کدخبر: 477

خبر جدید از اموال بلوکه شده ایران ! +جزئیات مهم

سخنگوی دولت: بازگشت پول های بلوکه شده به همت اقای همتی در حال پی گیری است.​

وزیر اعلام کرد هر کس می تواند نفت بفروشد بیاید قرارداد ببندد، اما همه آنها جا زدند.

وزیر گفت مجوز میلیونها بشکه را دادم اما یک بشکه هم نتوانستند!

خبرگزاری یونهاپ نوشت که ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه اش گفته است که کشورش احتمالا با کره جنوبی درباره آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره گفت و گو خواهد کرد اما هنوز هیچ پولی انتقال داده نشده است.

یونهاپ ادامه داد: این اظهارات پس از این مطرح می شود که سئول اعلام کرد ممکن است در پی رایزنی ها با آمریکا، پول های بلوکه شده ایران را آزاد کند. حدود ۷ میلیارد دلار پول ایران به خاطر تحریم های آمریکا علیه ایران در کره جنوبی بلوکه شده است.

گفتگو امریکا درباره منابع ارزی بلوکه شده ایران چقدر است؟

ایران و آمریکا

این خبرگزاری همچنین به نقل از پرایس نوشت: جمهوری کره یک متحد مهم، یک هم پیمان مهم است. در زمینه اجرای تحریم ها، مشارکت زیادی دارد.

علاوه بر این، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از پرایس درباره فعالیت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران و همکاری ایران با این نهاد بین‌المللی نوشت: ما همچنین می دانیم که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تحقیق درباره برخی مسائل جدی و مهم درباره مواد هسته ای بالقوه اعلام نشده در ایران ادامه می دهد.

اسپوتنیک به نقل از پرایس ادامه داد: ما تاکید داریم که ایران بدون تاخیر بیشتر برای حل و فصل این مسائل با آژانس همکاری کند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها