کدخبر: 466

چرا تیم پرسپولیس از تراکتور شکایت کرد؟

باشگاه پرسپولیس دقایقی پیش اعلام کرد به طور رسمی از سرمربی تراکتور شکایت کرده است.​

تیم پرسپولیس در انتظار خبرخوش فیفا است. تیم پرسپولیس تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است.تیم پرسپولیس در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران، پایتخت ایران بنیان‌گذاری شده است.تیم پرسپولیس  با پیکان به مصاف هم می روند . تیم پرسپولیس یکی از پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران است.

به گزارش رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، در پایان سوپرجام که با برتری سرخپوشان تهرانی و قهرمانی مجدد پرسپولیس همراه بود، رسول خطیبی سرمربی تراکتور به بیان صحبت‌های خلاف‌واقع پرداخت و این قهرمانی را به مسائل غیرفنی و دست داشتن مسئولان ورزش کشور ربط داد.

در همین راستا، معاونت حقوقی باشگاه پرسپولیس لایحه شکایت خود علیه رسول خطیبی را به سازمان لیگ ارسال کرد. همچنین پیگیری حقوقی این شکایت از سرمربی تراکتور در مراجع ذی‌صلاح به صورت موازی آغاز می‌شود.

مدیریت باشگاه پرسپولیس با دعوت از اهالی فوتبال به آرامش و رعایت اصول اخلاقی، تاکید می‌کند برای دفاع از حق این تیم، از هیچ تلاشی فروگذار نیست و بدون توقف، شکایت از خطیبی را تا رسیدن به نتیجه پیگیری خواهد کرد.

رادوشوویچ دروازه بان کروات پرسپولیس با تعطیلی لیگ، برای بازی‌های تیم ملی راهی کشورش شد اما در اقدامی عجیب از وقتی از ایران خارج شده، روزی نبوده که در مورد پرسپولیس و مطالباتش مصاحبه نکرده و علیه مدیریت موضع گیری نکرده باشد.

پرسپولیس در طول دوران گذشته، با عقد قراردادهای بد، خودش را دچار چالش‌های وحشتناکی کرده که سیاهه آنها، همواره یقه این باشگاه را گرفته است. این شیوه غلط مدیریتی، از مدیری به مدیر بعدی به ارث رسیده و هر کسی که مدیرعامل می‌شود، باید تاوان تعهدات گذشته را بدهد.

اکنون قرارداد رادوشوویچ هم ارث بدی است که از مدیریت گذشته به مدیران فعلی رسیده است. قرارداد سه ساله با بازیکنی که به واسطه پستش و حضور افراد قوی تر از او درون دروازه، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته سبک قراردادی که با وی بسته شده، ‌به گونه‌ای است که هیچ مدیری نمی‌تواند با وی برخورد کند.

رادوشوویچ که به طرز عجیبی از سوی برخی مجازی بازان، ساکت‌ترین و بی‌دردسرترین بازیکن پرسپولیس لقب گرفته، اتفاقا از وقتی وارد این تیم شده، به شکل‌های مختلف برای سرخپوشان مشکل تراشی کرده اما به واسطه قهرمانی و موفقیت‌ها در لیگ داخلی و آسیا، مخفی مانده و چندان رسانه‌ای نشده است. مشکلاتی که حتی باعث شد تا باشگاه در نوبت‌های مختلف به این دروازه بان تذکر دهد تا طبق قوانین رفتار کند اما در اقدامی غیراخلاقی از سوی رادوشوویچ، این روزها تذاکرات به حق باشگاه بابت رفتارهای او به تهدید تعبیر شده و به طرز عجیبی در حال تخریب است.

در اینکه مدیران پرسپولیس باید طبق قرارداد، پول این بازیکن را به وقت بدهند، شکی نیست اما مسئله این است که این قهر و آشتی‌های رادو در فصل جاری به بار سوم رسیده است. هر بار که از ایران خارج شده، باشگاه را به فسخ قرارداد تهدید کرده و با گفت‌وگو با رسانه‌های داخلی و خارجی، باشگاه را آماج حملات خود قرار داده و آنها را بدقول معرفی کرده است.

سوالی که پیش می‌آید، این است که این بازیکن اگر این همه مشکلات دیده، چرا قراردادش را سه ساله تمدید کرده است؟ اگر دارای حق فسخ است، چرا فقط تهدید می‌کند؟ آیا غیر از این است که این بازیکن از حربه تهدید به فسخ برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کند؟ او می‌داند که اکنون میانه فصل است و پرسپولیس تا پایان فصل با یک دروازه بان نمی‌تواند به کارش ادامه دهد و از سویی به خوبی می‌داند که شرایط مالی باشگاه هم مطلوب نیست. با این حال، با قیافه حق به جانب و ژست مظلوم نمایی برای هواداران سعی دارد باشگاه و کادر فنی را تحت فشار قرار دهد تا به خواسته اصلی‌اش که تسویه حساب تا پایان خرداد است، برسد. آیا کار منطقی است که پرسپولیس درحالی که فصل جاری در مرداد ماه به پایان می‌رسد، همه پول رادوشوویچ را تا پایان خرداد تسویه کند؟

خواسته‌های او فقط محدود به این ماجرا نمی‌شود. همانطور که ذکر شد، قرارداد این بازیکن یکی از عجیب‌ترین قراردادهای پرسپولیس است. یکی از آپشن‌های او این است که اگر هر فصلی مربی از او راضی باشد، ۱۸ هزار یورو به حقوقش اضافه شود. سال اول برانکو این رضایت را اعلام کرده و گرفته اما در سال دوم و سوم که امسال است، کالدرون و یحیی گل محمدی حاضر به پذیرش این آپشن نشده‌اند. درحالی که این دو مربی این آپشن را امضا نکرده‌اند اما دروازه بان کروات خواهان این پول هست.

با توجه به این شرایط، او به خودش اجازه داده در تمرینات غیبت کند و مشخصا در قرارداد او بابت چنین غیبت هایی هم جریمه‌ای در نظر گرفته نشده است. رفتارهای رادوشوویچ با کدام قوانین حرفه‌ای سروکار دارد که به خود اجازه داده نزدیک به ۱۳ روز در تمرینات تیمش غیبت کند؟ مطمئنا یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس از این وضعیت دل خوشی ندارد اما از طرفی هم به خوبی می‌داند تا پایان فصل نیازمند دروازه بان دوم است.

پرسپولیس برای اینکه تیمش بیشتر از این دچار حاشیه نشود، راه مماشات را در پیش گرفته اما قرار است تا کی و کجا به پای بازیکنی بایستد که حرمت سرش نمی‌شود و با رفتارهای عوامفریبانه به دنبال این است که هم بماند و هم پولش را بگیرد.

در واقع، تبعات بستن یک قرارداد بد همین می‌شود که نه باشگاه می‌تواند با توجه به این رفتارهای توهین آمیز اقدامی کند که در اینصورت مجبور است هم پول این بازیکن را تا پایان فصل تسویه کند و هم قرارداد دو سال آینده او را بدهد و هم اکنون باید با پیغام و پسغام او را راضی کند تا به ایران بازگردد و در تمرینات حاضر شود.

لزوم بازنگری جدی قرارداد چنین بازیکنانی در باشگاهی مثل پرسپولیس احساس می‌شود و چه بسا اگر این شرایط ادامه پیدا کند، این رفتارهای غیر حرفه‌ای و دور از اصول، دامن بقیه بازیکنان را هم بگیرد.

تمدید قرارداد بازیکنان پرسپولیس به یکی از کارهای مهم پیش روی مسوولان این باشگاه تبدیل شده است چرا که قرارداد تعداد زیادی از بازیکنان این باشگاه در پایان فصل به اتمام خواهد رسید.

مسوولان باشگاه از نیم فصل بحث تمدید قراردادها را استارت زده‌اند و پس از بازگشت کاروان تیم از هند این تمدید قرارداد‌ها به صورت جدی تری وارد فاز تازه‌ای شد. مسوولان باشگاه، به صورت مکتوب، تلفنی و ارسال دعوت‌نامه رسمی از بازیکنان برای مذاکره برای تمدید قرارداد دعوت به عمل آوردند اما هنوز هیچ یک از بازیکنان حاضر به برگزاری نشست برای تمدید قرارداد با پرسپولیس نشده‌اند.

البته در این بین با توجه به تعطیلی لیگ مسوولان باشگاه قصد دارند در فرصت باقی مانده مذاکرارت را انجام دهند تا با شروع مجدد مسابقات تمام تمرکز بازیکنان معطوف به بازی‌ها شود اما هنوز بازیکنان در مقابل این پیشنهادات واکنشی نشان ندادند.

در این میان، چندی پیش سیامک نعمتی و مهدی عبدی قرارداد خود را با باشگاه تمدید کردند اما هنوز آینده دیگر نفرات با پرسپولیس مشخص نیست.

باشگاه همچنین تمدید قرارداد احمد نوراللهی را به بعد از بازگشت این بازیکن از اردوی تیم ملی موکول کرده است. این در حالی است که جدایی احمد نوراللهی و محمد حسین کنعانی زادگان و انتقال این نفرات به لیگ قطر دور از ذهن نیست.

پس از جدایی گابریل کالدرون از باشگاه پرسپولیس این مربی آرژانتینی برای دریافت باقیمانده مطالبات خود به کمیته وضعیت فیفا شکایت کرد و در نهایت هم این کمیته پرسپولیس را محکوم به پرداخت ۵۸۰ هزار دلار به این مربی آرژانتینی کرد.

پرسپولیسی‌ها هم بعد از صدور رای به دادگاه CAS اعتراض کردند و حالا دادگاه عالی ورزش اعتراض پرسپولیس را رد کرده است.

پرسپولیس از امروز به مدت ۳۰ روز فرصت دارد تا طلب ۵۸۰ هزار دلاری کالدرون را به علاوه ۵ درصد سود سالیانه بپردازد تا از مجازات‌های کمیته انضباطی فیفا در امان باشد.

تمرینات اختصاصی وحید امیری در اردوی تیم ملی در کیش باعث شد شایعاتی درباره مصدومیت این بازیکن و عدم همراهی‌اش در اردوی منامه برای انجام دیدارهای مرحله انتخابی جام جهانی شکل گیرد.

مجتبی خورشیدی، سرپرست تیم ملی با اعلام اینکه مصدومیت وحید امیری صحت ندارد و این بازیکن قادر به همراهی شاگردان دراگان اسکوچیچ در مسیر انتخابی جام جهانی خواهد بود، این شایعه را تکذیب کرد.

سرخپوشان پس از برتری برابر ذوب آهن در اصفهان، شب گذشته به تهران بازگشتند و با نظر کادر فنی، تمرینات سرخپوشان ۶ روز تعطیل شد.

قرمزپوشان پایتخت تمرینات خود را دوباره از هفته آینده پیگیری خواهند کرد.

پرسپولیس شب گذشته با نتیجه ۲ بر ۱ ذوب آهن را شکت داد تا رقابت برای قهرمانی در لیگ برتر بین سپاهان و سرخ‌ها بیش از پیش داغ شود.

علیرضا اشرف مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال پرسپولیس در ابتدای نشست خبری پس از پیروزی چهار بر یک این تیم مقابل شاهین بندر عامری گفت: ابتدا از میهمان نوازی مردم خونگرم و مهربان بوشهر تشکر می‌کنم و عذرخواهی می‌کنیم به این دلیل که نمی‌توانیم به دلیل شرایط کرونایی کنار آنها باشیم.

او ادامه داد: به خاطر عملکرد تبعیض آمیز برخی برنامه‌های ورزشی و صحبت‌های جانب دارانه برخی مجریان صدا و سیما، یحیی گل محمدی سرمربی تیم تصمیم گرفت تا زمانی که عذرخواهی رسمی انجام نشده مقابل دوربین‌های تلویزیونی حاضر نشود، البته باشگاه هم شکایت کرده است و پیگیر روند قضائی این موضوع هستیم.

​تیم فوتبال پرسپولیس روز جمعه در دربی ۹۵ پایتخت به برتری یک بر صفر رسید. برخورد مشکوک وحید امیری در دقیقه دو این بازی با مهدی قائدی درون محوطه جریمه پرسپولیس سروصدای زیادی به پا کرد و به گفته بیشتر کارشناسان این صحنه باید توسط محمدرضا اکبریان داور این دیدار پنالتی اعلام می‌شد که گرفته نشد.

اکنون پرسپولیسی‌ها مدعی هستند که در نیمه اول برخورد بین محمد نادری و سید جلال حسینی درون محطوه جریمه استقلال مشکوک به پنالتی بوده که داور نگرفته است.

حسین عسگری، درباره این برخورد اظهارکرد: مشخص نیست آیا زمانی که محمد نادری پیراهن سید جلال حسینی را می‌کشد توپ در جریان بازی است؟ در آن لحظه یک کشیدن پیراهن آنی اتفاق می‌افتد که اگر به سایر بازیکنان درون محوطه جریمه نگاه کنید، به نظر می‌رسد در آن زمان توپ ارسال نشده و در جریان نیست.

وی ادامه داد: وقتی توپ در جریان بازی نیست داور نمی‌تواند به سود تیمی خطا بگیرد. در این حالت اگر بازیکن حرکتی انجام بدهد خودش جریمه می‌شود اما تیمش جریمه نمی‌شود. در این صحنه هم با توجه به تصویر منتشر شده از دوربین پشت، به نظر می‌رسد دست سید جلال حسینی در سینه نادری است همانگونه که مدافع استقلال کاپیتان پرسپولیس را شارژ می‌کند. دو بازیکن دیگر هم سمت راست این بازیکنان هستند که همدیگر را هُل می‌دهند.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان تصریح کرد: این درگیری‌ها در زمان ارسال کرنر یا ضربات ایستگاهی نزدیک محوطه جریمه طبیعی است اما داور به هیچ عنوان نباید اجازه بدهد با این درگیری‌ها ضربه زده بشود. در این حالت باید تذکر بدهد. اگر مجدد این حرکت را بازیکنان انجام دادند، باید کارت زرد بگیرند. به نظر من حرکت نادری روی حسینی پنالتی نبود.

تیم فوتبال پرسپولیس شب گذشته در دربی ۹۵ پایتخت به برتری یک بر صفر رسید.

با این وجود در جریان این مسابقه تنش‌های زیادی به وجود آمد و حتی محمدرضا اکبریان در لحظات پایانی بهزاد غلامپور و فرشاد فرجی را به دلیل درگیری‌ اخراج کرد.

از طرفی فرهاد مجیدی هم در نشست خبری پس از این مسابقه علیه آذری جهرمی وزیر ارتباطات که به طرفداری از پرسپولیس در صفحه شخصی خود برای استقلالی‌ها کری خوانده بود، انتقادات تندی کرد که همین انتقادات واکنش برخی از مسئولان پرسپولیس را داشت.

با توجه به این شرایط باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفته با همکاری تیم حقوقی خود لایحه شکایتی را نسبت به عوامل تیم رقیب که در درگیری‌های پایان مسابقه از محوطه مربوط به خودشان خارج شده و به این موضوع دامن زدند و همچنین افرادی که اظهاراتی علیه پرسپولیس مطرح کرده‌اند تنظیم کرده و به زودی به مراجع ذی ربط فدراسیون فوتبال ارسال کند.

این در حالی است که باشگاه استقلال هم صبح امروز اعلام کرد از عیسی آل کثیر به دلیل انجام حرکت غیر اخلاقی در مقابل نیمکت این تیم پس از گلزنی این بازیکن به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت می‌کند.

کاپیتان تیم پرسپولیس که با رهایی از بند مصدومیت در مقابل سپاهان بازی کرد و نمایش قابل قبولی هم داشت، در حالی به استقبال دربی پایتخت می‌رود که با حضور در شهرآورد پیش رو، دو عنوان مهم را تصاحب کرده و در تاریخ باشگاه پرسپولیس و این مسابقه مهم، جاودانه خواهد شد.

سیدجلال که در ۳۹ سالگی همچنان آمادگی بدنی بالایی دارد و جزو بهترین مدافعان لیگ ایران محسوب می‌شود، نخستین بار در لیگ دوازدهم بازی در شهرآورد را تجربه کرد و پس از یک وقفه دو ساله، دوباره به جمع سرخپوشان بازگشت و تا امروز، رهبر این تیم محسوب می‌شود. وی همچنین سابقه زدن یک گل به استقلال با پیراهن پرسپولیس را دارد که البته گل او با شکست سرخپوشان همراه شد.

حسینی یکی از شش کاپیتان پرسپولیس به شمار می‌رود که با بازوبند کاپیتانی موفق به گلزنی شدند: همایون بهزادی، محمد نوری، کریم باقری، فرشاد پیوس و علی پروین دیگر کاپیتان‌های گلزن تیم قرمزپوش پایتخت محسوب می‌شوند.

* مسن‌ترین بازیکن تاریخ دربی

سیدجلال حسینی پیش از شهرآورد پایتخت مسن‌ترین بازیکن تاریخ پرسپولیس در این دیدار بود اما حالا با عبور از رضا عنایتی، این عنوان را در کل شهرآورد به نام خود ثبت خواهد کرد. عنایتی در بازی برگشت لیگ چهاردهم به عنوان بازیکنی ۳۹ سال و ۲۴ روزه در مقابل پرسپولیس بازی کرد و اتفاقا تا آستانه گلزنی به دروازه سوشا مکانی هم پیش رفت. پس از او هیچ بازیکنی نتوانست به رکوردش برسد تا این که حالا سیدجلال در این موقعیت قرار گرفته است.

کاپیتان شماره چهار پرسپولیس حالا در ۳۹ سال و ۱۰۱ روزگی پای به دربی می‌گذارد و باتجربه‌ترین بازیکن تاریخ شهرآورد پرسپولیس - استقلال خواهد شد. او البته با شرایط فنی و فیزیکی مطلوبی که از خود نشان داده، فرصت این را دارد که فصل آینده هم در مقابل آبی پوشان تهرانی بازی کند و به تنها ۴۰ ساله این مسابقه تبدیل شود.

* بیشترین کاپیتانی برای پرسپولیس

حسینی تاکنون در ۱۳ دربی به میدان رفته و پایین‌تر از کریم باقری، افشین پیروانی و علی پروین چهارمین بازیکن باسابقه پرسپولیس محسوب می‌شود. اما او با حضور در شهرآورد ۹۵ و بستن بازوبند کاپیتانی، رکوردی جالب را به‌دست خواهد آورد.

سیدجلال پیش‌ از این بازی با ۹ کاپیتانی در دربی، کنار همایون بهزادی رکورددار پرسپولیس بود اما حالا به تنهایی این عنوان را تصاحب خواهد کرد. نکته جالب درباره زنده یاد بهزادی این است که او از ۱۰ بازی ۹ مسابقه را به عنوان کاپیتان سرخ‌ها وارد زمین شد.

علی جباری اسطوره باشگاه استقلال، رکورددار کاپیتانی در دربی با ۱۱ بازی است و اگر سیدجلال فصل آینده هم در شهرآورد بازی کند، در این زمینه هم صدرنشین خواهد شد.

در جدیدترین رده بندی باشگاهی پرسپولیس همچنان تیم اول ایران و چهارم قاره آسیاست.

سایت فوتبال دیتابیس جدیدترین رده بندی باشگاه‌های فوتبال جهان را اعلام کرد. براساس رده بندی جدید پرسپولیس در رده اول ایران و چهارم آسیا ماندگار شد.

شاگردان گل محمدی در رده بندی جهانی با یک پله سقوط در رده ۱۰۲ جهان ایستادند. استقلال به عنوان تیم دوم ایران ماند ولی شاگردان مجیدی در آسیا از لیست ۱۰ باشگاه برتر خارج شدند و با ۳ پله سقوط در رده ۱۲ قاره کهن قرار گرفتند.

همچنین آبی پوشان پایتخت در رده بندی جهانی سقوط آزادی با ۲۴ پله را داشتند و به رده ۲۲۴ جهان نزول پیدا کردند. تیم‌های سپاهان، تراکتور و فولاد خوزستان به ترتیب به عنوان تیم سوم تا پنجم ایران شدند و در رده بندی آسیا به ترتیب در جایگاه‌های ۱۷، ۳۲ و ۴۷ قرار گرفتند.

تیم پرسپولیس

کاوه علی اسماعیلی مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در باره اتفاقات قبل و پس از بازی روز گذشته سپاهان و پرسپولیس در هفته بیست و دوم لیگ برتر اظهارکرد: فوتبال ایران روز خیلی بدی را سپری کرد و همین جا باید از همه عذرخواهی کنم. بازی حساس بود و این امر می‌تواند نخستین مستمسک داستان باشد، اما از لحظه ورود ما به اصفهان اتفاقاتی رخ داد. با روحیه بسیار خوب، انرژی بالا و تصور دوستی بین سپاهان و پرسپولیس و بدون این که اتفاق بدی رخ بدهد، وارد این شهر شدیم، اما متأسفانه اتفاقاتی باورنکردنی رقم خورد.

وی افزود: راننده اتوبوس ما در زمان ورود مجبور شد دو بار مسیر خود را تغییر بدهد تا به تجمع هواداران سپاهان که تقریبا هیچ احترامی برای ما قائل نبودند برنخورد. از مسیر فرعی وارد شهر شدیم و به همین دلیل با حدود ۴۰ دقیقه تأخیر به نشست هماهنگی قبل از مسابقه رسیدیم. ناظر بازی و نمایندگان سازمان لیگ از این موضوع تعجب کردند. پس از ورود به هتل با هواداران سپاهان روبه‌رو شدیم که علیه باشگاه و بازیکنان پرسپولیس شعار دادند، اما سکوت کردیم و بچه‌های ما بدون هیچ گونه حرفی وارد اتاق‌های خود شدند.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم از صبح روز گذشته اتفاقات عجیب‌تری شروع شد و مواردی در مقابل هتل رقم خورد. طرفداران ما آمده بودند و هواداران موتورسوار سپاهان هم حضور داشتند. دوست نداریم همه چیز را به گردن همه هواداران حریف بیندازیم. اتفاقات خوب و بد همه جا هست، اما برخی به دلیل حساسیت‌ها امکان دارد رفتارهایی داشته باشند. محرم نویدکیا قبل از بازی به هواداران سپاهان هشدار داد و اعلام کرد نمی‌دانم چگونه باید از آ‌نها بخواهم وارد حواشی نشوند.

در ادامه علی ناظری مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان روی خط برنامه تهران ورزشی رادیو تهران آمده و عنوان کرد: کاوه علی اسماعیلی و افشین پیروانی مدعی هستند هواداران سپاهان مقابل هتل این تیم تجمع کردند درحالی که هواداران خود پرسپولیس در این محل حضور داشته و تیمشان را تشویق کردند.

وی افزود: نمی‌دانم این مظلوم‌نمایی از کجا نشأت گرفته، اما تمام مستندات خود را آماده کرده و برای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال می‌کنیم. چنین تجمعی نداشتیم و فیلم‌های موجود را هم در اختیار کمیته انضباطی قرار می‌دهیم. جدا از مسائل داوری بازی خوبی بود، اما پس از مسابقه یکی از بازیکنان پرسپولیس که فکر می‌کنم سعید آقایی بود به تصویربردار حمله کرد و در فیلم‌ها این موضوع مشخص است. نمی‌دانم چرا این کار را انجام داده و دوربین‌ آن تصویربردار را زمین زدند که سبب شکستگی‌اش شد. از بالا و پایین و دوربین‌های مداربسته ورزشگاه فیلم داریم.

مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان درباره این که آیا این تصویربردار با گوشی موبایل خود مشغول فیلم گرفتن بوده، توضیح داد: وی با دوربین وفورو مشغول فیلمبرداری بود. افشین پیروانی و علیرضا اشرف از ابتدای امر بحث امنیت را مطرح کردند. اشرف می‌گفت در هتل محبوس شده‌ایم و جرثقیل آمده است. نمی‌دانم این صحبت‌ها از کجا نشأت گرفته بود، البته علی اسماعیلی حرف خاصی نزد.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس اظهارکرد: اصلاً دوست نداریم وارد مسائلی شویم که رابطه دو باشگاه از این بدتر شود. ناظری در باشگاه سپاهان نقشی را برعهده دارد و مجبور است صحبت‌هایی را مطرح کند که در حمایت از هواداران خودشان باشد، اما ما فقط در مورد مسائل واقعی صحبت می‌کنیم. تیم پرسپولیس تا دو ساعت و نیم پس از بازی داخل ورزشگاه بود و به ما اجازه خروج نمی‌دادند. دلیل این موضوع را هم خود ناظری می‌داند. روز گذشته در زمان خروج از هتل هواداران ما مقابل درب ورودی هتل حضور داشتند اما برای اتوبوسی که سمت هتل حرکت می‌کرد اتفاقاتی رخ داد.

علی اسماعیلی عنوان کرد: از لحظه به لحظه این اتفاقات فیلم ثبت و ضبط شده، این مستندات را به کمیته انضباطی، کمیته اخلاق و مراجع بالاتر می‌فرستیم تا تصمیم‌گیری شود. مقابل هتل محل اقامت‌مان دو سه بار صدای انفجار نارنجک‌های دستی کوچک را شنیدیم که تاکنون به آن اشاره نکرده بودیم. وقتی اتوبوس تیم پرسپولیس به سمت استادیوم حرکت می‌کرد با مزاحمت‌هایی مواجه شدیم که مستندات آن هم کاملا موجود است.

وی افزود: در زمان ورود ما به داخل ورزشگاه در یک تونل افرادی حضور داشتند که پرچم سپاهان دست آنها بود و مزاحمت‌هایی برای اعضای تیم پرسپولیس ایجاد کردند. راننده‌ای که ما را همراهی می‌کرد می‌گفت اینجا گفته‌اند به اتوبوس خسارت وارد شده در حالی که ما نگفتیم خسارتی وارد شده بلکه اعلام کردیم به اتوبوس حمله شد و طرفداران محترم سپاهان با دو دست خود به بدنه اتوبوس می‌کوبیدند که صدای بدی را به وجود آورد و موجب شد با ترس و اضطراب وارد ورزشگاه شویم. فکر می‌کنم اسم این حرکت ایجاد شرایط ناامن برای تیم میهمان باشد.

در ادامه ناظری توضیح داد: ما هیچ مشکلی با باشگاه پرسپولیس نداریم.

علی اسماعیلی هم پاسخ داد ما هم با سپاهان مشکلی نداریم.

مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان ادامه داد: از زمان ورود تیم پرسپولیس به اصفهان مجموعه رسانه‌ای این باشگاه اخباری را تولید کردند و تولید خبر ما هم مشخص است. این گونه حرف زدن دور از اخلاق است. از لحظه ورود این تیم به اصفهان تنها حاشیه تولید شد. تولید خبر هر دو باشگاه مشخص است. تاکنون هم سکوت کرده‌ایم و من نخستین نفری هستم که از باشگاه سپاهان درباره مسائل صحبت می‌کنم.

ناظری افزود: اصلاً این مسائلی که پرسپولیسی‌ها مطرح می‌کنند وجود نداشت. دوستان یکی از رسانه‌ها با دو راننده اتوبوسی که پرسپولیس را به باشگاه آوردند مصاحبه کرد که فیلم آن موجود است. اگر مستندی وجود دارد باشگاه پرسپولیس ارائه بدهد.

وی ادامه داد: می‌خواهم از علی اسماعیلی بپرسید که تیم پرسپولیس با چند ماشین اسکورت نیروی انتظامی به ورزشگاه آمد، چگونه به اتوبوس این تیم حمله شده ولی آسیبی وارد نشده است. خیلی هیجانی موضوع را تعریف کرده و می‌گویند اضطراب به بازیکنان ما وارد شده، دلیل اضطراب چیست و چه اتفاقای رخ داده؟ با زحمت نیروی انتظامی و برادران ناجا تیم پرسپولیس به ورزشگاه آمد و چه اتفاقی رخ داد که می‌گویند اتوبوس آسیب دیده است. برای خروج از ورزشگاه نقش جهان هم مشکلی نبود و فقط نیروی انتظامی می‌خواست این تیم را مستقیم به فرودگاه اسکورت کند.

ناظری در باره دلیل به حاشیه کشیده شدن بازی سپاهان و پرسپولیس در اصفهان گفت: علت مشخص است، وقتی پیروانی و دوستان ما در باشگاه پرسپولیس وارد شهر می‌شوند از همان ابتدا شروع به تولید محتوای رسانه‌ای حاشیه دار می‌کنند. این موضوع حجم هیجان را بالا می‌برد. تاکنون هیچ تولید محتوای حاشیه‌سازی نداشتیم و همه سکوت کردیم. محمد رضا ساکت، رضا فتاحی و سایر دوستان صحبتی انجام ندادند.

علی اسماعیلی در ادامه خاطرنشان کرد: علت این اتفاقات در اصفهان مشخص است و ما از قبل می‌دانستیم چنین مسائلی رقم می‌خورد. یک روز قبل از سفرمان نامه‌ای به سازمان لیگ فرستاده و تمام موارد حتی ماجرای موتورسوارها را گوشزد کردیم. از قبل تجربه داشتیم، سال‌هاست که با سپاهان در لیگ برتر بازی می‌کنیم و دستکم داخل زمین رقیبان محترمی برای هم هستیم، اما بیرون از زمین اتفاقاتی رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: خود ناظری در جلسه هماهنگی حضور داشت که فتاحی گفت باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ نامه داده، می‌دانستیم چنین اتفاقی می‌افتد، اما دوستان اعتمادی به این نامه نداشتند و دیدید داستان به کجا کشید. فکر می‌کنم این اتفاقات باید از طریق مرجع بالاتری پیگیری شود و هر بحثی انجام بدهیم امکان بدهیم دوستی‌هایمان تحت تأثیر قرار بگیرد. این اتفاق درست نیست وقتی خودمان نگفتیم اتوبوس آسیب دیده، خبرنگاری به سراغ راننده اتوبوس برود و بگوید ما ادعا کرده‌ایم، کجا ادعا کردیم؟

ناظری افزود: علیرضا اشرف چنین ادعایی داشت و با انتشار یک استوری گفت نمی‌توانیم از هتل خارج شویم.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: ۱۸ سال است در مطبوعات و رسانه‌ها کار می‌کنم، اما هیچ وقت فردی که پس از بازی فیلم می‌گرفت را ندیدم. در هفته‌های نخست همین لیگ تجربه دیدار استقلال و فولاد خوزستان را داشتیم و دیدید که چه ماجرایی پیش آمد، همه مربیان و بازیکنان تحت تأثیر جریان‌های بازی قرار می‌گیرند و امکان دارد حرفی بزنند و آن فرد بدون مجوز و اجازه مشغول تصویربرداری بود.

وی ادامه داد: در آخر بازی عزت الله پورقاز بی‌دلیل به سید جلال حسینی حمله و توپ را به سمت تونل شوت کرد. از طریق عکاسان و اهالی رسانه که در آنجا حضور داشتند فیلم گرفته شده و همه چیز مشخص است.

ناظری افزود: پورقاز از بازیکنان بااخلاق ماست.

علی اسماعیلی هم تأکید کرد تعجب ما هم از همین است. وی دوست قدیمی خودم است و تعجب می‌کنم چرا چنین کاری انجام داد.

مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان تصریح کرد: سعید آقایی و فردی که ماسک با لگوی باشگاه پرسپولیس را روی صورت خود دارد به طرف تصویربردار ما حمله‌ور شدند.

علی اسماعیلی افزود: چرا باید تصویربردار سپاهان از ما فیلمبرداری کند؟ این موضوع را برای من روشن کنید. خود مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان مستند می‌گوید تصویربردار ما بوده و چه دلیلی برای این کار وجود دارد.

ناظری در ادامه این مناظره گفت: وی از خروج بازیکنان فیلم می‌گرفت و کاری به بازیکنان پرسپولیس نداشت.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این ادعا گفت: ناظری با فردی صحبت نمی‌کند که شغل رسانه‌ای داشته، سال‌ها کار رسانه‌ای کرده‌ام و تمام ریزه‌کاری‌ها را می‌دانم. دلیل انتخاب برخی شعارها که باید در طول بازی پخش می‌شد چه بود؟

ناظری در پاسخ به این سوال علی اسماعیلی توضیح داد: چه شعاری داده شده است؟ زمان پخش شعارها مشخص است و رأس سه دقیقه‌ای که در نظر گرفته شده بود پخش شد.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این ادعا گفت: درست است، رأس سه دقیقه پخش شد، اما محتوایش چه بود؟

ناظری در پاسخ به سؤال علی اسماعیلی عنوان کرد: از ابتدای لیگ همین شعارها در ورزشگاه نقش جهان پخش می‌شد.

علی اسماعیلی هم پاسخ داد: ناظر بازی بعد از مسابقه گفت یکی از مسؤولان در اصفهان به من گفت این شعارها توهین به تیم پرسپولیس بود. کاملا دلایل و مکان مشکلاتی که به وجود می‌آید مشخص است.

در حالی که تیم فوتبال پرسپولیس با 6 بازی و بدست آوردن 5 برد صعود خود را به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا قطعی کرد اما مسئولان این باشگاه برای پرداخت پاداش به بازیکنان خود دچار چالش هایی شدند.

بعد از انتقادهای بازیکنان پرسپولیس نسبت به پاداش‌های دریافت شده که آن را کم می دانستند باشگاه پرسپولیس به بازیکنانش اعلام کرد که دیگر به آنها پاداش نخواهد داد!

در این خصوص مطلع شدیم که بعد از دو برد پرسپولیس در 2 بازی اول، پاداش به صورت نقدی به بازیکنان داده شد اما بازیکنان به کم بودن این پاداش معترض شدند.

بعد از این 2 بازی دیپر به بازیکنان پرسپولیس پاداش داده نشد و به نظر می‌رسد این مسئله به خاطر ناراحتی مدیران باشگاه بازیکنان به خاطر انتقاداتی که بابت پاداش های دریافت شده داشتند بوده است.

تیم فوتبال پرسپولیس با پایان یافتن بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا به عنوان صدرنشین از گروه E صعود کرد تا نایب قهرمان فصل گذشته این مسابقات بار دیگر در دور حذفی حاضر شود.

بازگشت پرسپولیس به تهران و نزدیک شدن رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر به پایان خود باعث بروز شایعاتی در خصوص لیست خروج این تیم و همچنین جدایی چند بازیکن اصلی مطرح شد.

احمد نورالهی، محمدحسین کنعانی زادگان و وحید امیری سه بازیکن اصلی این تیم محسوب می‌شوند که قراردادهایشان در تابستان به پایان می‌رسد و زمزمه‌هایی مبنی بر خروج قطعی کنعانی زادگان از لیست شاگردان یحیی به گوش می‌رسد.

همچنین نورالهی و وحید امیری نیز پاسخ قطعی برای ماندن یا رفتن از پرسپولیس نداده‌اند تا ابهام درباره بازیکنان فصل آینده این تیم بیش از پیش شود.

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس در جریان بازی‌های تیمش در گروه E لیگ قهرمانان آسیا جلساتی را با ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه برگزار کرد و او را در جریان خواسته‌های خود قرار داد.

گل محمدی خواهان حفظ تمام بازیکنان ایرانی تیمش است و خواهان تمدید قرارداد آنهاست. همچنین سرمربی سرخپوشان لیستی بابت خرید به شکوری ارائه نکرده و این موضوع را به پایان فصل لیگ برتر و جام حذفی موکول کرده است.

از این رو باشگاه پرسپولیس قصد دارد مذاکره برای حفظ بازیکنان فعلی تیمش را در دستور کار قرار داده و آنها را حفظ کند. نورالهی، امیری و کنعانی زادگان پس از بازی این تیم مقابل استقلال تهران مذاکرات خود با باشگاه پرسپولیس را آغاز خواهند کرد تا در صورت توافق به فعالیت خود ادامه دهند.

مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ امروز(شنبه) به پایان رسید و تیم‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتور موفق شدند به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کنند.

استقلال، پرسپولیس و تراکتور به ترتیب باید به مصاف الهلال عربستان، استقلال تاجیکستان و النصر عربستان بروند. در این گزارش نگاه آماری به ۵ بازیکن برتر سرخ پوشان پایتخت می‌اندازیم و بهترین‌های پرسپولیس را در مرحله گروهی بررسی می‌کنیم.

*۵ بازیکن برتر تیم پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

تیم پرسپولیس

۱-مهدی ترابی( با کسب ۷.۷۰ امتیاز)

ترابی را بدون شک می‌توان بهترین بازیکن سرخ پوشان پایتخت در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دانست. هافبک طراح و گلزن پرسپولیس در تمام ۶ بازی حضور داشته و موفق شده ۲ گل به ثمر برساند و ۵ پاس گل داده است. ستاره پرسپولیس به عنوان گلسازترین بازیکن مرحله گروهی هم شناخته شد.

تعداد گل: ۲

پاس گل: ۵

تعداد بازی: ۶

میانگین حضور در هر بازی: ۷۹ دقیقه

میانگین شوت به دروازه: ۰.۷ درصد شوت

میانگین گلزنی در بازی ها: ۰.۳ درصد

۲-بوژیدار رادوشوویچ(۷.۵۰)

با وجود اینکه حامد لک سنگربان اصلی پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ بود اما یک بازی برای رادوشوویچ در این مرحله کافی بود تا با کسب بهترین امتیاز بتواند جزو ۵ بازیکن برتر سرخ پوشان قرار بگیرد.

تعداد بازی: یک

کلین شیت: یک

دریافت گل به صورت میانگین: صفر

میانگین حضور در هر بازی: ۹۰ دقیقه

۳-شهریار مغانلو(۷.۴۳ امتیاز)

مغانلو مهاجم اصلی سرخ پوشان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود که در تمام ۶ بازی در ترکیب تیم حضور داشت. او در تمام بازی‌ها در ترکیب اصلی حضور داشت و موفق شد ۴ گل را برای پرسپولیس به ثمر برساند و یک پاس گل بدهد. او بهترین گلزن سرخ پوشان در این رقابت‌ها به شمار می‌آید.

تعداد گل: ۴

پاس گل: یک

تعداد بازی: ۶

میانگین حضور در هر بازی: ۶۲ دقیقه

میانگین شوت به دروازه: ۱.۵ درصد شوت

میانگین گلزنی در بازی ها: ۰.۷ درصد

۴- امید عالیشاه(۷.۳۷)

امید عالیشاه در کنار ترابی نبض خط میانی پرسپولیس را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به‌دست داشت. کاپیتان دوم سرخ پوشان در این رقابت‌ها بعد از ترابی گلسازی زیادی کرده و ۳ پاس گل داده است. البته هافبک سرخ‌ها نتوانسته گلی را در این مرحله به ثمر برساند. هافبک پرسپولیس در ۶ بازی تیمش حضور داشته ولی در ۲ بازی به عنوان یار ذخیره وارد شده است.

تعداد گل: صفر

پاس گل: ۳

تعداد بازی: ۶

میانگین حضور در هر بازی: ۶۷ دقیقه

میانگین شوت به دروازه: ۰.۸ درصد شوت

میانگین گلزنی در بازی ها: ۰ درصد

۵-سیدجلال حسینی(۷.۱۸ امتیاز)

کاپیتان پرسپولیس مثل سال‌های گذشته به عنوان نقطه قوت خط دفاع تیمش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ ظاهر شد. سیدجلال در این رقابت‌ها نه تنها در خط دفاع عالی ظاهر شد بلکه در خط حمله نیز تیمش را کمک کرد و موفق شد در ۵ بازی حضورش در مرحله گروهی ۲ گل به ثمر برساند.

تعداد گل: ۲

پاس گل: صفر

تعداد بازی: ۵

میانگین حضور در هر بازی: ۶۷ دقیقه

میانگین شوت به دروازه: ۱.۲ درصد شوت

میانگین گلزنی در بازی ها: ۰.۴درصد

با اتمام بازی‌های مرحله گروهی منطقه غرب آسیا و با تساوی یک بر یک الدحیل قطر و الاهلی عربستان و حذف هر دو تیم، تیم‌های ایرانی در مرحله یک هشتم نهایی این قاره رقبای خود را شناختند.

برنامه مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که در ۲۲ و ۲۳ شهریور پیگیری می‌شود، به شرح زیر است (نام میزبان ابتدا آمده است):

استقلال تاجیکستان - پرسپولیس ایران

استقلال ایران - الهلال عربستان

النصر عربستان - تراکتور ایران

الشارجه امارات - الوحده امارات

پرسپولیس به عنوان صدرنشین گروه خود به مرحله بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا رسید، اما هنوز مشخص نیست دقیقا با چه تیمی باید در مرحله یک هشتم نهایی بازی کند.

از ابتدای مسابقات AFC، ده حالت را برای نحوه صعود تیم‌ها و تقابل در مرحله یک هشتم نهایی اعلام کرد که با انجام بازی‌های امشب و حذف احتمالی تیم دوم گروه D (السد) و صعود تیم دوم گروه E (الوحده) حالا تنها سه حالت باقی مانده است.

بر این اساس با توجه به شرایط فعلی جدول‌های پنج گروه، پرسپولیس یا با تیم اول گروه A (فعلا استقلال تاجیکستان) یا با تیم اول گروه C (فعلا استقلال تهران) و یا با تیم اول گروه B (شارجه امارات) رقابت خواهدکرد.

تیم فوتبال پرسپولیس که برای برگزاری متمرکز بازی‌های گروه E لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا در کشور هند به سر می‌برد با وجود کسب چهار پیروزی و یک شکست تا پایان هفته پنجم با چالشی جدی در رختکن خود روبه‌رو شده است.

یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پنج بازی گذشته تیمش در آسیا ترکیب اولیه خود را دستخوش تغییر کرد تا بتواند الوحده امارات، الریان قطر و گوا هند که همگروه با سرخپوشان هستند را غافلگیر کند اما بار دیگر با اتفاقی عجیب روبه‌رو شد.

ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس از اواسط فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر توسط کانالی تلگرامی منتشر می‌شد که همین موضوع باعث پیگیری مسئولان وقت باشگاه نیز شد.

بخش اجرایی باشگاه توانست مقابل این موضوع تا حدودی ایستادگی کند اما زور آنها هم چند هفته‌ای بیشتر طول نکشید تا ترکیب سرخپوشان در تمام بازی‌های طول فصل یک روز زودتر از زمان بازی منتشر شود.

اعلام ترکیب‌هایی که حتی یک بار هم اشتباه از آب در نیامد تا واکنش یحیی گل محمدی و کادر فنی را به همراه داشته باشد. اتفاقی که رفته رفته نه تنها جلوی آن گرفته نشد بلکه جزییات تغییرات در ترکیب پرسپولیس را نیز شامل شد.

ترکیب پرسپولیس در حالی منتشر می‌شود که افسر امنیتی و مدیر رسانه‌ای همواره در کنار این تیم حضور دارند تا بتوانند ریز و درشت مسائل اینچنینی را مورد بررسی قرار دهند. آنها در این زمینه نیز گزارش‌هایی را در اختیار افشین پیروانی سرپرست تیم که حضوری فعال در رختکن سرخپوشان دارد قرار می‌دهند تا با جاسوس داخلی برخورد کنند.

این مسئله به دغدغه هواداران و خبرنگاران نیز تبدیل شد. جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در نشست خبری ۲۷ اسفندماه سال گذشته در واکنش به این موضوع و احتمال ورود بنگاه‌های شرط بندی به ترکیب پرسپولیس گفت: نمی‌دانم این خبر چقدر صحت دارد، اما اگر اسناد و مدارکی موجود است، باید ارائه دهند تا ما برخورد کنیم.

با این حال ترکیب پرسپولیس در حساس‌ترین شرایط خود در رقابت‌های بین‌المللی لیگ قهرمانان آسیا نیز به بیرون از رختکن درز پیدا می‌کرد تا شائبه‌هایی درباره خروج این اطلاعات از سوی یکی از بازیکنان تیم مطرح شود.

شایعاتی که مسئولان باشگاه پرسپولیس در دوران سرپرستی مهدی رسول پناه و سپس جعفر سمیعی آن را پیگیری کردند و به سر نخ‌هایی نیز رسیدند اما تاکنون مشخص نشده است ارتباط یکی از بازیکنان این تیم با کانال تلگرامی مورد نظر سرخ‌ها چقدر صحت دارد. گردانندگان این کانال با مدیربرنامه همین بازیکن ارتباط خوبی دارند و از قرار معلوم اخبار محرمانه فنی تیم نیز از همین طریق منعکس می‌شود.

این کانال رسانه‌ای در بازی پرسپولیس که منجر به شکست یک بر صفر این تیم مقابل الوحده امارات شد ترکیب سرخپوشان را یک روز قبل از بازی به طور دقیق منتشر کرد تا رسانه‌های اماراتی نیز به آن دسترسی پیدا کنند.

اتفاقی که نه تنها می‌تواند پرسپولیس را با حاشیه‌های فنی روبه‌رو کند بلکه این تیم را در روزهایی که صحبت درباره بنگاه‌های شرط بندی در فوتبال قوت گرفته با چالش در رختکن خود برای پیدا کردن جاسوس روبه‌رو کند.

بعد از چهار برد که پرسپولیس را مقتدرانه در صدر جدول گروه قرار داده است، شاگردان یحیی گل‌محمدی اکنون برای قطعی کردن صعود خود به عنوان صدرنشین گروه پنجم، به امتیاز مقابل الوحده نیاز دارند تا پیش از هفته پایانی به هدف خود دست یابند.

یحیی گل‌محمدی طی ۴ دیدار قبلی بارها ترکیب تیمش را با ایجاد تغییراتی روانه میدان کرده و این موضوع با توجه به فشردگی بازی‌ها و شرایط جوی در هند صورت گرفته است.

در بازی امشب مقابل الوحده امارات اما حامد لک بار دیگر به ترکیب اصلی بازگشته تا بعد از تجربه نخستین حضور آسیایی بوژیدار رادوشوویچ، بار دیگر جایگاه خود درون دروازه را پس بگیرد.

در خط دفاعی بار دیگر ترکیب تهاجمی این تیم با حضور سیامک نعمتی در سمت راست دفاعی و وحید امیری در سمت چپ شکل خواهد گفت و سیدجلال حسینی و محمد‌حسین کنعانی زادگان نیز در قلب دفاعی حاضر خواهند شد.

اینبار قرعه استراحت به احمد نوراللهی خورده تا زوج خط میانی پرسپولیس با حضور کمال کامیابی‌نیا و میلاد سرلک شکل گیرد و مهدی ترابی و احسان پهلوان دو مهره تکنیکی و بازیساز پرسپولیس در این بازی باشند که به دنبال فتح دروازه نماینده امارات و ایجاد فرصت برای دیگر حمله وران این تیم باشند.

در پست مهاجم نیز شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر برای پرسپولیس به میدان خواهند رفت تا هواداران این تیم با امیدواری بیشتری برای دستیابی به گل، این بازی را دنبال کنند.

ترکیب احتمالی پرسپولیس

حامد لک

سیدجلال حسینی

محمدحسین کنعانی زادگان

سیامک نعمتی

وحید امیری

کمال کامیابی‌نیا

میلاد سرلک

احسان پهلوان

مهدی ترابی

شهریار مغانلو

عیسی آل کثیر

به نقل از الوطن، الریان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نمایش ناامیدکننده‌ای داشته است و از ۴ بازی خود تنها یک امتیاز کسب کرده است.

الریان با توجه به این‌که شانسی برای صعود به دور بعد ندارد تمرکز خود را روی جام امیر قطر خواهد گذاشت و به همین خاطر در دو بازی باقی‌مانده خود در لیگ قهرمانان آسیا برابر گوا و پرسپولیس از بازیکنان جوان و نیمکت‌نشین استفاده خواهد کرد و به بازیکنان اصلی استراحت خواهد داد.

الریان به نیمه‌نهایی جام امیر قطر راه پیدا کرده است و باید در این مرحله به مصاف الدحیل برود

پرسپولیس ایران و گوای هند در چهارمین بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۴ بر ۰ به سود پرسپولیس به پایان رسید.

پرسپولیس در این بازی تغییرات زیادی داشت. ترکیب اولیه سرخ‌ها به شرح زیر بود:

بوژیدار رادوشویچ، سیدجلال حسینی، محمد حسین کنعانی، علی شجاعی، مهدی شیری، میلاد سرلک، محمد شریفی، امید عالیشاه، مهدی ترابی، شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر

در این بازی بر خلاف بازی‌های گذشته، بوژیدار رادوشوویچ گلر پرسپولیس بود. سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی زادگان در قلب دفاع حضور داشتند. مهدی شیری به جای سیامک نعمتی در پست دفاع راست بازی کرد. علی شجاعی جانشین وحید امیری در پست دفاع چپ شد. میلاد سرلک و محمد شریفی در پست هافبک دفاعی بازی کردند. امید عالیشاه به جای احسان پهلوان، وینگر راست پرسپولیس بود و مهدی ترابی نیز همچون بازی‌های گذشته وینگر چپ تیم بود. شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر نیز در نوک خط حمله حضور داشتند.

پرسپولیس این بازی را هجومی آغاز کرد و سعی کرد اشتباه دو بازی قبلی را انجام ندهد. سرخ‌ها در دقیقه ۲۴ توسط شهریار مغانلو گل اول را زدند تا زیر فشار خارج شوند. در ادامه حملات پرسپولیس ادامه داشت و نیمه اول به بهترین شکل ممکن به پایان رسید. یک پنالتی برای پرسپولیس گرفته شد و مهدی ترابی موفق شد گل دوم را در دقیقه ۴۲ به ثمر برساند و خیال همه را از این بازی راحت کند.

در نیمه دوم یحیی که خیالش از این بازی راحت شده بود، چند تعویض کرد و به بازیکنان اصلی تیمش استراحت داد. در دقیقه ۴۷ عیسی آل کثیر خیلی زود موفق شد دروازه گوا را باز کند و حساب کار ۳-۰ شد. در ادامه نیز کمال کامیابی نیا روی اشتباه خط دفاع حریف، گل چهارم را به ثمر رساند و یحیی هم از آن ور با تعویض هایش حسابی تیم را تغییر داده بود و بازیکنان جدید نیز در ادامه سعی داشتند که خودی نشان بدهند اما پرسپولیس نیمه دوم را به شکل تمرینی ادامه داد و سعی بر مدیریت بازی داشتند که موفق نیز شدند.

همانطور که در ابتدا عرض کردم، این بازی فارغ از ۳ امتیاز، دستاوردهای بیشتری برای یحیی و تیمش داشت. در ادامه برخی از این دستاوردها را با هم مرور می‌کنیم.

روحیه، ۱۰۰ درصد

پرسپولیس با این پیروزی پر گل، روحیه‌اش از گذشته نیز بالاتر رفت و این اتفاق خوبی برای سرخ‌ها است تا در بازی‌های آینده با روحیه بالاتر بازی کنند و همچنین به همین روحیه به ایران برگردند و در لیگ برتر بازی کنند. همچنین دو مهاجم اصلی پرسپولیس یعنی شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر در این بازی گلزنی کردند و این تاثیر به شدت مثبتی روی روحیه این دو بازیکن خواهد داشت. خصوصا آل کثیر که تاکنون در مسابقات امسال گل نزده بود و خودش هم نیز کلافه و خسته شده بود. حالا با این گل، او نیز با روحیه و نشاط بیشتری در آینده بازی خواهد کرد.

صدرنشینی، اقتدار و خیالی که راحت شد

سرخ‌ها با این پیروزی و کسب این سه امتیاز دیگر دغدغه صعود ندارند و صعود خود را ۹۹% قطعی کرده‌اند. پرسپولیس با ۱۲ امتیاز در صدر جدول گروه قرار دارد و حالا با آرامش خاطر در دو بازی آینده به مصاف الریان و الوحده خواهد رفت. این در حالی است که در سایر گروه ها، تیم‌ها با بیشترین فشار و استرس به دنبال کسب نتیجه هستند و می‌خواهند صعود کنند اما پرسپولیس سرنوشت گروه‌ها در همین هفته هفته چهارم مشخص کرده است.

استراحت به نیروهای اصلی، بازی دادن به سایر بازیکنان

ریسک یحیی جواب داد. در حالی که تصور می‌شد بعضی از بازیکنان نتوانند در پست‌های خود عملکرد خوبی داشته باشند، این اتفاق رخ نداد و در عین نتیجه گیری، فشار زیادی هم به تیم اصلی نیامد و بعضی از بازیکنان حسابی استراحت کردند.

دقایقی که بازیکنان اصلی پرسپولیس در این بازی به میدان رفتند:

حامد لک: استراحت کامل / سیدجلال حسینی: یک نیمه / محمدحسین کنعانی زادگان: ۷۰ دقیقه / سیامک نعمتی: استراحت کامل / وحید امیری: ۲۰ دقیقه / احمد نوراللهی: استراحت کامل / کمال کامیابی نیا: یک نیمه / مهدی ترابی: یک نیمه / احسان پهلوان: یک نیمه / شهریار مغانلو: ۵۶ دقیقه / عیسی آل کثیر: ۶۴ دقیقه

همانطور که می‌بینید، از تیم اصلی پرسپولیس تنها کنعانی زادگان ۷۰ دقیقه بازی کرد و ۳ بازیکن کامل استراحت کردند و ۴ بازیکن نیز تنها یک نیمه بازی کردند. بازیکنان اصلی پرسپولیس حالا با توان و انرژی بیشتری می‌توانند در دو بازی باقی مانده حضور پیدا کنند.

اما یحیی گل محمدی در این بازی به بازیکنانی که فرصت زیادی در لیگ قهرمانان پیدا نکرده بودند نیز فرصت داد.

دقایقی که بازیکنان ذخیره در میدان بازی کردند:

بوژیدار رادوشوویچ: ۹۰ دقیقه / مهدی شیری: ۹۰ دقیقه / علی شجاعی: ۹۰ دقیقه / محمد شریفی: ۹۰ دقیقه / امید عالیشاه: ۹۰ دقیقه / میلاد سرلک: ۹۰ دقیقه / مهدی عبدی: ۳۴ دقیقه / محمدمهدی مهدی خانی: ۲۶ دقیقه

حالا بازیکنان ذخیره پرسپولیس این ذهنیت را دارند که آنها نیز در موفقیت‌های تیم نقش دارند و این روی روحیه آنها تاثیر مثبت می‌گذارد. (البته امید عالیشاه و میلاد سرلک جزو بازیکنانی هستند که نسبت به سایرین بیشتر بازی کرده‌اند و حتی می‌شود آنها را به عنوان بازیکن اصلی قلمداد کرد)

زوج آل کثیر - مغانلو، هماهنگ تر از همیشه

هنوز عیسی آل کثیر درست با تیم خصوصا با مهاجم و هافبک جدید تیم (مغانلو و ترابی) جفت و جور نشده بود که بسیاری از عدم تناسب دو مهره هجومی پرسپولیس با هم می‌گفتند. خیلی‌ها نیز نظر داشتند که بهتر است در پایان فصل با یکی از آنها خداحافظی شود. اما این بازی نشان داد که آل کثیر و مغانلو خوب با هم هماهنگ شده‌اند و اگر چند هفته دیگر نیز بازی کنند، احتمالا این هماهنگی بیشتر نیز می‌شود. حال هواداران پرسپولیس امیدوارتر از گذشته هستند و دیگر غصه گل نکردن توپ‌های ساده و معمولی را نمی‌خورند.

یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی برگشت با گوآ حضور یافت و در خصوص نتایج پرسپولیس گفت: نتایجی که گرفتیم حاصل تلاش تمام بازیکنان این است و خصوصا بازیکنان با اعتماد به نفس و تمرکز توانستند نتایج خوبی کسب کنند. شاید فکر کنند گروه ما ساده است و به همین خاطر نتایج مناسب کسب شده اما واقعا گروه ما ساده نیست و همین تیم گوآ که ما بازی آخرمان را انجام دادیم، فکر می‌کردند یک تیم ضعیفی باشد اما همه دیدند کیفیت خوبی دارند و با برنامه، دونده و منسجم بازی می‌کند. آنها با قلبشان بازی می‌کنند و همه میبینیم که گروه ما سخت است.

وی افزود: از آنطرف الریان و الوحده با بازیکنان و مربیان خیلی حرفه‌ای حضور دارند و همه این‌ها باعث شده گروه ما جزو سخت‌ترین گروه‌ها باشد. بازیکنان ما نگاه و رویکرد خوبی به مسابقات دارند. بازیکنان ما با تلاش مضاعف توانسته‌اند نتایج خوب را کسب کنند و این در حالی است که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. ما با مشکلات زیادی وارد مسابقات شدیم و جا دارد از مسئولان باشگاه هم تقاضا کنم که نسبت به حل مشکلات زودتر اقدام کنند.

وی در واکنش به اینکه هر دو گل دریافتی این تیم از روی ضربه ایستگاهی بوده و آیا برنامه‌ای برای حل این مشکل دارند، گفت: ما باید یک مقدار نظم دفاعی را در زمان ضربه ایستگاهی بیشتر کنیم.همچنین جاگیری دروازه‌بان مسائلی بود که در آن ضربات ایستگاهی گل خوردیم. فرصت زیادی برای تمرین هم نیست اما باید سعی کنیم تمرکز خوبی روی ضربات داشته باشیم و به شکلی نشود که نقطه ضعف تیم ما شود. ما این اتفاق و دو گلی که خوردیم، قبلا کم تکرار شده بود اما اینکه در این مسابقات انجام شده باید با تمرین و تمرکز بیشتر مسئله را برطرف کنیم.

گل‌محمدی در خصوص اینکه آیا پرسپولیس می‌تواند با همین نتایج ادامه دهد؟ گفت: موفقیت در نصف مسابقات مهم نیست و باید در سه بازی بعدی هم نتیجه بگیریم. هدفمان این است که با حداکثر امتیاز صعود کنیم و همه بازی هایی که پیش رو داریم، برایمان مهم است و باید با تمرکز بالا وارد بقیه مسابقات شویم. اگر فکر کنیم کار تمام است به مشکلات بزرگی میخوریم و باید سعی کنیم انگیزه را تا آخرین لحظه مسابقات ادامه دهیم.

پرسپولیس ایران در دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، موفق شد تیم‌های الوحده امارات، الریان قطر و گوای هند را شکست دهد و هر ۹ امتیاز دور رفت ممکن مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند.

پرسپولیس پس از سپاهان دومین تیم ایرانی است که به این رکورد می‌رسد.

استقلال نیز امشب این شانس را دارد با پیروزی برابر الدحیل به جمع این تیم‌ها اضافه شود.

پیش از این فقط یک بار سپاهان توانسته بود چنین رکوردی را به پبت برساند.

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری قبل بازی با گوا هند درباره شروع خوب پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا اظهارکرد: فکر می‌کنم هر نتیجه‌ای که به‌دست می‌‌آید حاصل تلاش یک مجموعه است. اصلی‌ترین دلیل نتایج خوب پرسپولیس در سال‌های اخیر در آسیا و لیگ ایران وجود نسل خوبی از فوتبالیست‌ها در این تیم است.

وی افزود: این نسل همیشه جنگجو، مبارزه طلب و برتری طلب بودند که همیشه برای پیروزی جنگیدند و هیچ وقت تسلیم نشدند. فکر می‌کنم اصلی‌ترین دلیل موفقیت‌های ما وجود این نسل شجاع در پرسپولیس بوده است.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: در کنار این موضوع وجود مربیان و عوامل زحمت‌کش باشگاه همراه با شجاعت بازیکنان سبب شده این موفقیت‌ها رقم بخورد. در کنار تمام این مسائل همیشه حمایت، پشتیبانی و انرژی مثبتی که هواداران به تیم می‌دادند سبب شده این نتایج برای پرسپولیس رقم بخورد.

گل محمدی درباره تیم گوا گفت: در دو بازی که از گوا دیدم متوجه شدم تیمی منظم، تاکتیکی و با دوندگی بالا است. به هر صورت سورپرایز لیگ قهرمانان هستند. از لحاظ روحی، روانی و تاکتیکی به مرحله خیلی خوبی رسیده‌اند و نتایجی هم که تاکنون کسب کردند، توانسته‌اند دو تیم خوب را متوقف کنند، این نتایج شانسی نبوده و براساس لیاقت و شایستگی گوا بوده است.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: مطمئن هستم بازی راحتی نداریم و باید باتمرکز باشیم. حریف در ضدحمله و انتقال به حمله خیلی خطرناک است و باید از این موضوع مراقبت کرده و اجازه ندهیم از این طریق به گل برسند. بازی سختی خواهیم داشت و اطمینان دارم دیدار راحتی نیست. از بازیکنانم می‌خواهم مثل دو بازی قبلی تمرکز بالایی داشته باشند تا بتوانیم سه امتیاز را کسب کنیم. این مسابقه برای ما خیلی حساس است و اطمینان دارم باید تمرکز داشته و نسبت به دیدارهای قبلی مقابل گوا بیشتر بدویم و بجنگیم تا بتوانیم پیروز شویم.

وی درباره اینکه با توجه به گل نخوردن گوا در دو بازی ابتدایی آیا پرسپولیس می‌تواند مقابل این تیم موقعیت به‌دست آورد، توضیح داد: مطمئن هستم مقابل این تیم موقعیت به‌دست می‌آوریم. البته این فرصت‌ها به سختی حاصل می‌شود اما باید از آنها خوب استفاده کنیم. همیشه در تمرین برای گلزنی کار کرده‌ایم. دروازه بان گوا هم در این دو مسابقه ستاره و یکی از بهترین بازیکنان شان بود. موضوع مهم تمرکز داشتن برای زدن ضربات آخر است.

تیم پرسپولیس

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: اگر ضربات خود را خوب بزنیم به گل می‌رسیم. البته عملکرد دروازه‌بان حریف هم خیلی مهم است. امیدوارم بتوانیم از فرصت‌ها خوب استفاده کنیم. البته باید به شکلی بازی کنیم که خودمان را در موقعیت گلزنی قرار بدهیم. این امر هم مستلزم این است که در این مسابقه بتونیم با پاس‌های کوتاه و سرعت دادن به بازی از فضای کنار و عمق‌شان خوب استفاده کنیم. از این طریق می‌توانیم موقعیت‌های خوبی روی دروازه گوا ایجاد کنیم. باز هم می‌گویم عملکرد دروازه‌بان حریف هم مهم است. با این وجود فردا رقابت خیلی خوبی را بین مهاجمان ما و مدافعان حریف می‌بینید که امیدوارم به سود مهاجمان پرسپولیس تمام شود.

در هفته‌های اخیر علکرد خیره‌کننده سیدجلال حسینی در ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس باعث تحسین همگان شده است. کاپیتان پرسپولیس که در ۳۹ سالگی به سر می‌برد، در چهار بازی تیمش توانسته تک گل سه امتیازی به ثمر برساند تا تیمش عملا با گل‌های او ۱۲ امتیاز به‌دست بیاورد. از طرف دیگر او به عنوان یک مدافع هم نقش کلیدی در دفاع از دروازه‌ تیمش داشته تا پرسپولیس با اطمینان خاطر از خط دفاع، کار کند. در این میان اما حسینی عملا دستمزد کمتری نسبت به سایرین در پرسپولیس می‌گیرد.

بر اساس اطلاعاتی که منابع مطلع در باشگاه پرسپولیس قرار دادند، سید جلال حسینی برای فصل ۹۷ – ۹۸، دستمزد یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی به عنوان پایه در قراردادش نوشته شده بود و در ادامه هم برای فصل ۹۸ -۹۹، رقم پایه قرارداد او به یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان رسید و حالا برای فصل ۹۹ – ۱۴۰۰، پایه قرارداد سید جلال حسینی به یک میلیارد و ۸۷۲ میلیون تومان رسیده است. این درحالی است که عملا قرارداد بازیکنان جدید این تیم و برخی دیگر بسیار بیشتر از مبلغ قرارداد سید جلال حسینی است.

نکته مهم ماجرا هم اینجاست که حسینی به همراه برخی دیگر از بازیکنان، پیش از آغاز فصل جدید، حدود ۴۰ درصد از طلب‌های خود را به باشگاه بخشیدند تا در شرایط سخت مالی، به پرسپولیس کمک کرده باشند.

باشگاه پرسپولیس تا به امروز، ۳۵ درصد از پایه قرارداد بازیکنان و اعضای کادر فنی در فصل جدید را به حسابشان واریز کرده است.

پرسپولیس در نخستین بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ برابر الوحده امارات به برتری دست یافت و اکنون الریان قطر را به عنوان مدعی اصلی این گروه را روبه‌روی خود می‌بیند. سرمربی سرخ‌ها که فصل گذشته موفق شده تیمش را به فینال این رقابت‌ها برساند، امیدوار است با دستیابی به دومین برد در این مرحله، شانس صعودش را افزایش دهد و شرایط را برای آغاز دوباره حضور در مراحل بالاتر کند.

در بازی امشب تیم یحیی گل محمدی با کمترین تغییر برابر حریف قرار خواهد گرفت و احتمالا تنها تغییر این تیم مربوط به خط میانی و جانشینی کمال کامیابی نیا به جای میلاد سرلک باشد.

لک که در بازی اول کار آسانی برای کلین شیت داشت، امشب نیز درون دروازه این تیم حاضر خواهد شد و باید برابر الریان قطر و خط هجومی این تیم که برابر گوا کاری از پیش نبردند قرار گیرد. او اکنون با کارنامه شش کلین شیت در ترکیب پرسپولیس و در لیگ قهرمانان آسیا، پا به دیدار با الریان خواهد گذاشت و باید دید برابر این حریف چه نمایشی به جا خواهد گذاشت.

قلب دفاعی پرسپولیس نیز همانند دیدار قبلی با رهبری سیدجلال حسینی و همراهی محمدحسین کنعانی زادگان برابر حریف حاضر خواهند شد. دو مدافعی که هر چند فاصله زیادی با شجاع خلیل زاده در قلب دفاعی حریف دارند اما تقابل ویژه‌ای را با یکدیگر خواهند داشت و همه امیدوار به این هستند تا سلیقه کارگردان تلویزیونی دیدار امشب به سمتی برود که فریم‌های جالب این تقابل را شاهد باشند.

وحید امیری - سیامک نعمتی؛ بال‌های سرخ به دنبال جشن تولد

دو مدافع غیرتخصصی سمت راست و چپ پرسپولیس بعد از نمایش موفقی که برابر الوحده و خصوصا در فاز تهاجمی داشتند، امشب امیدوار به تکرار این موفقیت برابر الریان قطر هستند. سیامک که امروز جشن تولد خود را پشت سر می‌گذارد، از انگیزه‌هایی ویژه برای این جدال برخوردار است تا با دستیابی به موفقیت شخصی بتواند خامه روی کیک خود را ترتیب دهد. باید دید خط دفاعی و مدافعان کناری حریف قادر خواهند بود دو مدافع کناری پرسپولیس که بالاترین قدرت تهاجمی برخوردار هستند را متوقف کنند یا خیر.

نوراللهی - کامیابی نیا؛ بازگشت دوقلوها

یحیی گل محمدی تنها تغییر تیمش در خط میانی را به بازگشت کمال کامیابی نیا اختصاص داده است تا بار دیگر زوج همیشگی چند فصل اخیر را با احمد نوراللهی شکل دهند. قدرت تهاجمی حریف در خط میانی و روحیه بالای کمال برای تخریب باعث شده تا او در این بازی بار دیگر فرصت حضور در ترکیب سرخ‌ها را به‌دست بیاورد و نوراللهی نیز او را در این پست و با خصوصیات تهاجمی‌تر همراهی خواهد کرد.

پهلوان - ترابی؛ اگه می‌تونی منو بگیر

دو بال تکنیکی پرسپولیس مطمئنا بار دیگر بیشتر امیدهای این تیم را برای شکل گیری موقعیت را تشکیل خواهند داد. ترابی که در بازی برابر الوحده آمادگی بالای خود را بارها به نمایش گذاشت، در کنار پهلوان در سمت مقابل که از قدرت تکنیکی مناسبی برخوردار است، در بازی امشب نیز مسوولیت ایجاد موقعیت و گلزنی را برعهده خواهند داشت و باید دید برابر خط دفاعی که لوران بلان برابر آنها قرار خواهد داد، چه نمایشی به جا خواهند گذاشت.

شهریار - عالیشاه؛ پایان طلسم برای مغانلو؟

شهریار مغانلو در بازی قبلی علیرغم تلاش جالب توجهی که برای گلزنی مقابل حریف داشت با بدشانسی‌های پیاپی از این مهم ناکام ماند. او البته بار دیگر با اعتماد کادرفنی فرصت حضور برابر الریان را هم به‌دست آورده و چشم به پاس‌های طلایی عالیشاه، ترابی و پهلوان دوخته تا طلسم خود با پیراهن شماره ۷۰ پرسپولیس را بشکند. جنگ هوایی او در این بازی مطمئنا با شجاع خلیل زاده خواهد بود و باید دید قادر به عبور از این مدافع ایرانی باانگیزه برای فتح دروازه الریان خواهد بود یا خیر.

ترکیب احتمالی پرسپولیس

حامد لک

سیدجلال حسینی

محمدحسین کنعانی زادگان

سیامک نعمتی

وحید امیری

کمال کامیابی نیا

احمد نوراللهی

احسان پهلوان

مهدی ترابی

امید عالیشاه

شهریار مغانلو

دیدار دو تیم پرسپولیس و الریان ساعت ۲۱: ۳۰ برگزار خواهد شد. شاگردان یحیی گل محمدی با سه امتیاز در صدر گروه هستند و لوران بلان و شاگردانش نیز بعد از تساوی در بازی اول مقابل گوا هند به عنوان میزبان این رقابت‌ها در جایگاه دوم قرار گرفته‌اند.

شاگردان گل محمدی امروز(چهارشنبه) از نخستین دیدار خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ از ساعت ۱۹ در هند به مصاف الوحده امارات می‌رود.

محمد سیانکی بعنوان گزارشگر دیدار امروز تیم‌های پرسپولیس و الوحده امارات انتخاب شد.

پرسپولیس در گروه E رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به میزبانی هند با تیم‌های گوا، الریان قطر و الوحده امارات همگروه است.

یحیی گل محمدی در نشست خبری قبل بازی با الوحده امارات اظهارکرد: جسارت و شهامت هند برای میزبانی قابل تحسین است اما از مسئولان AFC برای حفظ سلامتی بازیکنان، مربیان و تمام مسئولان برگزاری مسابقات انتظار بیشتری داشتیم و می‌خواستیم امکانات بیشتری فراهم شود.

گل محمدی تصریح کرد: به هر صورت فکر می‌کنم رسیدن به این انتظارها مقداری سخت است. شرایط خوبی داریم و تیم از لحاظ آمادگی در وضعیت خوبی قرار گرفته است.

وی افزود: انتظار داشتیم دو جلسه تمرینی در این شهر داشته باشیم اما متاسفانه انجام نشد. شاید از این لحاظ عقب باشیم اما بازیکنان ما ثابت کرده‌اند مرد روزهای سخت هستند و در بدترین و سخت‌ترین شرایط می‌توانند انتظارات هواداران که همیشه زیاد بوده برآورده کنند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: البته انتظارات هواداران از ما بجا بوده و برای شادی آنها انگیزه زیادی داریم. ان‌شاءالله بتوانیم در این دوره از مسابقات هم عملکرد خوبی داشته باشیم. شاید باید بدانیم روزهای سختی در انتظارمان است و با سرسختی زیاد باید این روزها را سپری کنیم و اینکه از حضور در هند خوشحال هستیم، اما انتظار بیشتری از میزبانی شهر گوآ داشتیم.

گل محمدی عنوان کرد: انگیزه زیادی برای موفقیت داریم که نشأت گرفته از انرژی خوب هواداران است. تیم پرهواداری هستیم که حدود ۵۰-۴۰ میلیون هوادار در ایران دارد. همین تعداد هواداران سبب ایجاد انگیزه می‌شود. در پرسپولیس نسل جنگنده و با روحیه‌ای از بازیکنان وجود دارند که نقطه قوت تیم ما همین بازیکنان و هواداران هستند.

وی ادامه داد: شرایط برای رسیدن به سومین فینال در چند سال اخیر مهیا است و بازیکنانم انگیزه خیلی زیادی برای رسیدن به دیدار نهایی دارند. با گذشتن از تمام سختی‌های پیش رو و با روحیه خوب می‌توانیم حضور در سومین فینال را هم تجربه کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره احتمال صعود این تیم از گروه گفت: فکر می‌کنم اصلی‌ترین هدف ما درحال‌حاضر صعود از گروه است. البته این کار آسان نیست زیرا تمام تیم‌های حاضر در گروه شانس دارند به مرحله بالاتر بروند. کار ما سخت است زیرا حریفان آمادگی زیاد و امکانات خیلی خوبی دارند. ما هم با شرایط خوبی به هند آمده‌ایم و آماده هستیم. امیدواریم با انجام دادن بازی‌های خوب به عنوان سرگروه بالا برویم.

گل محمدی در باره تیم گوآی هند توضیح داد: نخستین حریف ما الوحده امارات است و تمرکزمان روی همین تیم است، اما وقتی گوآ توانسته تا این مرحله بالا بیاید، کار بزرگی انجام داده و قطعا آنها هم انگیزه‌های خیلی خوبی برای رقابت با تیم‌های دیگر دارند. فکر نمی‌کنم حریف ساده‌ای باشد و تیم سختکوشی است. قطعا کیفیت خوبی داشته که به این مرحله رسیده است.

ابراهیم شکوری در مورد تاخیر ۳۶ ساعته در ارائه پاسخ تست PCR اعضای کاروان تیم پرسپولیس ایران اظهارکرد: متاسفانه همان‌طور که پیش‌بینی می‌کردیم، با شرایط پیچیده‌ای مواجه هستیم. قبل از شروع سفر به هند هم در مکاتبات رسمی بابت نگرانی از میزبانی هند، به کنفدراسیون فوتبال آسیا هشدار دادیم.

وی در گفت‌وگو با رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس افزود: از عصر دیروز پیگیر دریافت پاسخ تست‌ها هستیم اما هر بار جواب می‌دهند که باید منتظر باشیم و این انتظار و طولانی شدن روند دریافت پاسخ، نگرانی زیادی برای هواداران ایجاد کرده است.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی برای پیگیری انجام شده، تصریح کرد: جدا از پیگیری از داخل هتل محل اقامت، تماس‌های تلفنی پیاپی با مسئولان برگزاری مسابقات و فدراسیون فوتبال هند و ایران داشتیم و از شب گذشته نامه‌نگاری رسمی را ادامه دادیم و اعتراض شدیدمان به این وضعیت را اعلام کردیم.

شکوری عنوان کرد: در پاسخ به پیگیری ما اعلام شده تا ظهر امروز، تست‌ها آماده می‌شود و ترافیک کاری در بیمارستان را دلیل این تاخیر عنوان می‌کنند. به هر حال، ما منتظر واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم و پیگیری‌ها را تا زمان رسیدن به جواب نهایی، ادامه می‌دهیم.

شکوری در نهایت اضافه کرد: برای ادامه کارمان در هند، درخواست بهبود شرایط حرفه‌ای‌تری را داشتیم و امیدواریم هر چه زودتر این وضعیت تغییر کند.

تاخیر پرواز تیم پرسپولیس

تیم پرسپولیس

افشین پیروانی مدیر تیم پرسپولیس در مورد تاخیر در پرواز پرسپولیس گفت: از هموطنان و همبازیان و طرفداران عزیز برای تسلیت فوت مادرم تشکر دارم. سالی که نکوست؛ از بهارش پیداست، ما قبل از این‌که برویم مشکلات و تاخیرها آغاز شده است. تاخیر چند ساعت بود اما تمرکز بچه‌ها بهم خورد و در برنامه‌های کادرفنی خلل وارد کرد.

وی با اشاره به میزبانی هند عنوان کرد: کشور هندوستان شرایط میزبانی را ندارد. شرایط زمین تمرین و رفت و آمد این کشور خوب نیست. روزهای سختی داریم اما کادرفنی و کادر بازیکنان ما بسیار خوب هستند. شرایط سختی داریم اما باید بر تمام این‌ها غلبه پیدا کند.

سرپرست سرخ‌ها افزود: سخت است اما هدفمان این است که کسی آسیب کرونایی نبیند. هواداران منتظر برد و صعود در این مرحله هستند. امیدوارم شرایط کرونایی بهتر شود تا هواداران با شرایط ایده آل پیروزی تیم پرسپولیس را ببینند.

او درباره شایعه واکسن زدن بازیکنان پرسپولیس گفت: ما واکسن زدیم، ما واکسن عشق و تعصب زدیم. این واکسن جایی هم نیست، باید بیایی پیراهن پرسپولیس را بپوشی تا با تعصب بالا قهرمان شوی. اگر قرار است درباره پرسپولیس صحبتی شود، اخلاق، ادب و احترام را رعایت کنند.

آرمان رمضانی که به درخواست یحیی گل‌محمدی از سایپا به پرسپولیس آمد، پس‌ از عملکرد ضعیف در نیم فصل گذشته، از جمع سرخ‌پوشان جدا شد و پیراهن استقلال را بر تن کرد اما باشگاه پرسپولیس عملا بابت جدایی و رضایت‌نامه این بازیکن پولی دریافت نکرد.

رمضانی با پرسپولیس قراردادی دو ساله منعقد کرده بود که برای سال اول رقم پایه قراردادش (منهای آپشن‌ها) ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود و برای سال دوم هم باید ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دستمزد دریافت می‌کرد. در واقع مبلغ پایه قرارداد او برای دو سال، ۷ میلیارد تومان بود.

بعد از عملکرد بسیار ضعیف این بازیکن در پرسپولیس، باشگاه تصمیم به فسخ قراردادش گرفت و در نهایت توافق شد باشگاه بابت نیم فصل حضور رمضانی در پرسپولیس، ۴۲ درصد قرارداش سال اولش را بپردازد و رضایت‌نامه‌اش را صادر کند. از آن‌جایی که او تا به حال ۳۰ درصد از قرارداد سال اولش را دریافت کرده، پرسپولیسی‌ها به او قول دادند باقیمانده طلبش را تا رسیدن به ۴۲ درصد در روزهای آینده پرداخت کنند. این یعنی مهاجمی که از روی نیمکت بازی‌ها را تماشا می‌کرد و گاهی با حضور در زمین فرصت مسلم گلزنی از دست می‌داد، برای ۶ ماه، یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان از پرسپولیس دستمزد دریافت کرده است.

نکته عجیب ماجرا این‌جاست که معمولا باشگاه‌ها برای صدور رضایت‌نامه بازیکنان خود طلب پول می‌کنند اما رمضانی بدون پرداخت پول از پرسپولیس جدا شده و به رقیب همشهری یعنی استقلال پیوسته است.

در حاشیه دیدار منتخب سرخابی و یاران فردوسی پور به مناسبت چهلمین روز درگذشت میناوند و انصاریان، علی پروین از عادل فردوسی پور تشکر کرد و گفت: ممنون که به یاد میناوند و انصاریان هستید

یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از جذب مهدی ترابی و شهریار مغانلو همچنان منتظر حضور مدافع جدید در تمرینات تیمش است تا خیالش برای ادامه بازی‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا راحت شود.

علی نعمتی بازیکن شهرخودرو گزینه اول سرمربی پرسپولیس برای پیوستن به جمع سرخپوشان پایتخت بود اما مهدی رحمتی سرمربی مشهدی‌ها حاضر به جدایی نعمتی نشد تا پروژه انتقال این بازیکن پیچیده شود.

یحیی که روی جذب نعمتی اصرار داشت پس از اطلاع از شروط باشگاه شهرخودرو قید او را زد تا فرشاد فرجی هم تیمی نعمتی را به باشگاه معرفی کند.

فرجی با توجه به اینکه تا پایان فصل با شهرخودرو قرارداد دارد برای گرفتن رضایتنامه خود در زمستان امسال باید پولی را به باشگاه خود بدهد.

مسئولان شهرخودرو برای جدایی او مبلغ دو میلیارد تومان در نظر گرفته‌اند اما پرسپولیس حاضر نیست این مبلغ را به شهرخودرو بدهد. از این رو به فرجی اعلام کرده است شخصاً پول شهرخودرو را بدهد تا در قراردادش با پرسپولیس لحاظ شود.

فرجی قرار است امروز جلسه‌ای را با مسئولان نماینده مشهد در لیگ برتر برگزار کرده و درباره جدایی از شهرخودرو تصمیم نهایی را گرفته و در صورت توافق با پرسپولیس قراردادی به مدت یک فصل و نیم امضا کند.

بعد از این که باشگاه پرسپولیس در نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان خواهان فسخ قرارداد با شرکت آتیه داده پرداز به عنوان کارگزار شده بود جلسات مختلفی بین طرفین برگزار شد و در نهایت قرار بر این شد تا این همکاری ادامه پیدا کند.

در همین راستا شرکت کارگزار باشگاه پرسپولیس روز چهارشنبه مبلغ هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان را به حساب باشگاه پرسپولیس واریز کرد که این پول امروز در حساب باشگاه خواهد نشست.

تاریخ تیم پرسپولیس

تیم پرسپولیس

با این پول باشگاه پرسپولیس می‌تواند بخشی از مطالبات بازیکنان و حقوق معوقه کارمندان باشگاه را پرداخت کند.

همچنین قرار است تا آخر اسفندماه مبلغ دیگری هم از سوی شرکت آتیه داده پرداز به حساب باشگاه پرسپولیس واریز شود.

بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۵ اسفند) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس در رتبه نخست باشگاه‌های ایران قرار گرفت.

علاوه بر این، قهرمان نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال ایران با ۱۶۰۰ امتیاز، بدون تغییر نسبت به هفته گذشته در رتبه ۱۱۹ جهان و ۵ قاره کهن باقی ماند.

تیم استقلال با ۱۵۲۹ امتیاز و بدون تغییر، مانند هفته گذشته در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران ایستاد. جایگاه این تیم در قاره آسیا نیز تغییری نکرده است و آبی پوشان همچنان در رتبه دوازدهم جای گرفته اند. شاگردان فکری در سطح جهانی با یک پله صعود نسبت به هفته قبل، در رده ۲۲۹ قرار دارند.

سپاهان با ۱۴۷۸ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی، سومین تیم برتر فوتبال ایران است. جایگاه این تیم در سطح جهان و آسیا نیز تغییری نکرده و طلایی پوشان اصفهانی مانند هفته گذشته در رتبه ۳۳۹ جهان و بیست و سوم قاره کهن قرار گرفته است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها