کدخبر: 194

توافق سودان و رژیم صهیونیستی+جزئیات بیشتر

توافق سودان و رژیم صهیونیستی برای افتتاح سفارت

روزنامه القدس العربی در خبری فوری به نقل از یک منبع دولتی سودانی اعلام کرد که مقامات کشورش و رژیم صهیونیستی درباره افتتاح متقابل سفارت در اراضی اشغالی و خارطوم در آینده نزدیک توافق کردند.

هیئتی از رژیم صهیونیستی دوشنبه به ریاست الی کوهن، وزیر اطلاعات این رژیم به سودان رفت. این نخستین سفر یک وزیر صهیونیستی به سودان از زمان امضای توافق عادی سازی میان دو طرف است.

اسکای نیوز عربی به نقل از یک منبع سودانی اعلام کرد هیئت رژیم صهیونیستی با عبد الفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی و عبدالله حمدوک، نخست‌وزیر سودان دیدارکرد.

طبق این گزارش، اعضای هیئت رژیم صهیونیستی با مقامات سودان درباره همکاری اطلاعاتی و مقابله با تروریسم بحث و تبادل نظر کردند.
منبع مذکور همچنین گفت که در دیدار کوهن و مقامات سودان درباره راه‌های توسعه همکاری کشاورزی میان تل‌آویو و خارطوم مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی پس از بازگشت به اراضی اشغالی در بیانیه ای گفت: "من اطمینان دارم که این دیدار به آغاز بسیاری از جنبه های مهم همکاری دو طرفه منجر خواهد شد که به اسرائیل و سودان کمک و همچنین از ثبات امنیتی در منطقه حمایت می‌کند.
سودان اخیرا توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضا کرد و در پی آن آمریکا این کشور را از فهرست کشورهای حامی تروریسم حذف کرد.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها