کدخبر: 12754

تیکه احسان خرسندی به پرسپولیسی ها

بازیکن پیشین پرسپولیس درباره عملکرد این تیم در فصل بیست‌و‌یکم نیز توضیح داد:‌پرسپولیس فصل را ابتدا خوب شروع نکرد، در ادامه بهتر بود اما باز هم دچار نزول شد.

 احسان خرسندی درباره پیروزی 2 بر یک پرسپولیس مقابل شهر خودرو اظهار داشت: پرسپولیس برای اینکه از حیثیت‌ خودش دفاع کند و حداقل رتبه‌های پایین‌تر جدول را تجربه نکند، باید این بازی را می‌برد. بچه‌ها خوب بازی کردند و چند هفته‌ای بود که چنین بازی از این تیم ندیده بودیم. البته تحت فشار بودن شهر خودرو هم تأثیرگذار بود که بی محابا حمله می‌کرد، اما همیشه توقع داریم پرسپولیس همینطور بازی کند. در بازی با پدیده نبود یک مهاجم گلزن هم بسیار احساس شد؛ امیدوارم حداقل برای فصل بعد یک مهاجم طراز اول جذب شود.

بازیکن پیشین پرسپولیس درباره عملکرد این تیم در فصل بیست‌و‌یکم نیز توضیح داد:‌پرسپولیس فصل را ابتدا خوب شروع نکرد، در ادامه بهتر بود اما باز هم دچار نزول شد. در کل بد بودیم و با این نتایج نباید انتظار قهرمانی داشته باشیم. هر چند معتقدم این پرسپولیس مظلوم‌ترین پرسپولیس تاریخ بود.

وی ادامه داد: با اینکه بازیکنان جدید می‌دانستند کار بسیار سختی دارند، اما تلاش خود را کردند تا دوباره برای پرسپولیس قهرمانی بیاورند. شاید آنها به لحاظ فنی در حد بازیکنان قبلی نبودند، اما تمام تلاش‌شان را کردند. تیم گل‌‌محمدی نوسان زیادی داشت، خریدهای خارجی هم اصلاً خوب نبودند و نه تنها کمکی نکردند بلکه بعضی مواقع به ضرر تیم هم بودند. نتایج سینوسی و عدم نتیجه‌گیری در دربی هم باعث شد تا این تیم شانس قهرمانی را از دست بدهد.

بازیکن پیشین پرسپولیس در واکنش به این موضوع که بازیکنان مورد اشاره او توسط کادر فنی جذب شده بودند، گفت: با این حرف موافقم، ولی لیست گل‌محمدی با لیست بازیکنانی که جذب شدند خیلی فرق می‌کرد. به طور مثال در یک پُست نفر سوم و چهارم لیست را جذب کرده بودند. خارجی‌ خوب هم که در آن شرایط و بسته بودن پنجره نقل‌و‌انتقالاتی نمی‌آمد. شما دیدید دو بازیکن تاجیکستانی هم چقدر بیرون ماندند تا بتوانند بازی کنند. پرسپولیس مجبور بود آن بازیکنان را بگیرد، اما در مورد تمیروف هم به نظرم کادر فنی پذیرفت که اشتباه کرده است.

خرسندی درباره اینکه پرسپولیس برای فصل آینده نیاز به تقویت دارد و گفته می‌شود در اولین اقدام نیز بیرانوند و پورعلی‌گنجی با این باشگاه به توافق رسیده‌اند، گفت: این دو بازیکن دقیقاً نفراتی بودند که پرسپولیس به شدت نیاز داشت. در این پُست‌ها خیلی کمبود احساس می‌شد و تیم پرسپولیس از این بابت ضرر کرد. قطعاً اگر این دو بازیکن هم نیایند باز هم پرسپولیس دو بازیکن بین‌المللی جذب می‌کند. بازیکنان دیگر هم که نام‌شان مطرح می‌شود مثل شهباززاده، رفیعی و اسماعیلی‌فر می‌توانند در صورت نهایی شدن حضورشان در پرسپولیس از بهترین خریدهای لیگ باشند. من فکر نمی‌کنم در لیگ ما نفراتی بهتر از اینها باشند.

وی در ادامه درباره جذب بازیکن خارجی نیز توضیح داد: تیم‌ها باید بازیکن خارجی بیاورند که حداقل از بازیکنان خودمان یک سطح بالاتر باشند. اگر قرار است بازیکنی بیاوریم که همسطح یا ضعیف‌تر از بازیکنان خودمان باشد؛ دیگر چه خریدی است؟ قطعاً پرسپولیسی‌ها باید در خریدهای خارجی خود تجدیدنظر کنند،‌ چون خارجی‌های این فصل آنها نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.

بازیکن پیشین پرسپولیس یادآور شد: پرسپولیس به یک مهاجم گلزن و یک بازیکن طراح مثل بشار رسن نیاز دارد. انصافاً در این فصل تیم در خط هافبک با مشکل مواجه بود. حتی دفاع‌های چپ و راست هم انتظارات را برآورده نکردند. مثلاً سعید آقایی خوب نبود. قطعاً اگر اینها خوب بودند نیاز نبود وحید امیری و سیامک نعمتی را یک خط عقب‌تر بیایند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها