کدخبر: 10937

رتبه بندی معلمان به کجا رسید؟

مدارس غیردولتی بر اساس قانون، تابع مقررات دولت‌اند و حتما رعایت می‌کنند. قانون هرچه را تصویب کرده باشد درباره آنها هم اعمال می‌شود.

نوری درباره آخرین وضعیت تدوین آیین نامه رتبه بندی معلمان گفت: تدوین آیین نامه رتبه بندی تا امروز فرصت داشت. جلسات بسیار زیاد کارشناسی برگزار و نسخه اولیه به دولت ارسال شد. روی نسخه اولیه در دولت بر اساس شرایط کمی و کیفی نظر داده می‌شود. وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت تدوین آیین نامه رتبه بندی معلمان گفت: تدوین آیین نامه رتبه‌بندی تا امروز فرصت داشت. جلسات بسیار زیاد کارشناسی برگزار و نسخه اولیه به دولت ارسال شد. 

یوسف نوری در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان آموزش و پرورش و مناطق آزاد تجاری با بیان اینکه برنامه ما در بلند مدت برای تامین نیرو، جذب از طریق دانشگاه فرهنگیان است گفت: باید به نحوی امر گسترش آموزش را انجام بدهیم که بتوانیم در جریان رشد دانش آموزان در افق بیست ساله نیروی مورد نیاز معلمی را نیز تامین کرده باشیم که یکی از بسترها مناطق آزاد هستند.

وی افزود: تعداد زیادی از مناطق آزاد در مناطق کمتر برخوردار واقع شده‌اند و لذا باید مورد توجه جدی باشند که ارتقای آموزش در این مناطق در برنامه‌های سال آتی دیده می‌شود. 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در اردیبهشت ماه، ۳۴ هزار نفر در آزمون استخدامی جذب می‌شوند گفت: ۲۵ هزار نفر نیز ورودی از دانشگاه فرهنگیان داریم.

نوری درباره آخرین وضعیت تدوین آیین نامه رتبه بندی معلمان گفت: تدوین آیین نامه رتبه بندی تا امروز فرصت داشت. جلسات بسیار زیاد کارشناسی برگزار و نسخه اولیه به دولت ارسال شد. روی نسخه اولیه در دولت بر اساس شرایط کمی و کیفی نظر داده می‌شود.

وی در پاسخ به برخی اعتراضات پیرامون آیین نامه و نحوه امتیاز بندی‌ها اظهارکرد: هیچ وقت با یک آیین نامه نمی‌شود همه را راضی کرد. من خواستم نظرات را جمع آوری کنند و همکاران ما برای دوستانی که در جلسات بوده‌اند بفرستند که بررسی شود. اگر موردی پذیرفته شود، اعمال می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه آموزش در مدارس با قوت به صورت حضوری دنبال می‌شود گفت: در این دوره، بسیار از آموزش جامانده‌ایم و هر بعدی که ببینیم خسارت است چه از بعد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، روانشناختی و چه بعد فردی؛ در این مدت، محدودیتی برای تعداد دانش آموزان نبوده و ستادکرونا اعلام نکرده است. شبکه شاد نیز فقط مکمل است و آموزش ترکیبی را اعمال نکرده‌ایم.

نوری افزود: مشکلی برای آموزش حضوری نداشتیم. برخی مدارس سیستم خنک کننده نداشتند که خواستیم تامین شود. سرانه ای را به مدارس اختصاص داده‌ایم و سرانه دیگری نیز اختصاص داده می‌شود تا بخشی از نارسایی‌ها جبران شود. دانش آموزان خوشحال‌اند و الان تحمل می‌کنند. بروید از دانش آموزان بپرسید.

وزیر آموزش و پرورش درباره عدم رعایت آموزش حضوری کامل در برخی مدارس غیردولتی گفت: مدارس غیردولتی بر اساس قانون، تابع مقررات دولت‌اند و حتما رعایت می‌کنند. قانون هرچه را تصویب کرده باشد درباره آنها هم اعمال می‌شود. 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها