کدخبر: 10149

اخبار سیاسی|خبر سیاسی|خبر سیاسی روز

حمله جدید اوکراین و روسیه شروع شد| آخرین خبر از جنگ اوکراین و روسیه

وزارت دفاع انگلیس نیز اعلام کرد ارتش روسیه نیروهای کمکی خود را از سراسر کشور فراخوانده،چراکه با تلفات مستمر پرسنل نظامی خود در اوکراین مواجه شده است.

مشاور ارشد زلنسکی گفت ارتش اوکراین در چند جبهه مختلف آماده حمله متقابل علیه روس‌ها شده است.به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سی ان ان، میخائیلو پودولیاک مشاور ارشد رئیس جمهور در کانال تلگرامی خود ضمن اعلام این مطلب از تغییر موازنه جنگ خبر داد.وی افزود دولت روسیه در تلاش برای یافتن متحدانی است که سربازانش آماده جان باختن در میدان باشند.

وزارت دفاع انگلیس نیز اعلام کرد ارتش روسیه نیروهای کمکی خود را از سراسر کشور فراخوانده،چراکه با تلفات مستمر پرسنل نظامی خود در اوکراین مواجه شده است.

در ارزیابی وزارت دفاع انگلیس آمده است روسیه در حال استقرار مجدد نیروها از مناطق دوردست مانند منطقه نظامی شرق دور، ناوگان اقیانوس آرام و ارمنستان است و به طور فزاینده از منابع دیگر مانند شرکت‌های خصوصی نظامی، سوری‌ها و دیگر مزدوران استفاده می‌کند.

جدیدترین تحولات اوکراین در صبح پنجشنبه 17 مارس 2022 به شرح زیر است:

بایدن رئیس جمهور آمریکا برچسب «جنایتکار جنگی» به پوتین زد.

این نام گذاری به معنای تغییر موضع دولت بایدن در قبال رئیس جمهور روسیه است.زلنسکی رئیس جمهور اوکراین تاکید کرد روسیه از همه خطوط قرمز عبور کرده است.

وی در مصاحبه با ان بی سی در پاسخ به این سوال که آیا حمله شیمیایی توسط روسیه خط قرمزی است که آمریکا را وادار به مشارکت فعال‌تر در نبرد می‌کند، گفت: تاکنون بیش از 100 کودک کشته شده و من معنای خط قرمز را نمی‌فهمم. دیگر باید منتظر چه چیزی باید باشیم؟ اجازه دهیم روس‌ها 200، 300 یا 400 کودک دیگر را بکشند؟

در بحث فنی، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد روسیه به تسلیحات قدیمی و دقیق‌تر روی آورده که از نظر نظامی موثرتر بوده اما تلفات غیرنظامیان را افزایش داده است.

به دلیل عدم توقف گلوله‌باران، روز چهارشنبه کریدورهای بشردوستانه از کار افتادند.به گفته رئیس جمهور اوکراین دیروز چهارشنبه 10 غیرنظامی بر اثر تیراندازی روس‌ها به صف نانوایی در چرنیهیف کشته شدند.

زلنسکی دیروز خطاب به اعضای کنگره آمریکا در ویدئو کنفرانس گفت ما اکنون به شما احتیاج داریم.در همین حال فشار بیشتری روی ایالات متحده وارد آمده تا کمک‌های نظامی بیشتری را بدهد.

از همین رو آمریکا بعد از سخنرانی زلنسکی اعلام کرد 800 میلیون دلار دیگر به اوکراین کمک نظامی می‌کند.منابع مطلع درباره ارسال موشک ضد تانک جاولین و ضد هوایی استینگر گفتند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها