کدخبر: 11878

علت آتش سوزی خوابگاه لورفت| دانشگاه امیرکبیری ها مراقب باشند

حدود ساعت ۲۳:‌۴۵ شب گذشته دانشجویان احساس می‌کنند که فضای ساختمان را دود فرار گرفته است و بلافاصله با آتش نشانی تماس می‌گیرند.

تولید زباله در خوابگاه‌های دانشجویی زیاد است، اتاق مخصوصی برای جمع آوری زباله‌ها داریم که در مواقعی که نیروهای خدماتی نیستد، زباله‌ها در این اتاق دپو می‌شود تا در روز عادی از دانشگاه خارج شوند، این ضایعات شامل ظرف‌های یکبار مصرف غذای دانشجویی و زباله‌های روزانه آن‌ها است که عموما پلاستیکی هستند.

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، رییس اداره امور خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه منشاء اصلی آتش سوزی شب گذشته خوابگاه دانشجویی دانشگاه امیرکبیر واقع در خیابان کریم خان زند تهران، زباله و ضایعات دانشجویی بوده است، گفت: علت اصلی حریق هنوز مشخص نیست.

مرتضی محمدی افزود: حدود ساعت ۲۳:‌۴۵ شب گذشته دانشجویان احساس می‌کنند که فضای ساختمان را دود فرار گرفته است و بلافاصله با آتش نشانی تماس می‌گیرند.

وی بیان کرد: ماموران آتش نشانی بلافاصله در محل حاضر شده و آتش سوزی که در طبقه همکف خوابگاه در محل جمع آوری زباله‌ها و ضایعات روزانه دانشجویان ایجاد شده بود، خاموش کردند.

محمدی گفت: با توجه به این اتفاق و دود ایجاد شده در ساختمان، ۱۰ دانشجویی که بیماری زمینه‌ای یا مشکلات تنفسی داشتند، احساس تنگی نفس کردند که با حضور اورژانس به صورت سرپایی مداوا شدند و مشکلی برای آن‌ها پیش نیامد.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های خوابگاه از قبیل آب و برق و گاز دچار مشکل نشده است، ادامه داد: خوابگاه بعد از گذشت چند ساعت به مدار خدمات رسانی خود بازگشت و دانشجویان در اتاق‌های خود اسکان یافتند.

رییس اداره امور خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر یادآور شد: تولید زباله در خوابگاه‌های دانشجویی زیاد است، اتاق مخصوصی برای جمع آوری زباله‌ها داریم که در مواقعی که نیروهای خدماتی نیستد، زباله‌ها در این اتاق دپو می‌شود تا در روز عادی از دانشگاه خارج شوند، این ضایعات شامل ظرف‌های یکبار مصرف غذای دانشجویی و زباله‌های روزانه آن‌ها است که عموما پلاستیکی هستند.

وی با اشاره به اینکه در این خوابگاه ۴۰۰ دانشجوی مقطع کارشناسی ورودی سال ۱۴۰۰ مستقر بودند، افزود: در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خوابگاه خودگردان وجود ندارد و در حال حاضر ۲۹ خوابگاه با حضور پنج هزار دانشجوی دختر و پسر به صورت مستقیم تحت نظارت دانشگاه صنعتی امیرکبیر دایر است.

محمدی یادآور شد: در دوران کرونا با توجه به تعطیلی خوابگاه‌ها تعدادی از خوابگاه‌ها مورد بازسازی و بهسازی قرار گرفتند، خوابگاه خیابان کریم خان نیز از جمله خوابگاه‌هایی است که مورد بازسازی قرار گرفته بنابراین منشاء آتش سوزی را نمی‌توان مشکلات تاسیساتی و زیرساختی خوابگاه دانست.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها