کدخبر: 11416

رضا رویگری| رضا رویگری ویکی پدیا| رضا رویگری سالمندان

گریه های رضا رویگری بازیگر معروف در خانه سالمندان

رضا رویگری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در بخش شکوفه آسایشگاه سالمندان کهریزک بستری شد.

حاصل ازدواج اول رضا رویگری، پسری به نام «کیارش رویگری» زاده ۱۳۵۳ است. رضا رویگری در سال ۱۳۹۱ با تارا کریمی ازدواج کرد. رضا رویگری خوانندهٔ سرود «ایران ایران» (اللّٰه اللّٰه) در آغاز انقلاب ۱۳۵۷ ایران است. رضا رویگری در بخش شکوفه آسایشگاه سالمندان کهریزک بستری شد. رضا رویگری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در بخش شکوفه آسایشگاه سالمندان کهریزک بستری شد. رضا رویگری با انتشار یک ویدئو از طرفداران خود درخواست کمک کرد. رضا رویگری متولد ۶ دی ۱۳۲۵ در تهران است.رضا رویگری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و خواننده ایرانی است. رضا رویگری 76 ساله خواننده سرود معروف «ایران ایران» (الله الله) در اوایل انقلاب است. مختارنامه، اخراجی‌ها و معراجی ها جمله آثار این بازیگر ارزشمند است. در چهلمین جشنواره تئاتر فجر در بهمن ماه 1400 از رویگری بابت یک عمر تلاش در این عرصه با اهدای تندیسی تقدیر شد.

 

زندگی خصوصی رضا رویگری

رضا رویگری

رضا رویگریرضا رویگری متولد 6 دی 1325 در تهران بازیگر ، خواننده و نفاش می باشد.دیپلمه و دانش آموخته دروس ابتدایی حوزه بنام جامع المقدمات نزد امام جمعه تجریش است که در 23 سالگی اولین بار با تئاتر بروی صحنه رفت و با خواندن مشهور شد. به عنوان تنها فرزند خانواده در منطقه تجریش بدنیا آمد ، می گوید پدرم یک آیت الله بی عمامه بود و آرزو داشت من روحانی شوم به همین خاطر مدتی دروس حوزه خواندم.

ورود رضا رویگری به دنیای هنر 

رضا رویگری

رضا رویگریدر نوجوانی به دو چیز خیلی علاقه داشتم ، یکی خلبانی و دیگری بازیگری ، بعدها نقاشی هم وسط آمد اما بخاطر اینکه پدرم راضی نبود الکی در آزمون خلبانی رد شدم.

در سال 1348 وقتی 23 ساله بود از طریق معرفی یک دوستی به خانم خجسته کیا (کارگردان) که دنبال بازیگر خوش صدا می گشتند اولین بار وارد تئاتر شد. بعد از چند سال بازی در تئاتر و همکاری با ساموئل خاچیکیان در سال 1352 با سریال چنگک جلوی دوربین رفت و تا انقلاب کنار تئاتر در یک سریال دیگر بنام لحظه بازی کرد.

ازدواج و طلاق رضا رویگری 

رضا رویگری

رضا رویگری اولین بار با خانم فرشته میر هاشمی که فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته شهرسازی و دکترای روانشناسی از کالیفرنیا بود ازدواج کرد. حاصل این زندگی تولد پسری بنام کیارش در سال 1353 بود اما این رابطه بخاطر مخالفت آقای رویگری با کار همسرش به جدایی و طلاق ختم شد.

سکته مغزی رضا رویگری 

رضا رویگری

رضا رویگری9 ماه بعد از ازدواج دوم در دی ماه 1392 بود که آقای رضا رویگری زمان شستن دست و صورت ، ناگهان دچار سر گیچه شد و به زمین افتاد. در نهایت در بیمارستان مشخص شد سکته مغزی کرده است که ایشان بعد از ایین اتفاق ناگوار ویلچر نشین شدند. سال 89 بعد پخش سریال مختارنامه چهار سال در تلویزیون ممنوع الفعالیت شدم ، چندین بار برای کار دعوت شدم اما به دلایل نامعلومی در آخر ، قرارداد بسته نشد.

مصاحبه با رضا رویگری

رضا رویگریرضا رویگری صدای پرشور او با ترانه «ایران ایران» هم از ماندگارترین آثار کارنامه این پیش کسوت است. رضا رویگری که به دلیل بیماری چند سال است گوشه نشین شده، پیشنهادهایش برای بازی کم شده است. چندی پیش، محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی به دیدارش رفت و این موضوع بهانه گفت و گوی مان شد.

حال این روزهای تان چطور است؟

خدا را شکر. اگر هوا رو به گرمی برود، بهتر می‌شوم.

عیادت رئیس سازمان سینمایی چه نتیجه ای برای تان داشت؟

خیلی خوشحال شدم. دیگر از قول و وعده خسته شده ام، البته از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد و محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، برایم یک فیزیوتراپ می فرستند تا زودتر درمان شوم. دست شان درد نکند.

از بازی تان در سریال شبکه نمایش خانگی «جزیره» چه خبر؟

هنوز نه قرارداد بسته و نه جلوی دوربین رفته‌ام. مثل همیشه با من تماس گرفتند و نقش را پیشنهاد دادند‌. زمانی که پیشنهاد داده شد، هنوز فیلم نامه کامل نبود.

توزیع این سریال در شبکه نمایش خانگی به تازگی آغاز شده است، خبر دارید؟

نه. اگر این طور است لابد من در سریال نیستم و مرا خبر نکردند. اطلاعی ندارم.

شما ساخته های قبلی سیروس مقدم همچون «پایتخت» را دیده اید؟

بله، دیده ام. سریال را دوست داشتم. من در گذشته چند اثر همچون «شیخ مفید» را با مقدم کار کرده بودم و از او شناخت دارم.

به تازگی چه کاری انجام داده اید؟

برای بازی دعوت شدم اما نپذیرفتم چون سطح کیفی کارها خوب نبود و آن چه دلم می خواست، نبود.

مخاطبان شما را دوست دارند و می خواهند زودتر به روزهای اوج تان در بازیگری برگردید.

اگر ان شاء ا... خوب شوم، دوباره به آن روزها برمی گردم.

از دید خودتان، اوج بازی تان چه زمانی بود؟

بازی در سریال «مختارنامه» در نقش «کیان ایرانی». اثری را که مردم دوست دارند و دلی بازی کرده ام، دوست دارم. من برای کارم زحمت کشیدم و خدا کند مردم بپسندند.

داوود میرباقری کارگردان سخت گیری است. درست است؟

اگر سخت گیر نباشد، کارش به این خوبی درنمی‌آید. بازیگر را نمی توان رها کرد و باید کارگردان حواسش باشد. معتقدم میرباقری سخت گیر نیست، بلکه حساس است و کارش را درست انجام می دهد.

داوود میرباقری تاکنون برای «سلمان فارسی» از شما دعوت به کار نکرده است؟

خیر، هنوز خبری نیست. البته دو روز دعوتم کردند و سر لوکیشن رفتم و کار را دیدم، اما حرفی از بازی در سریال نشد. مطمئن هستم «سلمان فارسی» اثر خوبی از کار درمی آید و کار میرباقری بد نمی شود.

دوران کرونا را چگونه سپری کردید؟

به من که خیلی سخت گذشت، چون بیمار و خانه نشین و منتظر بودم کسی به دیدنم بیاید. البته از کسی توقعی ندارم زیرا همه مشکلات و گرفتاری های خود را دارند.

روزهای تان را چگونه سپری می کنید؟

تلویزیون تماشا می کنم و فیلم و سریال های خوب روز دنیا را می بینم، البته سریال های شبکه نمایش خانگی را دنبال نمی کنم. در عیادتی که نماینده‌ای از وزارت ارشاد و رئیس سازمان سینمایی از من داشتند، اشتراک فیلیمو را آوردند تا بتوانم فیلم ها را دنبال کنم و گاهی هم قدم می زنم تا بهبود پیدا کنم.

از زمان ورودتان تاکنون آیا به خواسته های خود  در بازیگری رسیده اید؟

خیر، هر چند از این که در دل مردم جای دارم و مرا دوست دارند، راضی هستم. هر کسی در زندگی‌اش هدف هایی دارد و مایل است در کارهای ماندگاری بازی کند و من هم در کارنامه‌ام اثر ماندگار زیاد دارم. در گذشته با محمدرضا آهنج سریال «ملکوت» را کار کردم که نقش ام را خیلی دوست دارم و خود آهنج هم نقش من را دوست داشت و تایید کرد. به تازگی آقای آهنج تماس گرفت و برای اثر جدیدش با من گفت و گو کرد و قرارداد بستم.

در سریال «ملکوت» به خوبی نقش تان را ایفا کردید. با این توضیح خودتان کدام نقش تان را بیشتر دوست دارید؟

بازی ام را در فیلم «بوتیک» دوست دارم و از نظر تخصصی یکی از بازی های خوبم است. عده ای از طرفدارانم، قرار است روز سه شنبه (5 آبان) در پردیس سینمایی هروی به شکل خودجوش بزرگداشتی برایم بگیرند. البته زیاد موافق این چیزها نیستم، اما دوستان زحمت کشیدند و باید احترام می گذاشتم. ۵۷ سال است که در این حرفه کار کرده و سعی داشته ام نقش هایم را دلی بازی کنم تا مردم بپسندند.

حسرت بازی در نقشی بر دل تان مانده است؟

حسرت بازی در خیلی از نقش ها بر دلم مانده است. من «کلیدر» محمود دولت آبادی را خیلی دوست دارم و 10 جلدش را دو بار خوانده ام و دوست دارم چند کاراکترش را بازی کنم.

چرا نقش های کنونی مانند گذشته ماندگار نیستند؟

چند دلیل دارد؛ اگر با عشق و علاقه بازی کنی و انتخاب درستی داشته باشی، ماندگار می شوی. البته اگر بازیگران قصه خوبی دست شان بیاید، می توانند نقش ماندگاری داشته باشند اما فیلم‌نامه خوب ،کمتر نوشته می شود.

شما در بازی در نقش های منفی و خاکستری تبحر خاصی دارید و به شدت دیده می شوید. برای بازی در آن ها چه کار می کنید؟

دقیقاً همین طور است.‌‌ معتقدم هر انسان بدی، محاسنی هم دارد و برعکس. بعضی فیلم نامه نویس ها، بدی های یک شخصیت را نشان می‌دهند و برخی هم برعکس. معتقدم در فیلم نامه ها باید خصوصیات منفی و مثبت یک شخصیت نوشته و بازی شود. من در نقش های منفی و خاکستری ام، سعی کرده ام اندکی طنز به خصوصیات شخصیت اضافه کنم تا مخاطب لذت بیشتری ببرد.

از زمان ورودتان به این حرفه تاکنون چقدر تلاش کرده اید تا دیده شوید؟

۵۷ سال تلاش کردم تا دیده شوم. نقش های خوبی را انتخاب کردم، در آثار خوبی بازی و سعی کردم با عشق و تلاش در کنار استعدادی که خداوند به من داده است، نقش خوبی را خلق کنم.

بزرگ ترین آرزوی تان بعد از ۵ دهه فعالیت در این حرفه چیست؟

بزرگ ترین آرزویم سلامتی و برگشتن به روزهای گذشته است تا مثل سابق برای مردم بازی کنم.

ازدواج دوم رضا رویگری

رضا رویگری

رضا رویگریرضا رویگری برای بار دوم در سال 1392 وقتی 67 ساله بود با دختری بنام تارا کریمی 24 ساله ازدواج کرد که اختلاف سنی آنها چیزی حدود 43 سال بود.

تارا کریمی متولد 1368 در شیراز می باشد که مدتی در کار مدلینگ خارج از کشور بود.تارا کریمی می گوید قبل از آشنایی در سال 1391 من اصلا آقای رویگری را بعنوان بازیگر نمی شناختم و کاری از ایشان بخاطر حضورم در خارج از کشور ندیده بودم.

در افتتاحیه یک برنامه در شیراز که آقای رویگری بعنوان مهمان برنامه دعوت شده بود من به اتفاق دوستم که مسئول میزبانی مهمانان بود برای استقبال به فرودگاه رفتیم. اولین بار ایشان را آنجا دیدم و چند روزی که شیراز بودند با هم آشنا شدیم در نهایت بعد از یکسال با وجود مخالفت شدید خانواده ام با هم ازدواج کردیم.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها