کدخبر: 14058

ورود زنان به ورزشگاه عادی شده | زنان برای تماشای فوتبال مجوز دارند؟

واقعیت غالب ورزش ما اخلاق مداری است مشکل ما در مسایل فرهنگی، ورزش نیست بلکه رفتار فرهنگی ورزشکاران باید بازتاب داده شود، بسیاری ورزشکاران کارهای ویژه فرهنگی انجام می‌دهند با این وجود مساله فرهنگ در ورزش مظلوم است.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: بانوان به ورزشگاه آمدند و این مسئله حل شده و این حق طبیعی آنان است. به زودی شاهد حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها خواهیم بود.نشست خبری «جشنواره ولایت» با حضور علی احدی مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

وی در این نشست با اشاره به اهداف جشنواره ولایت اظهار کرد: ورزش خود یک مقوله فرهنگی و یک کُنش فرهنگ ساز است و ابزار مهم فرهنگی به حساب می‌آید.این ویژگیِ ورزش موجب شده تا در همه جای دنیا موضوع فرهنگ در ورزش اولویت داشته باشد و از ورزش برای رفع بسیاری از مشکلات و آسیب‌ها کمک گرفتند. در ایران مساله فرهنگ در ورزش به صورت کامل در اولویت قرار نگرفت.

وی ادامه داد: واقعیت غالب ورزش ما اخلاق مداری است مشکل ما در مسایل فرهنگی، ورزش نیست بلکه رفتار فرهنگی ورزشکاران باید بازتاب داده شود، بسیاری ورزشکاران کارهای ویژه فرهنگی انجام می‌دهند با این وجود مساله فرهنگ در ورزش مظلوم است. باید این مساله برای مردم اولویت‌دار شود.

**فوری** پذیره نویسی مجتمع تجاری - مسکونی پرسپولیس آغاز شد(فرصت محدود)

**فوری** پذیره نویسی مجتمع تجاری - مسکونی پرسپولیس آغاز شد(فرصت محدود)

پیشنهاد امروز

yektanet-logo-sign

مدیرکل وزارت ورزش این را هم عنوان کرد: تنها به عنوان فرهنگی در باشگاه‌ها نباید بسنده کرد و این موضوع به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد و اکنون به اولویت وزارت ورزش تبدیل شده است. باشگاه‌ها، هواداران، مدیران ورزشی و بازیکنان، جامعه هدف ما در برنامه‌ریزی فرهنگی هستند و باید بحث فرهنگی تقویت شود. نباید مساله پهلوانی در کنار قهرمانی به حاشیه برود. جشنواره رسم پهلوانی را راه‌اندازی کردیم تا فرهنگ پهلوانی تقویت شود. با این اتفاق برای نخستین بار در سطح ملی رسم جوانمردی پایه‌ریزی شد. نباید پهلوانان ما در جامعه ناشناخته باشند.

وی تصریح کرد: با توسعه رسم جوانمردی شبکه پهلوانان راه‌اندازی خواهد شد و از ظرفیت آنان در کنش‌های اجتماعی استفاده خواهیم کرد. این کار برای شروع خوب بود و نباید اخلاق را فدای قهرمانی کنیم. رویدادهای کلانی در سطح کشور داریم. بزرگترین جشن نیمه شعبان در ورزشگاه آزادی و در شهرآورد تهران برگزار شد و این نشانه ظرفیت ورزش است.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سالم سازی فضای ورزشگاه‌ها اولویت است گفت: بانوان به ورزشگاه آمدند و این مسئله حل شده و این حق طبیعی آنان است. به زودی شاهد حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها خواهیم بود.

وی گفت: برخی ناهنجاری در ورزشگاه علت‌های فراوانی دارد و باید شناسایی شود. تماشاگران، مربیان و بازیکنان نقش مهمی در کنترل هیجان دارند و باید آموزش ببینند. برخی مواقع بازیکنان و مربیان، تماشاگران را تحریک می‌کنند و باید تبعات این برخورد را ببیند. همچنین ما باید حضور نوجوانان و جوانان را در ورزشگاه‌ها تسهیل کنیم تا هیجان خود را تخلیه کنند.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان همچنین گفت: باید مساله اخلاق بر قهرمانی ترجیح داده شود تا تکرار یک رفتار به کار عادی تبدیل نشود. اگر قرار باشد قهرمانی اولویت باشد و اخلاق در حاشیه قرار گیرد ما شاهد تکرار رفتار خواهیم بود. مطالبه جدی ما برخورد جدی با هنجارشکنان ورزشی است و باید در قرارداد الزام فرهنگی داشته باشیم.

احدی یادآور شد: برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر کارگروه‌های مختلف تشکیل شده است. در جلسات مختلف مباحث فرهنگی را مورد بررسی قرار دادیم و مباحث مختلف و آموزش لیدرها در دستور کار قرار گرفته است و در ۲ بخش داخلی و خارجی مورد تبادل نظر قرار خواهد گرفت. کار فرهنگی در جام جهانی یک اولویت مهم است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها