کدخبر: 12933

چین دنیا را تهدید کرد| جنگ جهانی در راه است

​با پرواز در فاصله بسیار نزدیک به آن موجب وارد آمدن آسیب‌هایی به هواپیمای نظامی استرالیایی شده، از جمله این که قطعات ریز آلومینیوم وارد موتور هواپیمای تجسسی استرالیا شده است.

 استرالیا روز یکشنبه اعلام کرد یک جت جنگی چینی با انجام مانورهای خطرناک، ایمنی یکی از هواپیماهای تجسسی دریایی این کشور را بر فراز دریای جنوبی چین تهدید و آن را مجبور به بازگشت به پایگاه خود کرده است.

با پرواز در فاصله بسیار نزدیک به آن موجب وارد آمدن آسیب‌هایی به هواپیمای نظامی استرالیایی شده، از جمله این که قطعات ریز آلومینیوم وارد موتور هواپیمای تجسسی استرالیا شده است.

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا گفت که نگرانی کانبرا از این حادثه که ۲۶ مه و در حریم هوایی بین‌المللی رخ داده، از کانال‌های مقتضی به مقام‌های چینی اعلام شده است.

در همین حال، ریچارد مارلز، وزیر دفاع استرالیا، نیز به خبرنگاران در ملبورن توضیح داد که یک فروند هواپیمای جنگنده جی-۱۶( J-16) چینی یک هواپیمای تجسسی پی-۸ (P-8) را بهنگام گشت‌زنی معمول خود رهگیری کرده و با پرواز در فاصله بسیار نزدیک به آن موجب وارد آمدن آسیب‌هایی به هواپیمای نظامی استرالیایی شده، از جمله این که قطعات ریز آلومینیوم وارد موتور هواپیمای تجسسی استرالیا شده است.

چین هنوز هیچ واکنشی به اظهارات مقام‌های استرالیا نشان نداده است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها