کدخبر: 14505

هشدار| این غذا را هرگز نخورید

هورمون های استروئیدی موجود در بال و گردن مرغ باعث افزایش ترشح هورمون های استروئیدی در بدن می شوند که همین عارضه به تنهایی مشکلات زیادی را در بدن ایجاد می کند.

 در مصرف بال و گردن مرغ احتیاط کنید زیرا هورمون هایی که به مرغ ها تزریق می شوند در بال و گردن مرغ تجمع یافته است به همین دلیل خوردن آن عوارض و خطرات زیادی خصوصا برای خانم ها دارد.

  آشنایی با خطرات و عوارض خوردن بال و گردن مرغ و عوارض آن

بال و گردن مرغ یکی از غذاهای لذیذی است که طرفداران بسیاری دارد ، علت خوشمزگی این قسمت از مرغ چربی زیادی است که در آن قسمت ها انباشته شده است. در ادامه این بخش از سلامت نمناک  شما را با خطرات مصرف بال و گردن مرغ آشنا می کنیم.

پلتفرم تبلیغات ویدیویی طاووس

می دونستی 13000 آژانس املاک کشور فایل هاشون رو تو دیوار آگهی می کنند

جستجو کن

  خطرناک ترین عوارض مصرف بال و گردن مرغ

تسریع رشد

امروزه برای رشد سریعتر مرغ ها و تامین نیازهای جامعه به آن ها هورمون های استروئیدی تزریق می کنند که این تزریق در ناحیه بال یا گردن صورت می گیرد . استروئیدها در این قسمتها تجمع می یابند و عوارض وحشتناکی مانند تسریع رشد می شوند.

اختلالات گوارشی و کبد چرب

هورمون های تزریقی به مرغ ها برای سلامت بسیار خطرناک هستندو عوارض زیادی مانند اختلالات گوارشی ایجاد می کنند ومعمولا کبد را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب افزایش چربی در کبد می شوند. کبد چرب  حاصل خوردن این غذاها بیشتر در خانم ها بروز پیدا می کند.

اختلالات گوارشی و کبد چرب

انتقال بعضی از ترکیب های مضر

گردن مرغ محل عبور بافت های اعصاب و محل قرارگرفتن غدد لنفاوی گردن است که شستشوی مجرای داخلی آن غیرممکن است و می تواند موجبات انتقال بعضی از ترکیب های مضر برای انسان را فراهم کند ، بنابراین برای انسان مضر است.

بیماری های قلبی و عروقی

مصرف بال مرغ موجب بالا رفتن میزان کلسترول می شود و آسیب جدی به بدن می رساند همچنین سبب ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می شود.

بیماری قلبی و عروقی

رشد کیست در رحم 

مصرف بال و گردن مرغ بر روی هورمون های زنانه  تاثیر می گذارد و منجر به رشد کیست در رحم می شود بنابراین توصیه میشود تا جایی که امکان دارد از مصرف بال مرغ بپرهیزند.

ابتلا به بیماری های مختلف

در خوردن بال و گردن مرغ احتیاط کنید زیرا بسیاری از مواد شیمیایی و مواد در بال و گردن مرغ انباشته می شوند و شما با خوردن آن مبتلا به بسیاری از بیماری ها می شوید.

خوردن مرغ هورمونی

بال و گردن مرغ برای خانمها ممنوع

کیستیک شدن سینه ها

خانم ها از خوردن مرغ های هورمونی و قسمت بال مرغ اجتناب کنند زیرا چربی مرغ های هورمونی در تحریک رشد کیست های پستان تاثیرگذار هستند . خانم ها می توانند با مصرف مرغ های سبز که به سبب جوان بودن، کاهش مصرف دارو و مدت کوتاه پرورش از کیفیت بالاتری نسبت به مرغ های معمولی برخوردارند، از کیستیک شدن سینه ها جلوگیری کنند.

آکنه های شدید پوستی و افزایش موهای زائد

بال و گردن مرغ حاوی ترکیب های هورمونی، ترکیب های استروییدی است که این هورمون ها شبیه هورمون های جنسی هستند، و در زنان باعث بروز عوارضی مانند افزایش موهای زائد در صورت، پرمویی و جوش و در آقایان باعث بروز آکنه  های شدید پوستی خواهند شد.

افزایش موهای زائد

اختلال در روند بارداری و تغییر دوره سیکل قاعدگی

هورمون های استروئیدی موجود در بال و گردن مرغ باعث افزایش ترشح هورمون های استروئیدی در بدن می شوند که همین عارضه به تنهایی مشکلات زیادی را در بدن ایجاد می کند. این هورمون ها چون محلول در چربی هستند از طریق غذاها به راحتی به بدن انسان منتقل می شوند و یکی از عارضه های بارز این هورمون ها اختلال در روند بارداری یک خانم باردار است. علاوه بر این عارضه، تغییر دوره سیکل قاعدگی هم از مشکلات عمده ای است که خانم ها به دلیل وجود این هورمون ها با آن مواجه می شوند.

چاقی و اضافه وزن

یکی دیگر از عوارض خوردن گردن و بال مرغ چاقی و اضافه وزن است زیرا اگر از قسمت های چرب دام ها و طیور استفاده شود دریافت انرژی افزایش پیدا می کند و درنتیجه آن چاقی سریع تر تجلی پیدا می کند. خانم هایی هم که از این طریق چاق می شوند دچار اختلال در هورمون ها می شوند وهورمون تستسترون در خونشان افزایش پیدا می کند.

بال و گردن مرغ نخورید

انتقال آنتی بیوتیک مرغ به انسان

در بسیاری از مرغداری ها به طیور معمولاً آنتی بیوتیک می دهند، آنتی بیوتیک ها آنها را در مقابل بیماری ها محافظت می کند و هم باعث می شود به اصطلاح زودتر وزن بگیرند و رشد کنند. هنگامی که به مرغ آنتی بیوتیک تزریق می کنند باید 5 تا 14 روز از کشتار آن خودداری کنند اما این مسئله رعایت نمی شود و در بسیاری از مرغداری ها چند ساعت قبل از کشتار مرغ به آن آنتی بیوتیک می دهند.

بنابراین مقدار زیادی از این دارو ها، درمرغ باقی می مانند و با مصرف آن به بدن فرد مصرف کننده منتقل می شوند. بعضی از افراد در مقابل انواع آنتی بیوتیک ها از خودشان مقاومت نشان می دهند بدون اینکه خودشان علت آن را بدانند.

 

نظر کارشناسان در مورد مصرف بال و گردن مرغ

هشدارهای زیادی برای سلامتی در مورد مصرف گوشت مرغ وجود دارد که این هشدارها معمولاً از سال 2004 به مردم اعلام شده است . متخصصان عقیده دارند که گوشت مرغ این روزها در معرض تزریق هورمون هایی مثل استروئید ها قرار گرفته تا بتواند رشد آن ها را با سرعت بیشتری افزایش داده و درخواست مشتریان را برآورده کند.

کمپانی های مربوط به گوشت مرغ از این روش برای افزایش تولید استفاده می کنند . در نتیجه به اشتباه به آن ها نگهدارنده هم می زنند. البته خود کارخانجات استروئید را تزریق نمی کنند اما در هر حال باقی مانده مواد هورمونی از مرغ ها کاملاً مشاهده شده است . البته که کل این هورمون ها در یک قسمت بال یا گردن مرغ متمرکز نشده است.

استفاده از هورمون ها از هر نوعی برای استفاده در گوشت مرغ ، توسط سازمان سلامت جهانی مورد تایید قرار نمی گیرد و استفاده از آن ها در کشورهایی مثل آمریکا ، کانادا و اروپا غیر قانونی می باشد.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها