کدخبر: 13383

با این پیامک حسابتان خالی می شود| کلاهبرداری به روش جدید

افراد سودجو با ارسال پیامک به همشهریانی که یارانه آنها قطع شده، به منظور ثبت‌نام و برقراری مجدد یارانه، آنان را به لینکی هدایت کرده و با دریافت اطلاعات کارت بانکی شامل شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضا کارت و ۲cvv اقدام و با این روش کلاهبرداری می‌کنند.

پیام‌های ارسالی از شماره‌های شخصی در خصوص قطع یارانه، کلاهبرداری است و مردم فریب این پیامک‌ها را نخورند و به هیچ عنوان بر روی لینک ارسالی کلیک نکنند. سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان این ک طی چند روز یک سری پیامک های جعلی در خصوص یارانه ارسال شده و قصد سوء استفاده داشتند، گفت:‌ شهروندان مراقب پیامک های جعلی یارانه باشند.

ابراهیم زینل پور صبح امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و با بیان این‌که در چند روز گذشته شاهد مراجعه تعدادی از همشهریان در خصوص ارسال پیامک‌هایی با عنوان «پیرو اصلاح نظام توزیع یارانه‌ها، خانوار شما مشمول دریافت یارانه نشده است. برای ثبت نام و فعال سازی مجدد به نشانی https://mcllssgov.sbs"" مراجعه کنید.»؛ هستیم که این‌گونه پیامک‌ها در قالب کلاهبرداری از شهروندان ارسال می‌شود.

وی افزود: افراد سودجو با ارسال پیامک به همشهریانی که یارانه آنها قطع شده، به منظور ثبت‌نام و برقراری مجدد یارانه، آنان را به لینکی هدایت کرده و با دریافت اطلاعات کارت بانکی شامل شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضا کارت و ۲cvv اقدام و با این روش کلاهبرداری می‌کنند.

 زینل‌پور در این رابطه گفت: پیام‌های ارسالی از شماره‌های شخصی در خصوص قطع یارانه، کلاهبرداری است و مردم فریب این پیامک‌ها را نخورند و به هیچ عنوان بر روی لینک ارسالی کلیک نکنند.

سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد، راه‌های رسمی برای بررسی و اطلاع از وضعیت یارانه‌ها استفاده از تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ و سامانه تلفنی ۰۲۱۶۳۶۹ عنوان کرد و تاکید کرد: ثبت اعتراض به قطع یارانه و دهک بندی خانوارها باید در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی hemayat.mcls.gov.ir انجام پذیرد و صرفا هموطنان از طریق همین سایت می توانند از نتیجه اعتراض خود آگاه شوند.

وی تصریح کرد: همشهریانی که قصد اطلاع از  وضعیت یارانه خود را دارند نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزار موبایلی ندارند.

زینل‌پور در پایان خاطرنشان کرد: کارمندان بخش امور اجتماعی اداره‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌ها نیز پاسخگوی سوالات همهشریان گرامی در خصوص یارانه‌ها می‌باشند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها