کدخبر: 11717

سیل 10 شهرستان را برد| پیش بینی هواشناسی | مراقب باشید

نیاز است نقشه جامع خطر‌پذیری شهرستان تدوین شود و گزارش جامع خسارات توسط فرماندار از ادارات اخذ و به استانداری ارسال شود تا برای تامین منابع آن بویژه در حوزه کشاورزی اقدام کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: حدود ۱۰ شهرستان در استان دچار سیلاب شده‌اند و از دو روز پیش ستاد بحران استان هشدار نارنجی اعلام کرده و این سامانه بارشی تا فردا (چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱) در استان فعال است. محسن نجات در سفر به گناباد در جمع خبرنگاران اظهارداشت:جلسه ستاد مدیریت بحران گناباد را تشکیل داده ایم و یک جلسه عملیاتی بوده است.

وی افزود: حدود ۱۰ شهرستان دیگر در استان دچار سیلاب شده اند و از دو روز پیش ستاد بحران استان هشدار نارنجی اعلام کرده و این سامانه بارشی تا چهارشنبه در استان فعال است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: در برخی شهر‌ها قطع آب شرب بصورت جدی است که هم اکنون جلساتی با حضور استاندار برای تامین آب شرب آن‌ها در حال برگزاری است.

نجات گفت: نیاز است نقشه جامع خطر‌پذیری شهرستان تدوین شود و گزارش جامع خسارات توسط فرماندار از ادارات اخذ و به استانداری ارسال شود تا برای تامین منابع آن بویژه در حوزه کشاورزی اقدام کنیم.

وی ادامه داد: یک نفر ثابت در استان می‌گذاریم که مسئول پیگیری جبران خسارات باشد و باکس‌های بتونی را برای ۶ پل مورد نیاز در اختیار شهرستان گناباد قرار می‌دهیم که اجرای آن بر عهده شهرستان است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد:ازدستگاه‌های شهرستان درخواست دارم بصورت جدی تری نسبت به قبل پیگیر درخواست‌های خود از استان باشند تا پشتوانه پیگیری‌های ما باشد.   نجات با اشاره به اقدامات در سیل سال گذشته گناباد افزود: دومیلیارد و چهارصد میلیون سال قبل برای قنوات گذاشته ایم و برای آب شرب گناباد ۵ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی افزود: تولی‌گری آب‌های سطحی با وزارت نیرو است و جدیدا تبصره داده در داخل شهر با شهرداری‌ها است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها