کدخبر: 12746

آتش سوزی وحشتناک در شیراز| 30 نفر فراری شدند!

کابین آسانسور در طبقه همکف یک ساختمان شش طبقه مسکونی به علت اتصالی برق طعمه شعله‌های آتش شده و کاملاً شعله ور بود و به دلیل رخ داد این حادثه در چاهک آسانسور دود بسیار غلیظی به طبقات ساختمان سرایت کرده بود.

رئیس آتش نشانی شیراز گفت: با تلاش آتش نشانان ۳۰ نفر که در آتش‌سوزی یک ساختمان مسکونی در وضعیت خطرناکی گرفتار شده بودند در شیراز نجات یافتند. محمدهادی قانع در جمع خبرنگاران، گفت: ساعت ۶ و ۴۴ دقیقه صبح امروز دوشنبه شهروندان در تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ از مشاهده آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان سبحانی، خبر دادند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز پس از دریافت اطلاعات از سوی شهروندان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های ۵ و ۲ و گروه امداد و نجات را سریعاً به سوی محل حادثه اعزام کردند.

وی تصریح کرد: کابین آسانسور در طبقه همکف یک ساختمان شش طبقه مسکونی به علت اتصالی برق طعمه شعله‌های آتش شده و کاملاً شعله ور بود و به دلیل رخ داد این حادثه در چاهک آسانسور دود بسیار غلیظی به طبقات ساختمان سرایت کرده بود.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به اینکه چاهک آسانسور مانند یک هواکش عمل کرده و سریعاً دود‌های ناشی از حریق را انتقال داده بود، افزود: ساکنین این ساختمان که شامل افراد جوان، میانسال، کودکان و یک نفر معلول جسمی بودند در وضعیت خطرناکی در میان دود‌ها گرفتار شده بودند.

قانع ادامه داد: با توجه به حساسیت عملیات تیم اطفایی سریعاً به دو گروه تقسیم و ضمن اطفای حریق به نجات محبوسین مشغول شدند. با تلاش آتش نشانان سی شهروند گرفتار بوسیله تجهیزات تنفسی به پایین ساختمان و محل امنی منتقل شدند.

قانع تصریح کرد: نیرو‌های آتش نشانی پس از مهار شعله‌های آتش، از پیشروی و گستردگی بیشتر آن جلوگیری کردند. وی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش آتش نشانان به هیچکدام از ساکنین آسیبی وارد نشد و تنها پنج نفر دچار دودزدگی شدند که توسط عوامل اورژانس در محل مداوا گردیدند آتش نشانان نیز ضمن مهار شعله‌های آتش و ایمن سازی کامل محله حادثه، موارد ایمنی را به ساکنین گوشزد کردند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها