کدخبر: 92

نمایندگان ایران در لیگ آسیا چه مشکلاتی دارند؟

به بهانه شیوع ویروس کرونا لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۱ هم به صورت متمرکز و در یک کشور برگزار می‌شود.​

در فصلی که گذشت بعد از شیوع ویروس کرونا قطر میزبانی بازی‌های غرب و شرق و در نهایت بازی نهایی را برعهده گرفت اما حالا نواف الآسیویه خبرنگار عربستانی مدعی شده کنفدراسیون فوتبال آسیا به عربستان پیشنهاد داده میزبانی بازی‌های گروه غرب آسیا را برعهده بگیرد و قطر میزبانی بازی‌های شرق آسیا را برعهده داشته باشد.

عربستان در کنار ایران یکی از کشورهای نامزد برای بر عهده گرفتن میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ است و کنفدراسیون فوتبال آسیا بر این عقیده است برعهده گرفتن میزبانی بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۱ یک آزمایش خوب برای عربستانی‌ها به منظور میزبانی جام ملت‌ها در سال ۲۰۲۷ خواهد بود و در نهایت آنها را به این جمع بندی خواهد رساند که می‌توانند برگزار‌کننده بازی‌ها در سال ۲۰۲۷ باشند یا نه.

لیگ آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا به تازگی با انتشار بیانیه‌ای از قطر به خاطر میزبانی بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا تشکر کرد و اذعان داشت با کمک قطری‌ها پرونده بازی‌ها در سال ۲۰۲۰ به خوبی بسته شد. بازی نهایی در دوحه با حضور تیم‌های پرسپولیس و اولسان بسته شد که تیم کره‌ای با نتیجه دو بر یک پیروز شد و بر جام بوسه زد.

در صورتی که ادعای خبرنگار عربستانی صحت داشته باشد این یک چالش جدی برای تیم‌های ایرانی خواهد بود به این خاطر که در سال‌های اخیر بازی تیم‌های ایرانی و عربستانی در کشور ثالث برگزار می‌شد. البته این چالش از سوی تیم‌های عربستانی ایجاد شد که اعلام کردند برای بازی با تیم‌های ایرانی به ایران سفر نخواهند کرد. در صورتی که عربستان میزبان بازی‌های لیگ قهرمانان در غرب آسیا شود بدون شک کنفدراسیون فوتبال آسیا حتما راهکاری برای رفع این مشکل خواهد اندیشید.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها