کدخبر: 440

پیام تسلیت تیم پرسپولیس برای چهلم علی انصاریان +جزئیات مهم

باشگاه پرسپولیس به مناسبت چهلمین روز درگذشت علی انصاریان پیامی را صادر کرد.​

تیم پرسپولیس در انتظار خبرخوش فیفا است. تیم پرسپولیس تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است.تیم پرسپولیس در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران، پایتخت ایران بنیان‌گذاری شده است.تیم پرسپولیس  با پیکان به مصااف هم می روند . تیم پرسپولیس یکی از پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران است.

باشگاه پرسپولیس در پیامی در چهلمین روز از درگذشت پیشکسوت فوتبال و پرسپولیس، بازیگر و مجری، علی انصاریان، یاد و خاطره او را گرامی داشت و این ضایعه را بار دیگر به خانواده وی، جامعه فوتبال و هنر و به ویژه هواداران پرسپولیس تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: تسلیت گفتن‌ها مایه تسلای خاطر نمی‌شود از اندوهی که هنوز در باورش مردد هستیم. گویی این انکار برای جامعه فوتبال و پرسپولیس، پایانی نخواهد داشت. هنوز در باور رفتن مهرداد میناوند سر در گم بودیم که ناباورانه از رفتن علی انصاریان گفتند.

روی بنرها و در صفحه تلویزیون، آن خنده‌ها و شوخی‌ها، زنده بودن را فریاد می‌زدند و حال باید می‌پذیرفتیم که صاحب آن خنده‌ها دیگر در میان ما نخواهد بود. آن خنده‌ها بارها و بارها ما را ویران کرد و خدا می‌داند، در این شب و روزها بر مادر او چه گذشت که هیچ همدردی، او را تسلی نخواهد داد.

چهل روز گذشته و گویی علی انصاریان این جا در میان ما حضور دارد. شاید از معجره خنده باشد که آن را بی‌دلیل از یکدیگر دریغ می‌کنیم و او بی‌دریغ آن را نثار همگان می‌کرد. این روزها در آستانه سال نو، چه سخت دلتنگ او و مهرداد عزیز هستیم.

باشگاه پرسپولیس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره او، بار دیگر این ضایعه را به خانواده وی، جامعه فوتبال و هنر و هواداران پرسپولیس تسلیت می‌گوید.

باشگاه پرسپولیس بعد از مدیریت جعفر سمیعی و تغییرات در هیات مدیره این باشگاه در اقدامی قابل پیش‌بینی از وزارت ورزش درخواست فسخ قرارداد با کارگزار رسمی خود را مطرح کرد.

از روزی هم که خبر درخواست فسخ قرارداد این باشگاه رسانه‌ای شد در چند نوبت مسئولان باشگاه پرسپولیس و شرکت آتیه داده پرداز در وزارت ورزش جلساتی را برگزار کردند که ظاهرا این نشست‌ها خروجی به نفع دو طرف نداشته است.

 اهداف پرسپولیس در نقل‌وانتقالات

تیم پرسپولیس

هفته گذشته هم بین جعفر سمیعی و جلیلوند مدیرعامل شرکت آتیه داده پرداز نشستی خصوصی برگزار شد و دو طرف پیشنهادات هم را ارائه کردند و گویا قرار شده کارگزار رسمی سرخپوشان تا سه شنبه جواب نهایی خود را در مورد این نشست عنوان کند.

قرارداد کارگزار پرسپولیس با این باشگاه از همان ابتدا هم با اشکالاتی روبه‌رو بود و انتقادات زیادی به مسئولان وقت این باشگاه بابت انعقاد چنین قراردادی مطرح شد اما در نهایت همکاری طرفین با همان اما و اگرها و نقدها آغاز شد. چندی بعد از استعفای محمد حسن انصاری فرد مدیرعامل وقت پرسپولیس که عامل ایجاد چنین قراردادی بود، مهدی رسول پناه به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس و هیات مدیره وقت این باشگاه اعلام کردند که این قرارداد مناسب نیست و آنها هم خواهان فسخش شدند که در نهایت بعد از جلساتی که برگزار شد، با اضافه کردن متمم همکاری ادامه پیدا کرد.

تاکید بر کف درآمد ۱۱۰ میلیارد تومانی و نامشخص بودن سقف درآمدزایی یکی از اشکالاتی بود که حتی بعد از اضافه شدن متمم همچنان به این قرارداد وارد بود اما اصرار بر ادامه همکاری وجود داشت. از سوی دیگر در این قرارداد مدام به کف درآمد تاکید می‌شود و در قرارداد آمده درآمد بیش از این به صورت مساوی بین باشگاه و کارگزار تقسیم می‌شود اما تاکنون نشانی از قرارداد بالای ۱۱۰ میلیارد نبوده است.

اکنون با حضور سمیعی همان اشکالات نمایان شده و مدیرعامل کنونی قرمزپوشان پایتخت با علم بر اینکه چنین قراردادی نفعی برای این باشگاه ندارد خواهان ملغی شدن این قرارداد یا ادامه آن با شرایط جدیدی که او در نظر گرفته، است.

هر چند نشان می‌دهد زیروبمهای این قرارداد به گونه‌ای است که دو طرف برای ادامه یا حتی فسخ آن راه آسانی در پیش ندارند.

شرکت آتیه داده پرداز به توجه به ضرب الاجلی که باشگاه برای پرداخت پول برانکو داشته و به دلیل عدم تامین بودجه از سوی مدیران وقت، مطالباتی که باید در ماه‌های آذر و بهمن به این باشگاه تزریق می‌کرده بابت رفع شدن مشکل برانکو هزینه کرده و پرداختی بعدی این شرکت طبق تعهد برای فروردین ۱۴۰۰ است. البته که طبق قرارداد این حق کارگزار پرسپولیس است که طبق قواعدی که تعریف کرده‌اند سر موعد مقرر واریزی به این باشگاه داشته باشد و این مشکل مدیران وقت پرسپولیس بوده که در تایمی خارج از قرارداد از این شرکت پول گرفته تا چاله پردردسر پول برانکو را پر کنند با این حال اکنون هم سرخپوشان دچار بحران مالی هستند و مدیران فعلی هم از کارگزار خود درخواست کرده‌اند موعد پرداختی را جلوتر انجام دهند تا باشگاه از بحران فعلی خارج شود.

ظاهرا پیش از این هم کارگزار پرسپولیس زودتر از موعدهایی که در قرارداد بود به داد باشگاه رسیده و اینکه چرا اکنون حاضر نمی‌شود به جای فروردین یک ماه جلوتر به باشگاه واریزی داشته باشد جای سوال است.

میزان پرداختی باشگاه به بازیکنان ۲۰ درصد بوده و این موضوع هر آن ممکن است تبدیل به بحران شود. البته برخی از بازیکنان بین ۳۰ تا ۳۵ درصد قراردادهای خود را گرفته‌اند اما تعداد این نفرات محدود است و بیشتر تیم پرداختی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد داشته‌اند. این درحالیست که حداقل پرداختی یک باشگاه تا نیم فصل باید ۵۰ درصد باشد.

ضمن اینکه از ابتدای فصل بازیکنان پرسپولیس که به قهرمانی نیم فصل هم رسیده‌اند هیچ پاداشی دریافت نکرده‌اند و همه این مسائل باعث شده تا مدیریت باشگاه در شرایط خاصی بسر ببرد. در کنار اینها نقل و انتقالات زمستانی را هم باید اضافه کرد.

همچنین وضعیت پرداختی به کارمندان باشگاه هم مناسب نیست. مدیران پرسپولیس چشم انتظار دریافت پاداش آسیایی هم هستند اما زمان دریافت این پول اصلا مشخص نیست و به همین دلیل نمی‌توانند روی پولی که هنوز نیامده حساب کنند.

با شرایط موجود اگر بین باشگاه و کارگزار توافقی حاصل نشود کار سمیعی و هیات مدیره سرخپوشان برای خروج از بحران مالی سخت است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها