کدخبر: 11891

بمباران مدرسه شهر را عزادار کرد| جنگ تا کی ادامه دارد؟

او گفته تقریبا همه اعضای روستا از بیم حملات هوایی به این مدرسه رفته و در زیر زمین آن پناه گرفته بودند.

مقام‌های اوکراین می‌گویند در هنگام یک حمله هوایی حدود ۹۰ نفر از اهالی روستا در مدرسه پناه گرفته بودند و اکنون ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری این کشور می‌گوید دست کم ۶۰ نفر از آنها بر اثر اصابت بمب کشته شده‌اند. سرهی هایدای، فرماندار لوهانسک هم از نجات ۳۰ نفر باقی‌مانده از ساختمان این مدرسه در روستای بیلوهوریوکا خبر داده است.

سرهی هایدای، فرماندار لوهانسک هم از نجات ۳۰ نفر باقی‌مانده از ساختمان این مدرسه در روستای بیلوهوریوکا خبر داده است.به نوشته بی بی سی، هایدای گفته این بمب روز شنبه روی مدرسه افتاده است اما روسیه هنوز در این باره اظهارنظر نکرده است.

لوهانسک یکی از اصلی‌ترین جبهه‌های جنگ از زمان حمله روسیه بوده است و ارتش اوکراین در آنجا با شبه‌نظامیان جدایی‌طلب و ارتش روسیه می‌جنگد.بخش اعظم لوهانسک از ۸ سال پیش و آغاز نبردها در شرق اوکراین در کنترل جدایی‌طلبان که مورد حمایت روسیه هستند بوده است.

روستای بیاوهوریوکا در نزدیکی شهر سورودونتسک است که در کنترل نیروهای دولتی اوکراین است و از روز گذشته - شنبه هفتم مه - گزارش‌های متعددی از شکل‌گیری درگیری شدید در حوالی آن حکایت داشته است. یک روزنامه اوکراینی نوشته که این روستا "نقطه مهم" نبرد در یک هفته گذشته بوده است

فرماندار لوهانسک در شبکه تلگرام نوشته که انفجار بمب موجب آتش‌سوزی در ساختمان مدرسه شده و آتش‌نشانان برای مهار حریق ۳ ساعت با آن نبرد کردند.او گفته تقریبا همه اعضای روستا از بیم حملات هوایی به این مدرسه رفته و در زیر زمین آن پناه گرفته بودند.هایدای گفته آمار دقیق قربانیان تنها هنگامی مشخص خواهد شد که همه آوار کنار زده شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها