کدخبر: 14241

بازنشستگان | حقوق بازنشستگان | وام بازنشستگان

بازنشستگان پولدار می شوند | وعده جدید دولت به بازنشستگان

به صورت مشخص وی دراین باره گفت: سازمان تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۱ تعداد ۵۰۰ هزار فقره وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی پیش بینی کرده است.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی خواستار اجرای قانون در پرداخت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شد. به نقل از ایسنا، عبدالناصر درخشان در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس خطاب به وزیر کشور بیان کرد:‌ با وجود عدم برخورداری استان سیستان و بلوچستان و اجرایی نشدن مفاد مندرج در قانون جوانی جمعیت به ویژه در حوزه استخدام‌ها تعدادی از جوانان استان در آزمون استخدامی شرکت کرده و امتیاز بالایی کسب کردند. طولانی شدن فرایند جذب آن‌ها تأمل‌برانگیز است و باید این تبعیض‌های ناروا کنار رود.

 

وی در ادامه اظهار کرد:‌ رفع دغدغه بازنشستگان تأمین اجتماعی و تحقق مطالبات آن‌ها براساس مصوبات شورای عالی کار از دیگر الزامات است که انتظار می‌رود هر چه سریع‌تر رئیس جمهور دستور دهد تا قانون برای بازنشستگان تأمین اجتماعی قانونی گردد.

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، رقم جدید وام بازنشستگان را اعلام کرد. برای سال ۱۴۰۱ وام ضروری کارگران بازنشسته مبلغ دوازده میلیون تومان خواهد بود. برای سال ۱۴۰۱ رقم وام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی پنج میلیون تومان افزایش یافت و به رقم دوازده میلیون تومان رسید.

بازنشستگان تأمین اجتماعی

بازنشستگان

برابر صحبت‌های اخیر میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی قرار است برای امسال اعتباری ۶ هزار میلیارد تومانی بابت پرداخت وام‌های ضروری بازنشستگی کنار گذاشته شود.

به صورت مشخص وی دراین باره گفت: سازمان تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۱ تعداد ۵۰۰ هزار فقره وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی پیش بینی کرده است. این وام‌ها از طریق کانون عالی بازنشستگان میان کانون‌های استانی توزیع خواهد شد و در نهایت با ثبت نام اینترنتی به دست متقاضیان واجد شرایط خواهد رسید.

موسوی در باره شیوه پرداخت وام‌های ضروری سال ۱۴۰۱ سازمان تامین اجتماعی گفت: برای امسال تمامی مراحل مربوط به نام نویسی بازنشسته متقاضی، معرفی شدن به بانک و حتی پرداخت وام به صورت غیر حضوری است و نیازی به مراجعه حضوری هیچکدام از متقاضیان نیست.

وام ضروری بازنشستگی یکی از خدماتی است که سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان خود ارائه می‌کند، برای سال ۱۴۰۰ این سازمان به ۲۹۰ هزار بازنشسته وام ضروری هفت میلیون تومانی پرداخت کرده بود.

امسال، تقسیم وام ضروری بازنشستگان بعید است

بازنشستگاندر این باره نیز علی دهقان‌کیا، مسئول نهاد بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران به تجارت‌نیوز گفت: این وام‌ها براساس جمعیت هر کانون تقسیم خواهد شد، سود این وام چهار درصدی است و نام نویسی و پرداخت آن به صورت غیر حضوری خواهد بود. در حال حاضر ۵ هزار سهمیه وام به شهرستان تهران تعلق گرفته است.

در سنوات گذشته معمول بود برخی کانون‌های بازنشستگی سهمیه وام تعیین شده را مجددا تقسیم می‌کردند و اینطوری با کاستن از مقدار تعیین شده برای هر فقره وام، به شمار بیشتری از متقاضیان وام پرداخت می‌کردند.

به گفته دهقان‌کیا، هرچند برخی کانون‌های بازنشستگی در گذشته با انجام این کار به شمار بیشتری از متقاضیان وام دادند اما با توجه به تغییر تورمی، بعید است این روش پاسخگو باشد، به صورت مشخص خود ۱۲ میلیون تومان نزدیک به دو ماه حداقل مستمری است، بنابراین تقسیم کردن آن به خودی خود جذابیتی ندارد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها