کدخبر: 191

اسامی فیلم های راه یافته به سودای سیمرغ جشنواره فجر+ جزئیات بیشتر

معرفی 16 فیلم «سودای سیمرغ» جشنواره فجر/«قاتل و وحشی» حذف شد.

16 فیلم به بخش سودای سیمرغ جشواره فجر راه یافتند که در میان آنها نامی از فیلم «قاتل و وحشی» حمید نعمت‌الله نیست.

هیات داوری هفت نفره جشنواره سی‌ونهم فیلم فجر پس از دیدن 57 فیلم 16 اثر را برای نمایش و داوری نهایی اعلام کردند.

محمدمهدی طباطبایی‌نژاد صبح سه‌شنبه 7بهمن ماه، در یک برنامه که پخش زنده تلویزیونی هم شد، در یک زمان خیلی کوتاه و با سرعت اسامی فیلم‌های بخش‌های مختلف جشنواره را اعلام کرد.

داوران فیلم‌های سینمایی  ساره بیات و محمد احسانی، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی هستند.

جشنواره فجر

داوران پس از بازبینی ۵۷ فیلم سینمایی، ۱۶ فیلم در رشته‌های مختلف را برای نامزدی در بخش سودای سیمرغ به شرح زیر اعلام کردند.

۱-ابلق، کارگردان: نرگس آبیار، تهیه‌کننده: محمدحسین قاسمی
۲- بیِ همه چیز، کارگردان: محسن قرایی، تهیه‌کننده:  جواد نوروزبیگی
۳- تک تیرانداز، کارگردان: علی غفاری  ، تهیه‌کننده: ابراهیم اصغری
۴- تی تی، کارگردان: آیدا پناهنده، تهیه‌کننده:  آیدا پناهنده
۵- خط فرضی، کارگردان: فرنوش صمدی، تهیه‌کننده:  علی مصفا
۶- رُمانتیسم عماد و طوبا، کارگردان: کاوه صباغ‌زاده، تهیه‌کننده: مهدی صباغ‌زاده
۷- روزی روزگاری، آبادان، کارگردان: حمیدرضا آذرنگ، تهیه‌کنندگان: علی اوجی، عبداله اسکندری
۸- روشن، کارگردان: سیدروح‌اله حجازی، تهیه‌کننده: سیدروح‌اله حجازی
۹- زالاوا، کارگردان: ارسلان امیری، تهیه‌کنندگان: سمیرا برادری و روح‌اله برادری
۱۰- ستاره بازی، کارگردان: هاتف علیمردانی، تهیه‌کننده: علی سرتیپی
۱۱- شیشلیک، کارگردان: محمدحسین مهدویان، تهیه‌کننده:  محمدرضا منصوری
۱۲- گیج‌گاه، کارگردان: عادل تبریزی، تهیه‌کننده: میرولی‌اله مدنی
۱۳- مامان، کارگردان: آرش انیسی، تهیه‌کننده: مجید برزگر
۱۴- مصلحت، کارگردان: حسین دارابی، تهیه‌کننده: محمدرضا شفاه
۱۵- منصور، کارگردان: سیاوش سرمدی، تهیه‌کننده: جلیل شعبانی
۱۶- یدو، کارگردان: مهدی جعفری، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح.

دبیر جشنواره فیلم فجر همچنین با معرفی داوران فیلم‌های مستند بلند و کوتاه داستانی به ترتیب سعید پوراسماعیلی، امیر توده روستا، محمدعلی فارسی، محمد کارت و سام کلانتری اعلام کرد:‌ داورها پس از بازبینی 31 فیلم مستند بلند (بالای 70 دقیقه) و 38 فیلم کوتاه (۳ تا 15 دقیقه) نامزدهای این دو بخش را به شرح ذیل بر اساس حروف الفبا اعلام کردند.

فیلم‌های نامزدشده در بخش کوتاه داستانی

1- جلد- کارگردان: احسان معجونی- تهیه‌کننده: سپیده نوروزی
2- شاهد- کارگردان: علی عسگری- تهیه‌کنندگان: فرانسوا موریسه، لورا ژومل، خورشید عالمی
3- گوشت تلخ- کارگردان:  فرید حاجی، تهیه‌کنندگان:  فرید حاجی ،‌ انجمن سینمای جوانان ایران
4- ماسک - کارگردان: نوا رضوانی، تهیه‌کننده: نوا رضوانی
5- ناهید- کارگردان: صمد علیزاده، تهیه‌کننده:  رضا نصرتی حبیبی
6- وضعیت اورژانسی- کارگردان: مریم اسمی‌خانی، تهیه‌کننده: وحید حسن‌زاده

فیلم‌های نامزدشده در بخش مستند بلند

1- ایساتیس، کارگردان: علیرضا دهقان، تهیه‌کننده:علیرضا دهقان، راحیل صحرایی، تهیه شده در موسسه فرهنگی هنری مزرعه فیلم
2- خانه، کارگردان:  افسانه سالاری، تهیه‌کنندگان:  جویل مرنان، افسانه سالاری، تهیه شده در کالکتیو داکمانیاکس، سینما ایزاینکامپلیت
3- رویاهای خالکوبی شده، کارگردان: مهد ی گنجی، تهیه‌کننده:  بهزاد توکلی
4- کودتای 53، کارگردان: تقی امیرانی، تهیه‌کنندگان:  تقی امیرانی،‌ تهیه شده در امیرانی مدیا
5- هجده هزار پا، کارگردان: مهدی شامحمدی، تهیه‌کننده:  مهدی شامحمدی، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، گروه مستند بنیاد روایت فتح

دبیر جشنواره با تقدیم جشنواره سی و نهم فیلم فجر به شهدای مدافع سلامت از خانم حاجی آقائی شهرستانی - مادر شهید دکتر منوچهر حاجی آقائی شهرستانی از شهدای مدافع سلامت - برای رونمایی از پوستر این دوره دعوت کرد.

پوستر این دوره را طاها ذاکر و رضا تقی پور طراحی کرده اند.

 

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها