کدخبر: 11347

بورس | بازار بورس | وضعیت بورس

بازار بورس منتظر سیگنال جدید| وضعیت بورس امروز 5 اردیبهشت 1401 چگونه است؟

میانگین سرانه خرید هر کد حقیقی در معاملات روز گذشته 19.2 میلیون تومان و میانگین سرانه فروش هر کد حقیقی 17.6 میلیون تومان بوده و از این زاویه نیز همچنان برگ برنده با خریداران است.

 روز گذشته ارزش معاملات خرد هم کاهش یافت و از ۵۱۶۲ میلیارد تومان در روز چهارشنبه گذشته، به ۴۷۶۳ میلیارد تومان رسید. این افت ۸ درصدی در ارزش معاملات، می تواند یکی از عوامل احتیاط بیشتر معامله گران در معاملات امروز باشد.از طرفی با وجود افت شاخص کل در روز گذشته، شاخص هم وزن رشد کوچکی را ثبت کرد که این موضوع نشان دهنده وضعیت نسبتا خوب سهام کوچک و متوسط بازار است.

از نظر تعداد نمادهای مثبت و منفی هم کفه ترازو به نفع نمادهای مثبت سنگینی می کند و ۳۰۲ نماد منفی در مقابل ۳۲۱ نماد مثبت نشان دهنده این است که هنوز بیش از نیمی از نمادها در وضعیت خوبی هستند.میانگین سرانه خرید هر کد حقیقی در معاملات روز گذشته ۱۹.۲ میلیون تومان و میانگین سرانه فروش هر کد حقیقی ۱۷.۶ میلیون تومان بوده و از این زاویه نیز همچنان برگ برنده با خریداران است.

نکته ای که برای معامله گران در معاملات امروز دلگرم کننده است، نزدیک بودن شاخص کل به مرز روانی یک میلیون و 500 هزار واحد است.بورس تهران معاملات روز گذشته را مثبت آغاز کرد اما مثبت بودن شاخص کل زیاد طول نکشید و با شدت گرفتن عرضه ها، شاخص کل به محدوده منفی وارد شد. در نهایت هم با افت نیم درصدی، شاخص کل در ارتفاع یک میلیون و 504 هزار واحد قرار گرفت.

کاهش ارزش معاملات خرد

روز گذشته ارزش معاملات خرد هم کاهش یافت و از 5162 میلیارد تومان در روز چهارشنبه گذشته، به 4763 میلیارد تومان رسید. این افت 8 درصدی در ارزش معاملات، می تواند یکی از عوامل احتیاط بیشتر معامله گران در معاملات امروز باشد. 

سومین خروج متوالی پول حقیقی

از طرفی روز گذشته 255 میلیارد تومان تغییر مالکیت سهام از حقیقی به حقوقی اتفاق افتاد که در محافل بورسی به آن «خروج پول حقیقی» گفته می شود. این موضوع هم می تواند یکی دیگر از عوامل احتیاط معامله گران در معاملات امروز (دوشنبه 5 اردیبهشت 1401) باشد.

این سومین خروج متوالی پول حقیقی از بازار است و در دو روز معاملاتی گذشته به ترتیب 124 و 6 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شده بود.

با این حال نکته ای که برای معامله گران در معاملات امروز دلگرم کننده است، نزدیک بودن شاخص کل به مرز روانی یک میلیون و 500 هزار واحد است. شاخص کمتر از 5 هزار واحد با این مرز روانی فاصله دارد و انتظار این است که درصورت منفی بودن معاملات امروز، شاخص به این عدد واکنش مثبت نشان دهد.

برتری عددی نمادهای مثبت نسبت به منفی ها

از طرفی با وجود افت شاخص کل در روز گذشته، شاخص هم وزن رشد کوچکی را ثبت کرد که این موضوع نشان دهنده وضعیت نسبتا خوب سهام کوچک و متوسط بازار است. از نظر تعداد نمادهای مثبت و منفی هم کفه ترازو به نفع نمادهای مثبت سنگینی می کند و 302 نماد منفی در مقابل 321 نماد مثبت نشان دهنده این است که هنوز بیش از نیمی از نمادها در وضعیت خوبی هستند.

میانگین سرانه خرید هر کد حقیقی در معاملات روز گذشته 19.2 میلیون تومان و میانگین سرانه فروش هر کد حقیقی 17.6 میلیون تومان بوده و از این زاویه نیز همچنان برگ برنده با خریداران است.با این حال در معاملات امروز، فروشندگان تلاش هایی برای پایین بردن شاخص کل تا کانال 1.4 میلیون واحدی را خواهند داشت و خریداران نیز با در نظر گرفتن نکات مثبت ذکر شده، به مقابله با آن ها خواهند رفت. 

برای امروز، بازار نوسانی و البته به دور از هیجان خاصی چه در سمت خرید و چه در سمت فروش پیش بینی می شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها