کدخبر: 303

حضور جنجالی بهرام رادان در جشنواره فیلم فجر+تصاویر

بهرام رادان حتما یکی از ستاره‌های این روزهای سینمای ایران است که در سومین روز جشنواره فیلم فجر به برج میلاد آمد و در نشست خبری فیلم «ابلق» هم شرکت کرد، ولی هیچ سوالی از او پرسیده نشد، او هم چیزی نگفت و رفت.​

هرچند حاشیه جزء لاینفک و جدانشدنی جشنوار فیلم فجر بوده و هست اما امسال به نظر می‌رسد به واسطه شیوع ویروس کرونا همه چیز تحت تاثیر قرار گرفته و حاشیه‌های جشنواره هم کمتر شده. یعنی انگار با همه منحوس بودنش اما، کرونا چندتایی خاصیت هم دارد.

حالا این بی‌حاشیه‌ای شدن جشنواره در روز سوم آنقدر بود که حرف نزدن سلبریتی‌ای مثل بهرام رادان می‌شود تیتر ما. البته واقعا جای تعجب هم داشت. یعنی وقتی نشست خبری فیلم ابلق برگزار شد و هیچ سوالی از بهرام پرسیده نشد، خوب بود آقای مجریِ نشست‌ها از او می‌خواست چیزی بگوید. بالاخره او الان جزء جوان اول‌های سینمای ایران است، اما انگار حضور بهرام در نشست مصداق این جمله شد که «چیزی نگفتم. چیزی نگفت. همیشه که گفتم، گفت نباید گفت».

بهرام رادان

الناز شاکردوست که اصلا بعید نیست نامزد بهترین بازیگر هم شود، او هم چند کلامی گفت. بعد هم دیگر چیزی نگفت. از محمدحسین قاسمی تهیه‌کننده فیلم ابلق هم زیاد سوال شد. اما او پاسخ همه سوال‌ها را به خانم آبیار پاس داد. حالا او از قضا همسر خانم آبیار هم هست.

اما در روز سوم جشنواره دیگر خبری از رعایت نشدن فاصله‌های اجتماعی نبود. یعنی هر کسی که مسئولیتی در جشنواره داشت علاوه بر کار خود مسئول تذکر فاصله‌گذاری بین افراد هم بود. یعنی اگر توی جشنواره فیلم فجر احیانا دوستی را دیدی، باید جوری رو در روی او بایستی و حرف بزنی که دو نفر هم بتوانند از بین شما رد شوند و این یعنی ایمنی در جشنواره.

حالا که خیالمان از رعایت شدن پروتکل‌های بهداشتی راحت شد برگردیم سراغ نشست‌ها. دیروز مسئول اجرای نشست‌ها محمود گبرلو روزنامه‌نگار با سابقه سینما بود که عینک نزدیک بینی را جا گذاشته بود و برای خواندن حتی اسم برخی از خبرنگاران هم دچار مشکل شد. یعنی آنقدر دچار مشکل شد که اگر غلط خوانش را املایی حساب می‌کردی حتما نمره قبولی نمی‌گرفت. البته اصلا نمره بدهکار هم می‌شد. مثلا منفی ۸.

بهرام رادان

اما بالاخره در روز سوم، جشنواره رنگ جنگ و دفاع مقدس هم گرفت. امسال جشنواره سه فیلم دفاع مقدسی دارد که نخستینش دیروز رونمایی شد. خوب هم رونمایی شد. استقبال هم شد. یعنی هر چه فیلم جلوتر رفت جذاب‌تر هم شد. تا آنجا که جذابیت آن به نشست هم رسید. حتی تپق‌های مجری نشست هم از هیجان فیلم کم نکرد.

حالا فیلم دوم که تمام می‌شود در برج میلاد و بعد هم نشست آن. برج میلاد خیلی زود سوت و کور می‌شود. خالی می‌شود. بالاخره باید قبل از ساعت منع تردد به خانه برسیم. اما این فاصله‌ کمِ پایان جشنواره تا رسیدن به منزل باعث شده همچنان ذهن‌ها درگیر جشنواره باشد. درگیر فیلم‌ها باشد. مخصوصا وقتی روایتی از یک قهرمان ملی ببینید. قهرمانی که همین چند دهه پیش زیسته. به شهات رسیده و حالا بعد از ۴۰ سال می‌فهمیم چنین شهیدی داشته‌ایم. این متن هم تقدیم به روح بلند شهید عبدالرسول زرین که هر چند دیر اما بالاخره سوژه فیلم تک تیرانداز شد.

حالا امروز و در چهارمین روز از سی و نهمین جشنواره فیلم فجر هم دو فیلم زالاوا ساخته ارسلان امیری و مصلحت به کارگردانی حسین دارابی برای ما اهالی رسانه، منتقدان و هنرمندان نمایش داده می‌شود.

امسال دبیر جشنواره سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد است و از ۱۲ تا ۲۲ بهمن فیلم‌ها در برج میلاد و پردیس ملت برای منتقدان، هنرمندان و اهالی رسانه اکران می‌شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها