کدخبر: 12525

یارانه معیشتی 60 درصد زیاد شد| یارانه بگیران بخوانند| یارانه ها چقدر می شود؟

با همت دولت مردمی و حمایت مجلس انقلابی افزایش ۶۰ درصدی کمک‌معیشت جانبازان معسر انجام شد و این افزایش برای حدود ۷۰ درصد از کسانی که از قبل کمک‌معیشت دریافت می‌کردند تأمین منابع شده است.

 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از افزایش ۶۰ درصدی کمک‌ معیشت ایثارگران و افزایش ۱۰ هزار نفر از مشمولان دریافت این کمک‌معیشت خبر داد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی گفت: با همت دولت مردمی و حمایت مجلس انقلابی افزایش ۶۰ درصدی کمک‌معیشت جانبازان معسر انجام شد و این افزایش برای حدود ۷۰ درصد از کسانی که از قبل کمک‌معیشت دریافت می‌کردند تأمین منابع شده است. 

معاون رئیس جمهور افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران بر اساس قانون موظف است هر ۶ ماه یک بار وضعیت ایثارگران معسر را بررسی کند. در سامانه رفاه ایرانیان اطلاعاتی درباره وضعیت برخی از دهک‌های بالا وجود داشت و بر این اساس همکاران ما اطلاعات ۳۰ درصد از افرادی که از ۳ دهک بالا هستند را بازبینی می‌کنند و پس از بررسی‌ها، اطلاعات وارد شده در این سامانه اصلاح شده و پرداختی‌ها صورت می‌گیرد. 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه حدود ۴۰ هزار نفر در نوبت دریافت این کمک‌معیشت هستند، گفت: امیدواریم بتوانیم کمک‌معیشت ۱۰ هزار نفر از این تعداد را برقرار کنیم ضمن اینکه در گذشته ۱۰۸ هزار نفر از کمک‌معیشت برخوردار بودند که در تلاش هستیم با همکاری سازمان برنامه و بودجه این تعداد را به ۱۱۵ تا ۱۱۸ هزار نفر افزایش دهیم. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: مطابق قانون وضعیت همه جانبازان مشمول باید هر ۶ ماه یک بار بررسی شده و تبادل اطلاعات بین بنیاد و سامانه رفاه ایرانیان صورت گیرد لذا شفاف‌سازی این اطلاعات در این سامانه توسط ایثارگران ضرورت دارد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها