کدخبر: 857

ماجرای معلولی که بازیگر فیلم شهاب حسینی شد

زهره اعتضادالسلطنه هنرمند معلول در برنامه تلویزیونی "محاکات" روایتی ارائه داد از بازی در آخرین فیلم شهاب حسینی با عنوان "بعد از اتفاق".

زهره اعتضادالسلطنه با وجود معلولیت دو دست هم نقاش ماهری است و هم خوشنویس حاذقی و هم پینگ‌پنگ بازی می‌کند و هم از مادرش مراقبت می‌کند؛ پای او هم به برنامه پرماجرای شبکه دو باز شد. 

اعتضادالسلطنه در برنامه "محاکات" که از شبکه دو روی آنتن رفت درباره زندگیش گفت: قرص‌هایی که مادرم در دوران بارداری خورد عامل معلولیت شد ولی ابدا مادرم را مقصر نمی‌دانم چون کدام مادریست که راضی شود حتی یک خار به پای فرزندش برود.

این هنرمند معلول ادامه داد: معلولان در محیط بیرونی خیلی مشکل دارند به‌خصوص در معابر که حداقل امکانات را داریم اما نباید کم آورد و باید ادامه داد. 

شهاب حسینی

زهره اعتضادالسلطنه با اشاره به همکاری با شهاب حسینی گفت: مدت‌ها پیش کودکی افغان که دستانش به خاطر سوختگی از بین رفته بود نزد من آمد و من سعی کردم او را تحت آموزش قرار دهم و از تجربیاتم برایش بگویم. 

وی در برنامه محاکات ادامه داد: زندگی این کودک افغان تبدیل شد به ماده داستانی فیلم "بعد از اتفاق" که تهیه‌کنندگی آن را شهاب حسینی و کارگردانی‌اش را پوریا حیدری اوره برعهده دارد و از رضا کیانیان و جواد عزتی تا علی انصاریان و صدیقه کیانفر و... در آن بازی داشته‌اند. 

اعتضادالسلطنه افزود: خودم هم در فیلم شهاب بازی کرده‌ام و سعی کردم همه تجربیاتی که در زندگی داشته‌ام را به نوعی در این نقش متجلی کنم. 

این هنرمند معلول تأکید کرد: ساخت فیلم زندگی معلولان توانمند خیلی کمک می‌کند به خانواده‌ها که دید بهتری درباره زندگی امثال ما پیدا کنند. مثلاً شاید خیلی‌ها ندانند که خودم خواستگار هم داشتم اما به خاطر مادرم ازدواج نکردم. اتفاقاً خواستگارهایم فاقد معلولیت بودند اما خیلی‌ها فکر می‌کنند معلولان نمی‌توانند خیلی از کارها را انجام دهند که اصلاً درست نیست. 

اعتضادالسلطنه خاطرنشان ساخت: از طریق فیلم و سریال می‌توان درباره توانمندی‌های معلولان و زندگی آن‌ها اطلاع‌رسانی کرد و این کاری‌است که شهاب حسینی تلاش کرده در "بعد از اتفاق" انجام دهد و شخصاً امیدوارم به هنگام اکران هم این فیلم خیلی خوب دیده شود. 

گفتنی است برنامه تلویزیونی "محاکات" به تهیه‌کنندگی جواد فرحانی و کارگردانی مریم نوابی‌نژاد حوالی ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها