کدخبر: 14205

فیلیمو | فیلیمو و نماوا

فیلیمو و نماوا توقیف می شوند | ساترا بهانه گیری می کند+ جزئیات

ساترا اعلام کرده که قصد دارد مجوز برخی از پلتفرم‌های VOD مانند فیلیمو و نماوا را به‌دلیل عدم رعایت قوانین این سازمان تعلیق کند.

طبق اخبار بدست رسیده مجوز دو غول بزرگ شبکه نمایش خانگی توسط سازمان صداوسیما لغو شده است.فیلیمو و نماوا دو غول بزرگ شیکه نمایش خانگی هستند. مجوز فیلیمو و نماوا توسط سازمان صداوسیما لغو شده است. از این به بعد فعالین فیلیمو و نماوا چگونه خواهد؟ فیلیمو و نماوا در چند سال اخیر بسیار فعالیت گسترده ای داشته اند. سرنوشت فیلیمو و نماوا چگونه می شود؟

ساترا اعلام کرده که قصد دارد مجوز برخی از پلتفرم‌های VOD مانند فیلیمو و نماوا را به‌دلیل عدم رعایت قوانین این سازمان تعلیق کند. اما قانون و مقررات ساترا چه هستند و  دقیقا در کجا مصوب شده‌است؟ مجلس یا شورای عالی فضای مجازی؟

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی که به ساترا شهرت پیدا کرده، زیرمجموعه صدا و سیما است. این سازمان با هدف نظارت بر بخش‌‌های مختلف و اعطای مجوز به‌ پلتفرم‌های شبکه خانگی ایجاد شد.

این در حالی است که به تازگی نامه‌ای از مدیر ساترا به صداوسیما ارسال شده که در بند‌هایی از آن با اشاره به مصوبه شورای فضای مجازی صدا و سیما، به‌نظر می‌آید که ساترا عزم خود را برای تعلیق و برخورد با پلتفرم‌های شبکه‌ نمایش خانگی به‌ویژه فیلیمو و نماوا جزم کرده‌ است.

فیلمیو و نماوا ازقوانین ساترا بی‌خبرند!

فیلیموسازمان صداوسیما در سال‌های اخیر به دلیل انحصار در تولید محتوا هیچ رقیبی در این زمینه نداشت. اما حالا با پیشرفت فضای مجازی و رشد بسترهایی مانند VODها(فیلیمو و نماوا) رقبای پرمخاطب و بیشتری را مقابل خود می‌بیند. حالا نیز به نظر می‌رسد صداوسیما با تاسیس ساترا به دنبال بازگشت انحصار در این حوزه است و دست به تعلیق ناگهانی مجوز VODها می‌زند.

یکی از پلتفرم‌های مشهور نمایش خانگی در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: «ما خودمان نیز از این نامه شوکه شدیم. یک نامه به صدا و سیما به‌نقل از ساترا منتشر شده‌است. در این نامه ۱۲ بند را ذکر کردند که VODها را تهدید و تعلیق کنند.»

او در این باره ادامه می‌دهد: «به‌عنوان مثال در این نامه خواستار حکم تعلیق VODها از دادستانی کل کشور شدند. هیچ توضیح دقیقی درباره اینکه مشکل اصلی VODها چیست نداده‌اند و صرفا حکم صادر کردند. هنوز نمی‌دانیم ساترا بر محتوای ما اعتراض دارد یا بر روند نظارت بر انتشار و تولید محتوا. عملا به ما هیچ توضیحی ندادند و نمی‌دانیم دقیقا چه خبر است!»

وی توضیح می‌دهد:«بند آخر این نامه می‌گوید که اگر یکی از رسانه‌های صوت و تصویر با قوانین ساترا همراهی نکند، با اقدامات رسانه‌‌ای و تولید محتوا علیه آن‌ها مواجه می‌شود. VODها منتظرند تا ببیند نامه رسمی چه زمانی به ابلاغ می‌شود. چراکه این نامه در حال حاضر فقط در میان مدیران (سعید مقیسه رئیس ساترا به پیمان جبلی)صداوسیما و ساترا رد و بدل شده‌است و نمی‌توان فعلا واکنش رسمی به آن نشان داد.»

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها