کدخبر: 567

محدودیت تردد مترو در نوروز اعلام شد +جزئیات مهم

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران ضمن تشریح برنامه حرکت قطارهای مترو در ایام نوروز، نسبت به طولانی بودن سرفاصله حرکت قطارها واکنش نشان داد.​

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران درباره تغییر ساعت فعالیت مترو در روزهای پایانی و آغاز سال نو، گفت: قطارها با همان سر فاصله ۵ دقیقه در خط یک مترو به سمت حرم امام حرکت خواهند کرد.

او درباره برنامه حرکت قطارها در تعطیلات نوروز گفت: در ایام عید و تعطیلات نوروز زمان‌بندی بدین صورت است که در روزهای تعطیل برنامه حرکت قطارها همانند روزهای تعطیل انجام و در سایر روزها برنامه نیمه تعطیل را اجرا خواهیم کرد و مانند روزهای عادی سرفاصله حرکت قطار سه دقیقه و سه و نیم دقیقه نیست و با سرفاصله ۵ دقیقه حرکت خواهند کرد. این برنامه تا روز ۱۳ فروردین ادامه دارد و پس از آن حرکت قطارها به برنامه روزهای عادی برمی‌گردد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در پاسخ به این سوال که در ایستگاه‌های جدید مترو به ویژه خط ۶ و ۷ سرفاصله حرکت قطارها طولانی است و گلایه شهروندان را مبنی بر طولانی بودن انتظار ورود قطار به ایستگاه در پی داشته است، گفت: سرفاصله در این خطوط ۱۰ دقیقه است. در این خطوط در تجهیزات کنترلی و نظارتی محدودیت داریم، اما شبکه‌های مختلف و سطح‌بندی داریم و به دلیل نبود پایانه تعداد قطار زیادی را نمی‌توانیم در خط قرار دهیم از طرفی تعداد قطارها نیز کم است و باید پایانه‌ها راه‌اندازی شود و قطار به این خطوط تزریق شود.

او ادامه داد: محدودیت‌هایی داریم که اگر برطرف شود سرفاصله حرکت قطار در این خطوط تامین می‌شود. اما حداکثر توقف ۱۰ دقیقه است و از شهروندان به دلیل محدودیت‌هایی که ناشی از تحریم‌های ظالمانه است عدرخواهی می‌کنیم.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها