کدخبر: 14464

شرایط سفر اربعین | سفر اربعین | سفر به کربلا

ثبت نام سفر اربعین تمدید شد | شرایط سفر اربعین چیست؟

ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) در اطلاعیه شماره ۲ اعلام کرد مهلت پیش ثبت‌نام برای زائران اربعین حسینی تا تاریخ ۱۷ مرداد تمدید شد.

مهلت پیش ثبت‌نام اربعین در سامانه سماح تمدید شد و فقط زائرانی که شرایط تزریق واکسن کرونا را رعایت کرده باشند، عازم سفر می شوند.به گزارش سلام نو به نقل از فارس، ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) از تمدید مهلت پیش ثبت‌نام برای زائران اربعین خبر داد.ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) در اطلاعیه شماره ۲ اعلام کرد مهلت پیش ثبت‌نام برای زائران اربعین حسینی تا تاریخ ۱۷ مرداد تمدید شد.

در متن اطلاعیه شماره ۲ ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) آمده است:

به اطلاع ملت عزیز و محبان اهل بیت (علیهم اسلام) می‌رساند با توجه به درخواست‌های واصله به ستاد مرکزی اربعین پیرامون تمدید مهلت پیش ثبت‌نام برای امکان شرکت در این مراسم معنوی و آخرین تصمیمات مدنظر جهت تمدید مهلت اعلامی جهت مدنظر قرار گرفتن توسط تمامی متقاضیان سفر اربعین حسینی (ع) بدین شرح اعلام می‌گردد:

مهلت پیش ثبت‌نام برای زوار اربعین تا تاریخ دهم ماه محرم مصادف با هفده مرداد ماه ۱۴۰۱ (روز عاشورا) با رعایت سایر الزامات ابلاغی قبلی اعم از بهداشتی، امنیتی، بیمه‌ای و... در آدرس Samah.haj.ir (سامانه سماح – سازمان حج و زیارت) تمدید می گردد.با توجه به حذف ویزا برای سفر زیارتی اربعین، ثبت‌نام در سامانه سماح برای تمامی زوار اربعین الزامی بوده و در حکم روادید تلقی می‌گردد.

شرط مهم برای سفر به اربعین

شرایط سفر اربعین

صرفاً کسانی می‌توانند عازم سفر اربعین سال جاری شوند که دارای کارت واکسیناسیون معتبر بوده و حداقل دو دوز واکسن و در صورت گذشت ۶ ماه از دوز دوم دوز یادآور را نیز تزریق کرده باشند.

با توجه به اتصال سامانه سماح به سامانه‌های « وزارت بهداشت و ایران من و ... » موضوع احراز واکسیناسیون و سایر شرایط و ملاحظات بهداشتی و... مورد بررسی و راستی‌آزمایی قرار خواهد گرفت و افراد غیر واجد شرایط از فهرست نهایی زائرین حذف خواهند شد.

پیش ثبت‌نام موصوف به هیچ وجه ثبت‌نام قطعی زوار اربعین تلقی نخواهد نشد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها