کدخبر: 13292

24 زلزله در یک شب| جنوب ایران از دیروزمی لرزد!

صفی از خودروها در پمپ بنزین‌ها نیز تشکیل شده است و بدلیل تکرار مستمر زمین لرزه‌ها عملا مردم از بازگشت به خانه‌ها بیم دارند.

از حوالی ساعت ۱۰:۲۵ صبح امروز چهارشنبه تا ساعت ۲۰:۲۰ بیش از ۲۴ زلزله بندر چارک در شمال جزیره کیش را لرزانده است.بندر چارک در شمال جزیره کیش و در سرزمین اصلی واقع شده است.این منطقه از ساعت ۱۰:۲۵ صبح امروز چهارشنبه تا ساعت ۲۰:۲۰ بیش از ۲۴ بار لرزیده است.

شدت این زمین‌لرزه‌ها بین ۳.۵ تا ۵.۲ ریشتر بوده است و اهالی بندر چارک، روستاهای پیرامونی و جزیره کیش را هراسناک ساخته است به طوری که مردم کیش از ظهر امروز به این سو در خیابان‌ها و درون خودروها قرار دارند و کل روز و همین ساعات کنونی را در درون خودروها سر می‌کنند.

صفی از خودروها در پمپ بنزین‌ها نیز تشکیل شده است و بدلیل تکرار مستمر زمین لرزه‌ها عملا مردم از بازگشت به خانه‌ها بیم دارند.

احتمال زلزله مهیب در چارک و کیش بعید است

مهدی مسعودی عضو هیأت علمی زمین شناسی دانشگاه هرمزگان در بندرعباس با اشاره به محدود بودن اطلاعات زمین‌شناسی از منطقه چارک و جزایر غربی استان هرمزگان و وضعیت گسلی این منطقه، خاطرنشان کرد: نگاهی به اطلاعات دو سده اخیر در پراکندگی زلزله‌ها در ایران نشان می‌دهد که زلزله مهیبی در منطقه چارک و جزیره کیش رخ نداده و احتمال وقوع آن نیز بعید و بسیار بسیار کم است.

ی تأکید کرد: استان هرمزگان به بررسی‌های دقیق زمین‌شناسی و گسل‌شناسی نیاز دارد تا بتوانیم برآورد بهتر و دقیق‌تری از وضعیت هر منطقه داشته باشیم.

گزارشی از خسارات جانی و مالی نداشته‌ایم

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان نیز در این زمینه گفت: بر اساس اعلام فرمانداران و بخشداران مستقر در منطقه و همین طور اطلاعات میدانی واحدهای هلال احمر در شعاع ۵۰ کیلومتری از کانون زمین لرزه و نیز در جزیره کیش، گزارشی از خسارات مالی و جانی نداشته‌ایم اما چند نفر مصدوم گزارش شده، بدلیل اضطراب و دلهره ناشی از وقوع زلزله به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

یگان‌های امدادی در وضعیت آماده‌باش قرار دارند

مختار سلحشور مدیرکل هلال احمر هرمزگان نیز از آماده‌باش یگان‌های امدادی شهرستان بندرلنگه و نیز جزیره کیش و دیگر مراکز هلال احمر در نزدیکی به کانون زلزله خبر داد و بیان داشت: انبارهای اقلام امدادی در غرب هرمزگان در وضعیت مناسبی بسر می‌برند و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها