کدخبر: 13411

قیمت مرغ | قیمت مرغ تازه | قیمت ران مرغ

مرغ نیمایی بخرید| عرضه مرغ نیمایی شروع شد| قیمت مرغ نیمایی چند؟

«باید از هفته آینده با قیمت کنونی مرغ خداحافظی کنیم.»؛ این بخشی از صحبت‌های مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران است. بر اساس اعلام حبیب اسدا…نژاد قیمت مرغ‌ از هفته آینده احتمالاً ۶۰ درصد افزایش یابد.

قیمت مرغ‌هایی که از هفته آینده وارد بازار می‌شوند حدود ۲٫۵ برابر قیمت‌های قدیم و ۶۰ درصد بالاتر از نرخ‌های کنونی است. یکی از نرخ هایی که برای مردم دارای اهمیت بوده، قیمت مرغ و تخم مرغ است. قیمت مرغ و تخم مرغ به طرز باورنکردنی افزایش پیدا کرد.اتاق اصناف ایران در اطلاعیه قیمت مرغ و تخم مرغ را اعلام کرد. حدود ۳۶ پس از آنکه وزیر کشور از افزایش قیمت مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن خبر داد، قیمت جدید این چهار گروه کالای اساسی اعلام شد.

 

«باید از هفته آینده با قیمت کنونی مرغ خداحافظی کنیم.»؛ این بخشی از صحبت‌های مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران است. بر اساس اعلام حبیب اسدا…نژاد قیمت مرغ‌ از هفته آینده احتمالاً ۶۰ درصد افزایش یابد.

هفته گذشته مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی از عرضه مرغ نیمایی از روز شنبه، ۲۸ خرداد، خبر داد. او عنوان کرد که با تغییر منشا تأمین ارز، قطعا دوباره قیمت مرغ در بازار افزایش می‌یابد. چراکه با توجه به افزایش هزینه‌های تأمین نهاده‌ها، می‌توان گفت که قیمت مرغ نیمایی ۶۰ درصد با قیمت فعلی آن در بازار فاصله دارد.

در شرایطی قرار است ارز ترجیحی برای مرغ حذف شود که در همین شرایط هم مرغ‌های دولتی بدون مشتری مانده‌اند. از زمانی که دولت نرخ رسمی این محصول را در هر کیلو ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد، بیشتر مشتریان بازار را ترک کرده‌اند. تا جایی که برخی خرده‌فروشی‌ها برای فروش محصول قیمت مرغ را تا ۳۷ هزار تومان هم تعدیل کرده‌اند.

عرضه مرغ نیمایی از هفته جاری

قیمت مرغ

در حالی که قرار بود از شنبه هفته جاری مرغ نیمایی وارد بازار شود، اما خبری از این اتفاق نشد. بر این اساس مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران در گفتگو با تجارت‌نیوز زمان عرضه مرغ نیمایی را اعلام کرد.

حبیب‌ اسدا…نژاد تشریح کرد: جوجه‌ریزی بعد از ۲۱ اردیبهشت‌ماه با ارز نیمایی صورت گرفت. بنابراین مرغ زنده و گوشت مرغی که از یک هفته دیگر وارد بازار می‌شود، با ارز نیمایی باید محاسبه شود.

هر کیلو مرغ تنظیم بازاری که تا روز شنبه کیلویی ۴۱.۵۹۰ تومان به فروش می‌رسید از روز دوشنبه با ۶.۳۰۰ تومان افزایش به کیلویی ۴۷.۸۹۰ تومان رسید.در هفته‌های اخیر قیمت دولتی مرغ در میادین تغییراتی در حدود ۷ هزار تومان را تجربه کرده و بین کیلویی ۴۰ تا ۴۷ هزار تومان نوسان داشته است.بر اساس این گزارش تغییر قیمت تنها مربوط به مرغ تنظیم بازاری بوده و بسته‌بندی‌ها همچنان با قیمت‌های پیشین عرضه می‌شوند.

مرغ‌ فروشی‌های خالی از مشتری

قیمت مرغ

مشاهدات میدانی از بازار مرغ‌فروشان نشان می‌دهد که بیشتر مغازه‌های مرغ‌فروشی خالی از مشتری مانده‌اند. معدود مشتری‌ها هم خرید خود را نهایتا به یک تا دو مرغ خلاصه می‌کنند.

در خیابان شهرستانی تهران که بورس مرغ‌فروشان است، کمتر کسی را می‌توان دید که در دستانش کیسه‌ای از مرغ و گوشت باشد. آن‌هایی هم که از مغازه‌داران قیمت را می‌پرسند با اخم و ناراحتی از مغازه خارج می‌شوند.

در دل بازار هم اختلاف حداقل ۱۱ هزار تومانی مرغ به چشم می‌خورد. در خیابان شهرستانی، هر کیلو مرغ بین ۴۵ هزار تا ۵۶ هزار تومان عرضه می‌شود. اما در نقاط جنوبی‌تر تهران یا برخی شهرستان‌ها مغازه‌داران برای اینکه مجبور به دور ریختن بار نشوند، مرغ را تا ۳۷ هزار تومان هم عرضه می‌کنند. این قیمت مورد تائید رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی است.

کی از مرغ‌فروش‌های حاضر در خیابان امام حسین با گلایه نسبت به وضعیت موجود می‌گوید: «مردم دیگه مثل قبل توان خرید مرغ ندارند. قبلا مردم حتی مرغ شش ماه خودشون رو تو یه خرید انجام می‌دادند، اما الان چند تا دونه بیشتر مرغ نمی‌خرند. تا همین چند ماه پیش مردم به جای گوشت از مرغ استفاده می‌کردند، اما الان مرغ هم از سفره‌های مردم پَر کشیده».

قیمت مرغ گرم در 27 خرداد ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

قیمت‌ها به تومان است (تحلیل بازار) :

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

83,600

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

90,200

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

99,700

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

99,700

فیله مرغ 

125,200

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

91,700

بال کبابی ساده – بدون نوک بال

74,100

شنیتسل سینه مرغ

115,800

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۵۱,۰۰۰

گردن مرغ بدون پوست

35,200

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها