کدخبر: 12789

فروش فوق العاده خودرو از سرگرفته شد| این آخرین فروش را از دست ندهید

سامانه فروش یکپارچه خودرو در شرایطی اولین دور از عرضه را برگزار کرد که به نظر می رسد روند کار سامانه به گونه ای است که سرعت ثبت نام و عرضه خودرو را کاهش داده است.

قرعه کشی اولین فروش خودرو در سامانه جدید در حالی انجام شد که متقاضیان خودرو اکنون در انتظار اعلام زمان مرحله دوم ثبت نام سامانه فروش یکپارچه خودرو هستند. سامانه فروش یکپارچه خودرو به تازگی از سوی رضا فاطمی امین، وزیر صمت اعلام شده است. سامانه فروش یکپارچه خودرو به معنی پایان فروش خودرو از طریق خودروسازان است. با راه اندازی سامانه فروش یکپارچه خودرو ثبت نام خودروسازان باید از طریق این سامانه انجام شود. تاکنون و پیش از راه اندازی سامانه فروش یکپارچه خودرو هر خودروسازی از طریق آدرس اعلامی خود اقدام به ثبت نام خودرو می کرد. سامانه فروش یکپارچه خودرو به زودی فعال می شود.

طولانی بودن پروسه سامانه فروش یکپارچه خودرو

سامانه فروش یکپارچه خودرو در شرایطی اولین دور از عرضه را برگزار کرد که به نظر می رسد روند کار سامانه به گونه ای است که سرعت ثبت نام و عرضه خودرو را کاهش داده است. پیش از این دو شرکت سایپا و ایران خودرو که بار اصلی عرضه خودرو کشور را به دوش دارند هر هفته اقدام به ثبت نام یکی از طرح های پیش فروش یا فروش فوق العاده خودرو می کردند. ثبت نام هم دو یا سه روز مهلت داشت و یکی دو روز بعد از آن هم قرعه کشی انجام می شد.

اما ثبت نام سامانه فروش یکپارچه خودرو یک هفته مهلت دارد و قرعه کشی آن نیز با فاصله بیشتری از پایان ثبت نام انجام شد و عملا این پروسه حدود ۲ هفته به طول انجامید.

زمان ثبت نام سامانه فروش یکپارچه خودرو

زمان دقیق دومین ثبت نام سامانه فروش یکپارچه خودرو هنوز به طور دقیق اعلام نشده است اما شنیده ها حاکی از آن است ثبت نام سامانه فروش یکپارچه خودرو در اواخر خرداد ماه انجام می شود. به این ترتیب پیش بینی می شود سایت سامانه فروش یکپارچه خودرو برای ثبت نام جدید متقاضیان خودرو اواخر هفته سوم یا اوایل هفته چهارم خرداد ۱۴۰۱ باز شود.

شرایط ثبت نام سامانه فروش یکپارچه خودرو

۱- انطباق همزمان کارت ملی، گواهینامه، حساب بانکی و سیم کارت به نام شخص متقاضی برای ثبت نام

۲- کد ملی (هر کدملی یک خودرو)

۳- سن (بالای ۱۸ سال)

۴- برای کلیه طرح های تا اطلاع ثانوی، محدودیت فاصله زمانی آخرین خرید، از سایر خودروسازها (۴۸ ماهه) ملاک می‌باشد.

تبصره: الزام نداشتن پلاک فعال انتظامی برای طرح های فروش فوق العاده، فوری و پیش فروش ملاک عمل قرار خواهد گرفت

۵- در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی (شرایط عمومی و اختصاصی) در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو ثبت نام متقاضی کان لم یکن طلقی می شود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز به شماره شبای معرفی شده مسترد می گردد و هیچگونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه خودروساز نخواهد بود.

۶- دارا بودن گواهینامه رانندگی خودرو

۷- عدم امکان صلح در قراردادهای فروش

۸- صحت سنجی مندرجات سجلی و پستی بر اساس سامانه امتا

۹- غیرفعال نمودن گارانتی خودرو پس از ۵ ماه و ۱۰۰۰۰ کیلومتر از تاریخ تحویل در صورت عدم مراجعه برای سرویس اولیه.

۱۰- توجه به آدرس درگاه پرداخت اینترنتی و اطمینان از اینکه آدرس آن، صرفاً و بدون هیچ حرف یا علامت اضافه و کم، با کلمه https شروع و صرفاً با عبارت .shaparak.ir به پایان می‌رسد.

۱۱- درصورت ثبت نام و برنده شدن در قرعه کشی و عدم واریز وجه تا ۲ دوره نمی توان در طرح های فروش بعدی شرکت نماید.

۱۲- از آنجا که به منظور شفاف سازی زنجیره نقل و انتقالات خودرو و جزییات معاملات آن؛ کلیه اطلاعات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو مطابق تبصره ۴ آیین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی در اختیار سامانه جامع تجارت، قرار می گیرد؛ اینجانب با علم به کلیه مسولیتهای مترتب بر انجام این معامله بر فرد ثبت نام کننده مطابق مشخصات مندرج در سامانه فروش ؛ اقدام به ثبت نام می نمایم.

راهنمای ثبت نام در سامانه فروش یکپارچه خودرو

متقاضیان می‌توانند با اعلام شرایط فروش، فعال‌سازی بخشنامه‌ها و به دنبال آن آغاز مرحله ثبت درخواست خودرو (شرکت در قرعه‌کشی محصولات)، با مراجعه به صفحه اصلی سامانه به آدرس www.sale.iranecar.com و مشاهده لیست خودروهای قابل عرضه، اقدام به ثبت درخواست کنند. مراحل درخواست خودرو به شرح زیر است:

مرحله اول: انتخاب گزینه «ورود / ثبت‌نام»

متقاضیان جهت ثبت اطلاعات شخصی (ثبت‌نام اینترنتی خودرو) خود در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، با انتخاب گزینه «ورود / ثبت‌نام» (از منوی اصلی سامانه) وارد صفحه ورود و ثبت‌نام خواهند شد.

ارسال نظر: