کدخبر: 11535

فرهاد مجیدی| استقلال| اخبار ورزشی

فرهاد مجیدی رکب خورد!

پر واضح است که استقلال دست‌کم چهار بازی چالش‌برانگیز مقابل سپاهان، فولاد، آلومینیوم اراک و مس رفسنجان خواهد داشت و لغزش در هر یک از این بازی‌ها منجر به صدمات جبران‌ناپذیری خواهد شد.

استقلال درشرایطی چهارشنبه هفته آینده مقابل سپاهان قرار می‎‌گیرد که رقیبش بعد از باخت سنگین به الغرافه از لیگ قهرمانان آسیا جذف شده است. موضوعی که شاید باعث فریب فرهاد مجیدی و شاگردانش شود.

استقلال در موقعیتی است که یک اشتباه می‌تواند تمام اندوخته‌های این تیم در فصل جاری را بر باد دهد و آن‌ها را از رسیدن به جام قهرمانی دور کند. شکست مقابل تیم‌های مدعی و حتی تساوی استقلال را در حالی که شش امتیاز با رقیب سنتی فاصله دارد، در وضعیت نگران کننده‌ای قرار خواهد داد و لازم است که فرهاد مجیدی و شاگردان بدون توجه به اینکه برای پرسپولیس چه نتایجی رقم می‌خورد، به سمت موفقیت در بازی‌های آتی گام بردارند و تحلیل درستی از رقبای خود داشته باشند.

پر واضح است که استقلال دست‌کم چهار بازی چالش‌برانگیز مقابل سپاهان، فولاد، آلومینیوم اراک و مس رفسنجان خواهد داشت و لغزش در هر یک از این بازی‌ها منجر به صدمات جبران‌ناپذیری خواهد شد.

تیم مجیدی در قدم اول رخ در رخ سپاهان قرار می‌گیرد. تیمی که از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد. شاید برخی سپاهان را تیمی درهم شکسته یا به لحاظ تاکتیکی دارای ضعف‌های عمیق ارزیابی کنند، اما این واقعیت تیمی نیست که سه‌شنبه شب با وجود تمام شایستگی‌هایش از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

سپاهان در شرایطی از رقابت‌های آسیایی کنار رفت که اگر در زدن ضربات آخر قدری دقت می‌کرد چه بسا دست‌کم با یک تساوی شیرین میدان رقابت با الدحیل را ترک می‌کرد و با همین یک امتیاز به مرحله بعد صعود می‌کرد.

موقعیت‌سوزی‌های پی‌درپی در خط حمله استقلال، اما مهم‌ترین دلیلی بود که این تیم اصفهانی را از رسیدن به مرحله بعد محروم کرد و بی‌تردید اگر مهاجمان سپاهان با دقت و آرامش بیشتری اقدام به نواختن ضربات آخر می‌کردند، ماجرا طور دیگری رقم می‌خورد.

در واقع لازم است که فرهاد مجیدی و شاگردانش با وجود حذف، اما به سپاهان به عنوان حریفی درجه یک نگاه کنند و برای تیمی که قادر است بیش از انگشتان دو دست موقعیت صد درصد گلزنی مقابل الدحیل به دست آورد، با هدفمندی مناسب گام به میدان بگذارند و هرگز حذف زردپوشان اصفهانی را دلیلی بر ناتوانی آن‌ها ندانند.

چنین رویکردی قطعاً برای استقلال دستاورد مطلوبی در بازی چهارشنبه هفته آینده در اصفهان به همراه خواهد داشت و آبی‌ها را به سمت کامیابی در این میدان سوق خواهد داد. خط آتش سپاهان بواقع زهرآگین است و به اینکه در خط دفاع ضعف‌های بسیاری دارد، اما در فاز گلزنی می‌تواند تیمی دردسر آفرین باشد که این می‌طلبد سرمربی استقلال و شاگردان با آگاهی گام به این میدان بگذارند و گول شکست اخیر سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا را نخورند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها