کدخبر: 58

قیمت دلار|دلار|قیمت دلار بازار

قیمت دلار نزولی شد | دلار امروز چقدر شد؟

​ در بازار آزاد امروز روند قیمت دلار در ادامه افزایش دیروز عصر با روند صعودی همراه بود و به قیمت ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان رسید؛ نسبت به دیروز ۱۰۰ تومان افزایش قیمت داشت.

اخبار اقتصادی:در بازار آزاد امروز روند قیمت دلار در ادامه افزایش دیروز عصر با روند صعودی همراه بود. ​قیمت دلار  ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان رسید؛ نسبت به دیروز ۱۰۰ تومان افزایش قیمت داشت. قیمت دلار صرافی ملی امروز به ۲۶ هزار و ۷۲۰ تومان رسید که با کاهش ۵۰ تومانی همراه بود. قیمت دلار  در بازار متشکل ارزی همچون بازار آزاد روند صعودی داشت و به نرخ ۲۶ هزار و ۲۵۷ تومان رسید.  قیمت دلار را در سایت خبری خوندنی آنلاین دنبال کنید.

قیمت دلار در بازار آزاد امروز با ۱۰۰ تومان افزایش همراه بود و به ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. نرخ ارز در صرافی ملی ۲۶۷۲۰ تومان اعلام شد.

در بازار آزاد امروز روند قیمت دلار در ادامه افزایش دیروز عصر با روند صعودی همراه بود و به قیمت ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان رسید؛ نسبت به دیروز ۱۰۰ تومان افزایش قیمت داشت.

نرخ ارز در صرافی ملی امروز به ۲۶ هزار و ۷۲۰ تومان رسید که با کاهش ۵۰ تومانی همراه بود.

قیمت دلار در بازار متشکل ارزی همچون بازار آزاد روند صعودی داشت و به نرخ ۲۶ هزار و ۲۵۷ تومان رسید.

مطالعه بیشتر:

 قیمت دلار امروز ۲۸ شهریور چقدر شد؟

دنیای اقتصاد: در چنین وضعیتی، به نظر می‌رسد معامله‌گران سعی دارند از نوسانات کوچک رفت و برگشتی ایجاد شده در بازار کسب سود کنند. آنها بیشتر هم راستا با حرکت کلی بازار، خریدوفروش خود را هماهنگ می‌کنند. همین خریدوفروش‌های دسته‌جمعی و سریع باعث می‌شود که رفتار قیمتی دلار پایداری زیادی نداشته باشد.

به گفته تحلیل‌گران فنی، دلار برای اینکه با ورود خریداران جدید به بازار مواجه شود، نیاز دارد که مقاومت ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی را درهم بشکند. بدون شکست مقاومت یاد شده، اسکناس آمریکایی توان افزایش خاصی را نخواهد داشت. در این میان، برخی از معامله‌گران باور داشتند که افزایش انتهای روز یکشنبه می‌تواند زمینه‌ساز رشد قیمت دلار در روز جاری شود. البته اگر اسکناس آمریکایی نتواند خود را بالای محدوده ۲۷ هزار و۵۰۰ تومان تثبیت کند، بار دیگر شاهد عقبگرد دلار خواهیم بود.

مقاومت بزرگ در بازار قیمت دلار

قیمت دلار

هفته گذشته، بازار در هیچ شرایطی توان شکست محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی را از خود نشان نداد. با برخورد به این محدوده، به طور معمول، ‌میزان فروش‌ها در بازار بیشتر می‌شد. تحلیل‌گران فنی اعتقاد داشتند برای اینکه تقاضا در بازار ارز به شکل معناداری افزایش پیدا کند، نیاز است که محدوده مقاومتی ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی شکسته شود.

عامل دیگری که در هفته گذشته سد راه بازیگران افزایشی شد، عدم افزایش نرخ حواله درهم بود. نرخ حواله درهم در هفته‌ای که گذشت، نتوانست خود را بالای محدوده ۷ هزار و ۵۰۰ تومان تثبیت کند. در صورتی که درهم بالای محدوده یاد شده تثبیت شود، می‌تواند حتی اسکناس آمریکایی را به بالای سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی ببرد.

دو نیمه قیمت دلار روز پنج‌شنبه

قیمت دلار

بازار ارز در روز پنج‌شنبه دو نیمه متفاوت را تجربه کرد. در ساعات ابتدایی روز اوضاع بیشتر به کام فروشندگان بود. افزایش فعالیت آنها موجب شد اسکناس آمریکایی تا محدوده ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی کاهش پیدا کند. با این حال، با بسته شدن صرافی‌ها و تعطیلی فعالیت بانک‌ها، نوسان‌گیران در موقعیت خریدار وارد بازار شدند و توانستند قیمت اسکناس آمریکایی را بالا بیاورند.

ساعت ۴ بعدازظهر روز پنج‌شنبه اسکناس آمریکایی در محدوده ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد که ۵۰ تومان بیشتر از روز سه‌شنبه بود. چهارشنبه شب عنوان شده بود که جو بایدن همچنان معتقد است روند دیپلماتیک با ایران بهترین گزینه است و این مساله بر انتظارات بازیگران داخلی اثر داشت. مجموع اخبار سیاسی روزهای اخیر، برخی معامله‌گران را به این نتیجه رسانده است که ممکن است، به زودی مذاکرات هسته‌ای از سر گرفته شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها