دستگاه تنفسی به نفع سیستم ایمنی بدن است.

«آدریان باکس»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم که ماسک‌های صورت به شدت رطوبت هوای استنشاقی را افزایش می‌دهد و نتیجه مرطوب شدن دستگاه تنفسی می‌تواند با کاهش شدت بیماری کووید ۱۹ مرتبط باشد.

وی در ادامه می‌افزاید: «تحقیقات نشان داده است که میزان بالای رطوبت باعث کاهش شدت آنفولانزا می‌شود و ممکن است از طریق مکانیزم مشابه برای شدت کرونا هم تأثیرگذار باشد.»

کرونا ویروس

میزان بالا رطوبت می‌تواند با ایجاد پاکسازی مخاط در ریه‌ها از گسترش ویروس در ریه‌ها ممانعت نماید. همچنین رطوبت بالا می‌تواند با تولید پروتئین‌های ویژه‌ای به نام اینترفرون ها، که علیه ویروس‌ها مبارزه می‌کنند، سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

معمولاً با زدن هر نوع ماسکی این رطوبت ایجاد می‌شود هرچند ممکن است خود فرد متوجه وجود آن نشود.

مطالعات جدید در امریکا نشان می‌دهد که ۷ گونه جدید از ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده که تمام یا بخشی از آنها دارای جهش‌هایی مشابه به گونه‌ای از ویروس کرونا هستند که در انگلیس شیوع یافته بود.

بر اساس این مطالعه که نتایج آن روز یکشنبه منتشر شده، در میان بیماران امریکایی، ۷ گونه جدید ویروس کرونا یافت شده که تا پیش از آن شناسایی نشده بود و گمان می‌روند که منشأ تمامی این گونه‌ها داخلی باشند.

این ویروس‌ها جهش‌های مشابهی در بخشی از ژن‌شان که نحوه ورود به سلول انسانی را مشخص می‌کند دارند. پژوهشگران گفته‌اند که این ویروس‌های جهش یافته بسیار مسری‌تر بوده و مشابه ویروس کرونایی هستند که پیشتر در انگلیس شیوع یافته بود.

انگلیس طی ماه‌های دسامبر و ژانویه شاهد شیوع گسترده ویروس کرونای جهش یافته بوده و این شیوع به گونه‌ای بود که انگلیس بالاترین نرخ ابتلا به کرونا را در جهان تجربه کرد.

کرونا ویروس

«راچله والنسکی» مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های امریکا گفت که در ماه ژانویه گونه ویروس کرونای انگلیسی در ۲۶ ایالت این کشور مشاهده شده است.

والنسکی پیشتر گفته بود: «گونه جدید ویروس کرونا که اخیرا شناسایی شده، بسیار راحت‌تر منتقل می‌شود و شیوع پذیرتر است و همین موضوع باعث افزایش موارد ابتلا شده و خستگی سیستم درمانی فرسایش یافته امریکا را بیشتر خواهد کرد.»

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یک‌هزار و ۱۶۵ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۴۸۵ هزار و ۳۳۲ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۶۶ هزار و ۶۶۵ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده امریکا به ۲۷ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۶۳۰ نفر رسید.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها