کدخبر: 14399

هواشناسی|هواشناسی استان ها

هشدار جدی به این استان ها| مراقب باشید

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از رگبار پراکنده باران در شمال و جنوب کشور خبر داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش نسبی دما تا ۶ درجه سانتیگراد در نوار شمالی کشور، وقوع رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید در ۷ استان و کاهش کیفیت هوا در برخی از مناطق نوارغربی کشورخبر داد.

صادق ضیاییان، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز(اول مردادماه) در بخش‌هایی از گیلان، مازندران، گلستان، شمال هرمزگان، جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و جنوب شرق فارس به‌ویژه در ساعات بعدازظهر ابرناکی و رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: از اواخر وقت امروز و طی روز یکشنبه (۲ مردادماه) با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور، در سواحل دریای خزر، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز ابرناکی، بارش باران و گاهی وقوع رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در بخش‌هایی از هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان وبلوچستان و جنوب شرق فارس رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود. دوشنبه (۳ مردادماه) بارش در مناطق یاد شده با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت. طی این مدت در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل زنجان، قزوین و البرز نیز رگبار پراکنده و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا کاهش نسبی دما بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد طی روزهای یکشنبه و دوشنبه(۲ و ۳ مردادماه) در نوار شمالی کشور خبر داد و گفت:سه‌شنبه(۴ مردادماه) بارش در سواحل شمالی کاهش می یابد اما بارش در جنوب شرق کشور تشدید شده و گستره‌ بارش به استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان جنوب شرق فارس نیمه‌جنوبی کرمان همچنین دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس نیز کشیده خواهد شد.

به گفته ضیاییان چهارشنبه(۵ مردادماه) رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استان‌های فارس، کرمان سیستان و بلوچستان، هرمزگان نیمه‌جنوبی استان‌های اصفهان و یزد همچنین به شکل پراکنده در دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های گیلان مازندران، البرز، قزوین و تهران ادامه خواهد داشت.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها