کدخبر: 561

سونامی کرونای انگلیسی در این استان همه را نگران کرد!

در روز گذشته شاهد یک طغیان گسترده بیماری کرونا جهش یافته انگلیسی بودیم و در یک روز آمار مبتلایان ۲ برابر شد.​

در هفته‌های اخیر با شناسایی نوع جهش یافته انگلیسی بیماری کرونا تر استان هرمزگان موجی از نگرانی در بین مردم و کادر درمانی به وجود آمده و سرعت انتشار این بیماری و همه گیری بیشتر آن بر حجم نگرانی‌ها افزود است.

در همین زمینه‌ دکتر فاطمه نوروزیان  اظهارکرد: متأسفانه روند بیماری کرونا از نوع جهش یافته در حال افزایش است.

وی افزود: تا روز گذشته در استان هرمزگان تنها ۲۳ بیمار کرونایی از نوع انگلیسی شناسایی شده بود که یک مورد نیز جان خود را بر اثر این ویروس در جزیره قشم از دست داده بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از دیروز نیز شاهد یک طغیان بیماری در هرمزگان بودیم به نحوی که در یک روز آمار مبتلایان به حدود ۲ برابر افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در روز گذشته تست کرونای انگلیسی ۱۹ نفر در سطح استان مثبت شده که حجم نگرانی‌ها در خصوص آلودگی بیشتر شهرهای استان را افزایش داده است.

نوروزیان گفت: از این ۱۹ مورد ۲ مورد در جزیره قشم، ۱۶ مورد در بندرعباس و ۱ مورد نیز در شهرستان پارسیان مشاهده و شناسایی شده است.

وی تاکید کرد: درحال‌حاضر ۴ بیمار مبتلا به این نوع ویروس در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بستری هستند و ۵ مورد از این بیماران سابقه تماس با سایر بیماران را در دو هفته گذشته داشته‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: هنوز علت درگیری این افراد خصوصا در شهر بندرعباس شناسایی نشده است فقط یکی از بیماران جزیره قشم سابقه سفر به خارج از کشور را داشته است.

وی در پایان از مردم خواست پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را با جدیت رعایت کنند و از حضور در تجمعات، مراسمات عروسی و عزا نیز پرهیز نمایند و در صورت تردد در اماکن شلوغ از ۲ ماسک استفاده کنند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها