کدخبر: 14325

تعرض | تعرض جنسی | تعرض مرد 55 ساله

تعرض جنسی معلم 55 ساله به 18 دختربچه!

دادگاه و هیات رسیدگی به تخلفات اداری در مرحله بدوی نامبرده را محکوم کرده که در صورت تایید رای نهایی از طریق مراجع ذیصلاح اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 دادگستری استان خراسان جنوبی روز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اصل اتهام وارده به معلمی در فردوس، کودک‌آزاری بوده و پرونده قضایی هفت نفر از شاکیان ثبت شده است. به گزارش رکنا، از روابط عمومی دادگستری کل خراسان جنوبی در این اطلاعیه‌ آمده است: موضوع تجاوز معلمی در فردوس به ۱۸ کودک که در رسانه‌های معاند منتشر شده، صحت ندارد و تکذیب می‌شود.

این اطلاعیه می‌افزاید: اصل اتهام وارده کودک‌آزاری بوده که این پرونده در خرداد امسال در محاکم قضایی به ثبت رسیده است. دادگستری خراسان جنوبی اعلام کرد: تعداد شاکیان هفت نفر بوده‌اند که در ۶ مورد فقط کودک‌آزاری اتهام بوده و اثبات شده است، رای پرونده ۶ نفر از شکات صادر شده که در محاکم تجدید نظر استان قابل اعتراض است و پرونده یک شاکی هم در حال رسیدگی است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: پس از سیر روند قانونی پرونده، متهم به 5 سال حبس تعزیری و ۲ سال عدم اقامت در فردوس محکوم شده که در ادامه رسیدگی‌های قضایی با اعتراض یکی از شاکیان، پرونده به شعبه تجدید نظر استان ارسال شده و جریان رسیدگی ادامه دارد.

براساس این اطلاعیه حداکثر مجازاتی که در قانون برای این جرم تعیین شده، نسبت به متهم اعمال شده و وی اکنون در زندان به سر می‌برد و رسیدگی قضایی در جریان است. دادگستری خراسان جنوبی تاکید کرد: هرگونه نشر اکاذیب و دامن زدن به شایعات برابر قانون جرم محسوب شده و پیگرد قضایی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم امروز  گفت: آموزش و پرورش به محض اطلاع از موضوع آزار و اذیت کودکان در شهرستان فردوس پیگیری مستمر را در دستور کار قرار داده که منجر به تشکیل پرونده در دادگستری و هیات رسیدگی به تخلفات اداری شده است.

"سید علیرضا موسوی‌نژاد" در پی انتشار خبر آزار جنسی دانش‌آموزان دختر توسط معلم مرد ۵۵ ساله در فضای مجازی و برخی سایت‌های خبری، افزود: اردیبهشت ماه سال جاری فردی با هویت (م . د) دارای ۲۸ سال سابقه خدمت که تاکنون هیچ گونه سوء‌سابقه‌ای نداشته است در محل پارکینگ منزل مسکونی خود در خارج از ساعت آموزشی با هماهنگی هفت نفر از اولیای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی اقدام به برگزاری کلاس خصوصی برای آنان کرده است.

وی گفت: فرد مذکور طی فرآیند آموزش خود، به اذعان دانش‌آموزان متاسفانه آنان را مورد آزار کلامی و جسمی قرار داده است. مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: برگزاری این گونه کلاس‌ها به هیچ عنوان مورد تایید آموزش و پرورش نبوده و بارها به عدم برگزاری این گونه کلاس‌ها توصیه شده است.

وی افزود: در عین حال آموزش و پرورش به محض اطلاع، از طریق مراجع ذیربط و قوه قضاییه پیگیری‌های مستمر را آغاز کرده که منجر به بازداشت متهم و تشکیل پرونده به‌طور همزمان در دادگستری و هیات رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش شد.

موسوی‌نژاد گفت: دادگاه و هیات رسیدگی به تخلفات اداری در مرحله بدوی نامبرده را محکوم کرده که در صورت تایید رای نهایی از طریق مراجع ذیصلاح اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها