کدخبر: 911

اقدامات اخیر و آینده صهیونیست‌ها را سر عقل می‌آورد

به گزارش روابط عمومی نیروی قدس سپاه، سرلشکر محمد باقری، رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح روز گذشته در حاشیه مراسم بزرگداشت سردار حجازی در جمع خبرنگاران درباره حوادث اخیر در جنوب فلسطین اشغالی گفت: «صهیونیست‌ها فکر می‌کنند می‌توانند به طور دائم خاک سوریه را هدف قرار دهند و در جا‌های مختلف و در دریا‌ها شیطنت کنند و پاسخ نگیرند.»

وی افزود: «چیزی درباره اقدام‌گر حوادث اعلام نمی‌کنیم و نمی‌دانیم چه کسی است، اما جبهه مقاومت به صهیونیست‌ها پاسخ اساسی خواهد داد.» رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح درباره پاسخ ایران در صورت استمرار شیطنت‌های رژیم صهیونیستی گفت: «معلوم نیست پاسخ ایران چه باشد، اما رژیم صهیونیستی آرام نخواهد بود.»

سردار حجازی مجاهدی خستگی‌ناپذیر بود

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح همچنین در مراسم بزرگداشت سردار شهید سیدمحمد حجازی، جانشین سابق نیروی قدس سپاه که در یکی از قرارگاه‌های سپاه پاسداران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: «شهید حجازی را طی مدت بیش از ۴۰ سال که با آن بزرگوار آشنایی پیدا کردم و از نزدیک با او همکاری داشتم، خستگی‌ناپذیر در راه جهاد فی سبیل الله شناختم. با خدا عهد کرده بود که دشمنان خدا را از پای درآورد و به شهادت برسد. پس بشارت باد بر سردار حجازی این داد و ستد بی نظیر با خدای متعال.» سردار باقری ادامه داد: «عبادت و تضرع و بندگی و تلاش خستگی‌ناپذیر در راه مجاهدت فی سبیل الله در جبهه‌های گوناگون دفاع مقدس و مأموریت در سرتاسر کشورمان و حرکت برای مقابله با صهیونیسم در سوریه و لبنان از تلاش‌های او بود.»

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: «قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزات با رژیم ستمشاهی تلاش کرد و در رفاقت با شهید میثمی پیشتاز بود و با پیروزی انقلاب در کسوت سپاه درآمد. از روز‌های اول دفاع مقدس در پایگاه منتظران شهادت در اهواز او را شناختم. در روز‌های ابتدایی دفاع مقدس این بزرگوار با تلاش شبانه روزی در اعزام نیرو به جبهه‌های جنوب داوطلبان را تحویل می‌گرفت و به جبهه اعزام و وضعیت آن‌ها را رصد می‌کرد.»

حجازی بسیج را به بالندگی رساند

سردار باقری تصریح کرد: «در طول دفاع مقدس نیز در مسئولیت‌های گوناگون و در قرارگاه قدس در کنار سردار جعفری مسئولیت عملیات‌های بزرگی را بر عهده داشتند. او بود که بسیج را به بالندگی رساند و قریب به ۱۴ سال در توسعه بسیج تلاش کرد و توانست بسیج را به عنوان یک نهاد مستحکم برای پیشبرد اهداف انقلاب ارتقا دهد.» رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح تأکید کرد: «پس از آن در سطوح عالی‌تر سپاه نیز نقش خود را ایفا کرد. بعد از آن در یک دوره پنج ساله به ستادکل آمدند و ما افتخار همکاری با ایشان را پیدا کردیم. سامانه‌های آمادی و تحقیقات صنعتی پیشرفته در بخش‌های زیادی مرهون مدیریت این عزیز است.»

صنایع موشکی حزب‌الله، محصول تلاش حجازی

باقری گفت: «با اصرار و نشان دادن علاقه به جبهه مبارزه با صهیونیست‌ها پیوست. بنده مطلع هستم این شهید برای حل مشکلات حزب‌الله چه فعالیت‌های ارزشمندی به انجام رساند. تنها بخش کوچکی از آن شکل دهی به صنایع موشکی حزب‌الله است که موشک‌های نقطه زن و کوبنده حزب‌الله امروز در حال تولید قدرت برای جبهه اسلام است.

دشمنان تنها از بخش اندکی از کاری که او کرد مطلع هستند و واقعیت کوبنده‌تر از چیزی است که آن‌ها می‌دانند.» وی عنوان کرد: «بر اساس ضوابط و سامانه‌های موجود کشور ما و هر کشوری طبیعتاً کسی که در سطوح عالی سازمانی قرار داشته است معنا ندارد در سطوح پایین‌تر فعالیت کند. پذیرش جانشینی نیروی قدس برای کسی که جانشین فرمانده سپاه بوده معنایی جز اخلاص ندارد. وقتی مشاهده کرد پرچم نیروی قدس پس از سردار سلیمانی ممکن است دچار مشکلی بشود این مسئولیت را در کنار سردار قاآنی به خوبی ایفا کرد. در همین زمان اندک با قدرت سازماندهی فعالیت‌های ارزشمندی انجام داد.»

چشمه جوشان انقلاب و سپاه گوهر‌های فراوان دارد

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تبعیت از رهبری در شهید حجازی موج می‌زد، عنوان کرد: «در ظلم ستیزی و تفکر بسیجی پیشتاز بود. او علاقه به شهادت در راه خدا داشت و در نهایت چنین فیضی نصیب او شد.»

باقری ادامه داد: «سید مقاومت سید حسن نصرالله در پیام خود ایشان را برادر بزرگ و پشتیبان حزب‌الله و تجربیات ارزنده خواند. این شهادت ثلمه بزرگی به سپاه وارد کرد، اما چشمه جوشان انقلاب و سپاه گوهر‌های بزرگ و فراوانی را نمایان خواهد کرد.

اگر امروز دشمنان غدار انقلاب اسلامی برای هرگونه اقدام نظامی خود دچار تردید و بی عملی می‌شوند بی جهت نیست و این پاسخگویی باز دارندگی است که با تلاش امثال شهید حجازی به ارمغان آمده است. اگر صهیونیست‌ها شعار از نیل تا فرات را می‌دهند از این شعار کوتاه نیامده‌اند بلکه این تلاش جبهه مقاومت است که موجب شرایط خفت بار صهیونیست‌ها شده است.» باقری با بیان اینکه راه سربلندی جهان اسلام تلاش و مجاهدت است تصریح کرد که این استقامت ادامه خواهد داشت و در صورت پایداری ما بر راه امام راحل حتماً وعده الهی محقق خواهد شد.

امروز جبهه‌های مقاومت یک قدرت قابل محاسبه هستند

امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح نیز طی سخنانی در مراسم بزرگداشت شهید سردار حجازی با بیان اینکه شهید حجازی در طول حیات پر برکتش، خود را وقف اسلام، انقلاب اسلامی، بسیج و محور مقاومت کرده بود، گفت: «اگر فرماندهی شهید حاج قاسم و شهید حجازی در سوریه و محور مقاومت نبود، امریکا با نیابت گروه‌های تکفیری ریشه‌های اسلام و انقلاب اسلامی را در منطقه خشکانده بود.» وی با بیان اینکه شهید حجازی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزه با رژیم منحوس پهلوی و پس از آن در راه اندازی بسیج و جهاد سازندگی خود را وقف خدمت به محروم‌ترین مردم کرده بود، گفت: «امروز جوانان ما الگو‌های فراوانی همچون شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید صیاد شیرازی و شهید حجازی‌ها پیش رو دارند که باید از آن‌ها درس بگیرند و آموزه‌های آنان را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.»

وزیر دفاع تصریح کرد: «سردار شهید حجازی نقشی بسیار پر رنگ در سازماندهی نیرو‌های مدافع حرم و در پیروزی‌های اخیر در مقابل جبهه شرک و نفاق داشت و امروز راهش با قدرت ادامه دارد. رژیم صهیونیستی و دشمنان انقلاب اسلامی بدانند که رزمندگان ارتش و سپاه گوش به فرمان، ولی امر خود با عزمی جزم در حراست از ملت و اسلام، راه شهدا را ادامه خواهند داد و دست از مبارزه تا پیروزی بر نخواهند داشت و همچون ید واحد در مقابل نظام سلطه ایستاده‌اند.»

امیر حاتمی با بیان اینکه اقتدار امروز سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران سبب امنیت کشور و بازدارندگی فعال شده است و تحمل این نعمت برای دشمنان ایران سخت است، افزود: «شکوه و سربلندی ایران اسلامی مرهون مجاهدت دلیرانی است که با شاگردی در مکتب امام حسین علیه السلام قدم در مسیری نهاده‌اند که جز شهادت و رسیدن به قرب الهی مقصدی ندارد.»

امیر حاتمی با بیان اینکه راه شهیدان حجازی و فخری‌زاده‌ها تا رسیدن حکومت جهانی بقیه‌الله اعظم ادامه خواهد داشت، گفت: «امروز جبهه‌های مقاومت از ایران، سوریه، عراق، لبنان و یمن در مقابل امریکا و رژیم صهیونیستی نه تنها شکست خورده و منفعل نیستند بلکه پیروز میدان و یک قدرت قابل محاسبه و تاتیر گذار محسوب می‌شوند.»

در مراسم بزرگداشت سردار سیدمحمد حجازی، علاوه بر سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه، سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سردار نیلفروشان معاون عملیات سپاه، امیر حاتمی وزیر دفاع، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، علوی وزیر اطلاعات، آیت‌الله صدیقی امام جمعه موقت تهران، عباس عراقچی معاون وزیرخارجه و برخی دیگر از مقامات کشوری و لشکری حضور داشتند.

سردار سید محمد حجازی روز یک شنبه ۲۹ فروردین به دلیل عوارض شیمیایی به جای مانده از دوران دفاع مقدس به شهادت رسید

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها