کدخبر: 12898

حمله یابری به فرودگاه امام خمینی| عامل هک فرودگاه چه کسی هست؟

همزمان با سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) برخی رسانه‌های معاند مدعی هک سامانه گذرنامه فرودگاه امام شده بودند.

مدیرکل روابط عمومی شهر فرودگاهی امام (ره) با تکذیب هک سامانه گذرنامه این فرودگاه، گفت: سرور آفلاین دچار نقص فنی شده بود که تعویض قطعه آن مقداری زمانبر شد.جواد صالحی آرتیمانی با تکذیب ادعاهای مطرح شده توسط برخی رسانه‌های معاند در خصوص هک سامانه‌های گذرنامه فرودگاه امام، اظهار کرد: سرور آفلاین مربوط به گذرنامه نقص سخت‌افزاری داشت.

 

وی ادامه داد: روال کار به این‌گونه است که سرور آنلاین برای انجام امور گذرنامه، یک سری اطلاعات را برای سرور آفلاین ارسال می‌کند. چنانچه سرور آفلاین جواب مناسب را دریافت نکند -فعالیت آن- متوقف می‌شود.

وی افزود: برای رفع این نقص و تعویض قطعه مقداری زمانبر شد.

طبق این گزارش،  همزمان با سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) برخی رسانه‌های معاند مدعی هک سامانه گذرنامه فرودگاه امام شده بودند. شب گذشته به دلیل نقص فنی سرور آفلاین گذرنامه، ‌خدمات‌رسانی به مسافران حدود ۳ ساعت با وقفه مواجه شده بود.

سرهنگ حیدری سیرت رئیس اداره کنترل مرز هوائی فرودگاه امام خمینی (ره) نیز درباره وقفه به‌وجود آمده در خدمات رسانی به مسافران اظهار کرد: امروز از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد تا ساعت ۲: ۴۵ بامداد نقص سخت افزاری سرور آفلاین موجب توقف پذیرش شد.

وی ادامه داد: با توجه به مکانیزم موحود، در صورت بروز ایراد در این سرور روند پذیرش مسافر تا رفع ایراد با اختلال مواجه شد، به همین دلیل تیمی از ستاد برای رفع ایراد اعزام شد که رفع ایراد در ساعت ۲: ۴۵ دقیقه بامداد انجام پذیرفته و روند پذیرش مسافر به حالت عادی بازگشت.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها