کدخبر: 15324

تب کنگو | علائم تب کنگو

تب کنگو خطرناک شد | فوت 7 نفر در طول یک هفته | علائم تب کنگو را بشناسید

در مناطقی که میزان بروز بیماری بیشتر است، افراد باید تا حد امکان از خطر گزش کنه‌ها جلوگیری کنند.

رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوانات گفت: به هیچ عنوان گوشت از ذبح دام‌هایی که کنار جاده یا معابر عرضه می‌شوند، جهت مصرف خریداری نشود. ذبح دام باید در مراکزی باشد که تحت نظارت سازمان دام پزشکی هستند. ذبح دام در کشتارگاه‌های تحت نظارت انجام شود. رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوانات مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۶۷ بیمار مبتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در کشور شناسایی شده اند که ۷ نفر از آن‌ها فوت کرده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بهزاد امیری گفت: در مناطقی که میزان بروز بیماری بیشتر است، افراد باید تا حد امکان از خطر گزش کنه‌ها جلوگیری کنند. در مناطقی که میزان کنه‌ها بیشتر است، باید برای سم پاشی دام‌ها، آغل‌ها و مناطق نگهداری دام اقدام شود. افراد باید دقت کنند لباس‌های بلند و پوشیده بپوشند و از قلم و یا اسپری دورکننده حشرات استفاده کنند. به لاشه دامی که در اثر بیماری مشکوکی ازبین رفته است، نزدیک نشوند.

او گفت: با توجه به این که عمده موارد ابتلا به این بیماری در صنف‌هایی است که به نوعی با دام‌های آلوده به ویروس مواجه بوده اند، توصیه اکید ما این است که حتما مردم گوشت را از مراکزی تهیه کنند که تحت نظارت سازمان دام پزشکی کشور هستند.

امیری گفت: به هیچ عنوان گوشت از ذبح دام‌هایی که کنار جاده یا معابر عرضه می‌شوند، جهت مصرف خریداری نشود. ذبح دام باید در مراکزی باشد که تحت نظارت سازمان دام پزشکی هستند. ذبح دام در کشتارگاه‌های تحت نظارت انجام شود.

او گفت: توصیه ما به مردم این است که ذبح دام در کنار خیابان و معابر انجام نشود؛ زیرا خون آبه‌های دام اگر آلوده باشند علاوه بر بیماری تب کریمه کنگو، عارضه‌های دیگر را نیز منتقل می‌کنند.به گفته وی افرادی که به ذبح دام مشغول هستند، باید از لباس حفاظتی مناسب مانند دستکش و چکمه استفاده کنند. وسایل را باید بعد از ذبح ضد عفونی و خون آبه‌ها نیز به صورت بهداشتی دفع شوند.

امیری گفت: گوشت دام ذبح شده به مدت ۲۴ ساعت در دمای چهار درجه سانتی‌گراد نگهداری شود تا در صورت وجود ویروس احتمالی، از بین برود. جگر باید به مدت دو روز در دمای چهار درجه سانتی‌گراد در یخچال نگهداری و بعد کاملا پخته شود. او گفت: افراد ساکن در مناطق روستایی در هنگام ورود به محل نگهداری دام از لباس‌های پوشیده و بلند و برای محافظت از دست‌ها از اسپری‌های دور کننده حشرات استفاده کنند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها