کدخبر: 14355

رهبر | رهبر انقلاب | رهبر ایران

سخنان رهبر با اردوغان رئیس جمهور ترکیه

​در میان بیانات رهبر انقلاب خطاب به اردوغان جمله ای خاص وجود داشت که یادآور حادثه امنیتی بزرگ در ترکیه و حمایت ایران از این کشور بود.

در نیمه شب ۱۵ جولای ۲۰۱۶ خبری عجیب در رسانه های منطقه و جهان مخابره شد که حاکی از کودتای نظامی توسط ارتش ترکیه علیه دولت این کشور بود.

در میان بیانات رهبر انقلاب خطاب به اردوغان جمله ای خاص وجود داشت که یادآور حادثه امنیتی بزرگ در ترکیه و حمایت ایران از این کشور بود.

آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار سه شنبه با رئیس جمهور ترکیه به او گفتند: ما همواره از دولت شما در مسائل داخلی و در مقابل دخالت‌ها دفاع کرده‌ایم و همچنان که گفتید دوستان دوران سخت یکدیگر هستیم و برای ملت مسلمان ترکیه دعا می‌کنیم.

گروهی از نظامیان ارتش ترکیه ضمن دستگیری رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور، اقدام به کنترل برخی ساختمان های اداری و نظامی این کشور، فرودگاه آتاتورک استانبول و پل ها و مسیرهای ارتباطی اصلی این شهر و آنکارا پایتخت کردند.

به هر ترتیب اردوغان در آن زمان هیچ متحد قابل اتکایی به جز ایران در اختیار نداشت و بنابر ادعای منابع خبری در همان زمان، هواپیمای حامل وی با عبور از منطقه مرزی وارد حریم هوایی ایران شده و تحت اسکورت جنگنده های نیروی هوایی ارتش کشورمان قرار می گیرد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها