کدخبر: 15194

جواد خیابانی | جواد خیابانی ورزش | ورزش سه

جواد خیابانی افشاگری کرد | اسناد جواد خیابانی از پشت پرده فوتبال

جواد خیابانی که پنجشنبه‌ها در این برنامه صبحگاهی شبکه سه حاضر می‌شود و مطالبی را از گذشته ورزش ایران نقل می‌کند در روز پنجشنبه به موضوعی اشاره کرد که به اتفاقات پس از یکی از دربی‌ها در سال ۱۳۵۴ مربوط می‌شود.

امروز و پس از آن صحبت‌ها جواد خیابانی با حضور مجدد در برنامه سلام صبح بخیر بریده‌هایی از رسانه‌های قدیمی را با خود به این برنامه آورده و اعلام کرد که تمام صحبت هایش از روی اسناد و مدارک قدیمی است. جواد خیابانی امروز در واکنش به حملات بعد از صحبت‌های جنجالی اش در روز پنجشنبه اسناد و مدارک قدیمی خود را به برنامه سلام صبح بخیر آورد.

جواد خیابانی که پنجشنبه‌ها در این برنامه صبحگاهی شبکه سه حاضر می‌شود و مطالبی را از گذشته ورزش ایران نقل می‌کند در روز پنجشنبه به موضوعی اشاره کرد که به اتفاقات پس از یکی از دربی‌ها در سال ۱۳۵۴ مربوط می‌شود؛ مسابقه‌ای با پیروزی ۳-۰ استقلال به پایان رسید و همایون بهزادی سرطلایی سرخ‌ها در پایان آن چند بازیکن استقلال را به استعمال مواد مخدر در شب قبل از بازی متهم کرد و آن‌ها را برای آزمایش پیشاب به آزمایشگاه برد.

نقل این ماجرا از سوی جواد خیابانی و استفاده از کلمه دوپینگ به جای مواد مخدر جنجالی بزرگ را به وجود آورد و قدیمی‌های استقلال و هواداران این تیم، او را متهم به ضربه زدن به تاریخ باشگاه تاج و استقلال کردند.

امروز و پس از آن صحبت‌ها جواد خیابانی با حضور مجدد در برنامه سلام صبح بخیر بریده‌هایی از رسانه‌های قدیمی را با خود به این برنامه آورده و اعلام کرد که تمام صحبت هایش از روی اسناد و مدارک قدیمی است.

خیابانی در بخشی از صحبت هایش گفت: عزیزانی در هفته گذشته صحبت کردند؛ به عقیده من راه پژوهش و تحقیق همین است که با یکدیگر گفتگو کنیم و احترام بگذاریم. من بار‌ها گفته‌ام بیایید با هم کنگره‌ای تاسیس کنیم و مجمعی از جمع تمام کارشناسان ورزش کشور جمع کنیم و دوباره تاریخ ورزش ایران را بنویسیم؛ این دور نیست و به راحتی می‌توانیم این کار را بکنیم، چون ما الان نمونه‌ای از تاریخ نویسی در ایران داریم به نام ابراهیم افشار. خبرنگاران بسیار سالمی مثل علی جوادی داریم که یکی از سالم‌ترین و با اخلاق خبرنگاران ورزشی ایران است، احسان محمدی، فریدن شیبانی، منوچهر زندی، حسین خوانساری؛ همه این افراد می‌توانند در کنگره باشند. من شاگردشان هستم.

او سپس با اشاره به کتاب‌هایی که همراه خود به برنامه برده بود ادامه داد: این چهار کتاب را برای پز و افاده نیاورده‌ام؛ دیشب که جمع و جور کردم سه برابر بود و گلچین کردم. من در برنامه‌ای گفتم ایران سال ۱۳۰۸، ۱۱-۰ به شوروی باخته است. گفتند خیابانی این اطلاعات را از کجا می‌آورد؟ مگر سال ۱۳۰۸ بوده است؟

خیابانی پس از این صحبت‌ها از مجری برنامه دعوت کرد تا به بازخوانی مطلبی در روزنامه اطلاعات ۱۳۰۸ بپردازد: «این استعداد از اینجا معلوم شد که نوبت اول بازی ۱۱-۰ به نفع شوروی تمام شد، اما در نوبت دوم شوروی نتوانست بیش از سه گل به ایران بزند.»

خیابانی سپس گفت: من درباره حدود ۱۰۰ سال قبل صحبت می‌کنیم؛ مگر سندی از این ارزشمند‌تر هست؟ دو هفته قبل من گفتم در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۱۹۷۴ آلمان اتفاقی افتاد و یه گروهی از بازیکنان به فرودگاه رفته بودند و ....

او باز هم از سعید اکبری خواست تا برای اثبات این مسئله بخشی از مجله کیهان ورزشی را بخواند: «راجع به تهیه‌ای که برای استقبال از تیم ملی در بازگشت از سیدنی دیده بودند ما مواردی دیدیم که مردم از آن بی اطلاع هستند. این‌ها با قلوه سنگ، تیر و کمان و گوجه جلوی فرودگاه صف کشیده و چند سگ آورده بودند که قربانی کنند.» خیابانی در پایان گفت: من چه سندی بیاورم؟ مگر می‌توانم اسناد رسمی دولتی بیاورم؟ این‌ها اسناد من است.

ارسال نظر: