کدخبر: 10161

این مرد شهر را تلکه کرد| دستگیری شیاد معروف

تعدادی از شهروندان با مراجعه به پلیس از فردی که در قالب مشاور املاک با دریافت مبالغی به‌عنوان بیعانه در قبال اجاره و رهن دادن منازل مسکونی کلاهبرداری کرده و متواری شده است، شکایت کردند.

رد شیاد که در پوشش مشاور املاک میلیاردها تومان کلاهبرداری کرده بود در شب تولدش دستگیر شد.

سرهنگ حسین بساطی، فرمانده انتظامی شهرستان کاشان با اعلام خبر دستگیری این کلاهبردار متواری گفت: تعدادی از شهروندان با مراجعه به پلیس از فردی که در قالب مشاور املاک با دریافت مبالغی به‌عنوان بیعانه در قبال اجاره و رهن دادن منازل مسکونی کلاهبرداری کرده و متواری شده است، شکایت کردند. بنابراین پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان قرار گرفت.وی تصریح کرد: مأموران با انجام تحقیقات میدانی و اقدامات فنی، علمی و پلیسی، موفق شدند متهم را شناسایی و در یک اقدام ضربتی در باغی حوالی شهر کاشان، در حالی که برای خودش جشن تولد گرفته بود دستگیر کنند؛ در بازجویی‌های فنی به‌ عمل‌ آمده متهم به ۱۵ فقره کلاهبرداری از شهروندان به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال در شهر کاشان اعتراف کرد و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

بساطی در پایان افزود: شهروندان هنگام اجاره یا رهن منازل، قبل از انعقاد قرارداد رسمی و تحویل کلید و منزل به‌صورت کامل، از پرداخت هرگونه وجه به‌عنوان پیش‌پرداخت یا بیعانه خودداری و از مشاورین املاک رسمی استفاده کنند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها