کدخبر: 412

جنگ جهانی جدید در راه است! +جزئیات مهم

پس از شیوع ویروس کرونا در جهان و کشف واکسن توسط برخی کشورها، کمپین های "نه به واکسن کرونا" در تمام کشورها فعالیت خود را شروع کردند.

واکسن کرونا در ایران اجباری نیست در حالی که بسیاری از کشورها وقت تزریق واکسن کرونا را مشخص می کنند و شهروندان باید به تزریق واکسن کرونا تن دهند. در این میان برخی ماهیت واکسن کرونای چینی و روسی را زیر سوال بردند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد: جهان برای پیروزی در «جنگ جهانی علیه ویروس کرونا» به واکسن‌های ساخت چین و روسیه نیازمند است.

وی گفت:‌ باید با روس‌ها و چینی‌ها همکاری کنیم تا واکسنی که دانشمندان آنها ساخته‌اند با تایید سازمان جهانی بهداشت، جای خود را در تلاش چند جانبه ما برای مبارزه با همه‌گیری پیدا کند.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین تاکید کرد که برای مقابله با ویروس کرونا تلاش جمعی جهانی ضروری است به‌ویژه از آن‌ رو که این ویروس قابلیت جهش و تولید گونه‌های جدیدتر را دارد و همین امر مبارزه با این همه‌گیری را به یک «جنگ جهانی» تبدیل کرده است.

بنابر گزارش یورونیوز، این اظهارنظر اخیر رئیس جمهوری فرانسه در حالی مطرح شده که شماری از کشورهای اروپایی در ابتدا به واکسن‌های ساخت چین و روسیه، چندان روی خوش نشان ندادند.

با این حال نتایج مطالعه جدیدی که اخیرا در مجله لانست منتشر شد این روند را تغییر داد. در مقاله این نشریه تخصصی تاکید شده است که واکسن کروناویروس روسیه موسوم به "اسپوتنیک وی" در برابر موارد علامت دار بیماری کووید-۱۹ اثربخشی ۹۱.۶ درصدی دارد.

کارشناسان مستقل در این مطالعه اظهار داشتند: با انتشار نتایج این بررسی، نگرانی های مطرح شده در مورد واکسن اسپوتنیک وی که پیش از این تزریق آن در مسکو آغاز شده، برطرف شده است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها