کدخبر: 15438

رئیسی/ابراهیم رئیسی/رئیس جمهور

رئیسی حکم داد

من اولین سفرم در دولت به خوزستان بود تا مشکلاتی که مردم آنجا در مساله آب داشتند را بررسی کنیم و آبرسانی به خوزستان امروز در حال اجرا است و برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت را داریم و در دولت تاکید داریم که در زمینه مصرف آب برنامه‌ریزی و مدیریت داشته باشیم.

رئیس جمهوری با اشاره به تجربه یک سال اخیر خود از ارتباط مستقم با مردم و حضور در جمع آنها تاکید کرد:کسانی که ملامت می‌کردند ثمر این حضور در بین مردم چیست و نگران آن بودند، تجربه میان مردم بودن و لذت آن را نچشیده‌اند.به گزارش تجارت‌نیوز، سیدابراهیم رئیسی در ابتدای نشست خبری خود با نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی با بیان اینکه خدا را شاکرم که یک سال به عنوان مسئول، خدمتگزار مردم بودیم، اظهار کرد: من از مردم صبورمان که دولت را کمک کردند و با ما همراه شدند و از همه دستگاه‌ها و به ویژه اصحاب رسانه که در این زمینه فعال بودند تشکر می‌کنم.

رئیسی در ادامه نشست خبری درباره تنش‌های آبی گفت: من اولین سفرم در دولت به خوزستان بود تا مشکلاتی که مردم آنجا در مساله آب داشتند را بررسی کنیم و آبرسانی به خوزستان امروز در حال اجرا است و برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت را داریم و در دولت تاکید داریم که در زمینه مصرف آب برنامه‌ریزی و مدیریت داشته باشیم. همچنین تنش‌های آبی در استان‌های مختلف شناسایی شده است و برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

۹۷۰ هزار شغل ایجاد کردیم

رئیس جمهور در ادامه نشست خبری گفت: اگر  یک میلیون شغل در هر سال در کشور ایجاد نشود، با مشکل بیکاری روبرو می‌شویم. نیاز کشور این است که یک میلیون مسکن ایجاد شود، اما نشده است.

رئیسی درباره آمار اشتغال گفت: خوشبختانه آماری که از سال اول دولت دارم، ۹۷۰ هزار اشتغال ایجاد شده است. زمینه کار بسیار زیاد است اگر موانع برطرف شود. کارخانه‌های نیمه تعطیلی داشتیم که مانع داشتند و با برداشتن آن، شغل ایجاد شد. در خیلی از موارد تنها لازم است زمینه را آماده کنیم یا موانع را برطرف کنیم تا شغل ایجاد شود.رئیسی گفت: اگر دیگران می‌خواهند ما را در محدودیت بگذارند، ما خودمان را در محدودیت نمی‌بینیم. ما با کشورها مذاکره کردیم و توانستیم راه‌مان را برویم؛ ما تحریم‌ها را ظالمانه می‌دانیم و معتقدیم باید برداشته شوند

وی ادامه داد: در این بین هم ما میز مذاکره را ترک نکردیم؛ آن‌هایی که به تعهدهایی که داده بودند عمل نکردند به میز برگردند و به تعهدشان عمل کنند. ما خنثی سازی تحریم‌ها را با امید و با تصمیم قاطعانه دنبال می‌کنیم. نسبت به منافع کشور نه کوتاه آمده‌ایم و نه کوتاه می‌آییم.

برجام حل شدنی است؟

بدون حل و فصل مسائل پادمانی، توافق معنا ندارد.

مسکن ملی تبلیغاتی نیست

در حاشیه شهرها زمین های رها شده داریم؛ می توانیم از اینها برای مسکن سازی استفاده کنیم.

راه اندازی گشت ارشاد مدیران

وی افزود: حتی از کسانی که انتقاد داشتند و از در اصلاح و دلسوزی نکاتی را به دولتمردان گوشزد کردند هم تشکر می‌کنم.برخی تخلفات به محض گزارش در لحظه برکنار شده است؛ دولت خودش پیگیری کرده. گشت مدیران فعال‌تر از همیشه دنبال می‌شود. هدف یقه گرفتن نیست؛ اگر دستگاهی غفلت کند، ما آن‌ها را متوجه خواهیم کرد.زنان و دختران ما عفت و پاکی را از تمدنی قوی در ایران دارند؛ این انتخاب امروز نیست. الان هم در جامعه مدار قانون است؛ کسی حق کار سلیقه‌ای ندارد. آنچه ملاک و معیار است احترام به قانون است. به نظرم قانونمداری مسایل را حل می‌کند.

در مورد کالاهای اساسی نگران نباشید

رییسی یادآور شد: تغییر رویکردهایی را در این مدت داشتیم و در یک سال گذشته مواردی را در این زمینه داشتیم که اولین مورد آن ایجاد دولتی مردم و توجه به مردم و خواست آنان و حضور در میان مردم بود.️ وضعیت کشور نسبت به کالاهای اساسی سبز است. اما امروز هیچ نگرانی در این باره نیست.

در میان مردم بودن برای ما یک اصل است

رییس جمهوری ادامه داد: حضور در میان مردم کشور در شهرها و روستاها در راستای همین دیدگاه بوده است. حضور در مجامع کارگری، حوزه‌ها و دانشگاه‌ها در همین راستا بوده است. کسانی که ملامت می‌کردند ثمر این حضور در بین مردم چیست و نگران آن بودند، تجربه میان مردم بودن و لذت آن را نچشیده‌اند.

رئیس دولت سیزدهم تاکید کرد: در میان مردم بودن برای ما یک اصل و رویکرد به حساب می‌آید. اینکه ما باید از نزدیک مردم را ببینیم و مسئله و مشکل آنان را بیابیم و برای حل مسئله و مشکل تلاش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد ما عدالت‌محور است، اظهار کرد: بودجه ما براساس عدالت تنظیم شد و به آمایش سرزمینی هم توجه داشت. در جذب نیروی انسانی، پرداخت‌ها و به کارگیری افراد تاکید شده که باید پیوست عدالت داشته باشد. مسئله عدالت باید به تمامی اقدامات گرایش داشته باشد و با گوشزد کردن موارد مشخص به سمت رعایت عدالت برویم.رییسی تصریح کرد: ستیز با فساد سومین رویکرد ماست، باید با کسانی که با رشوه و سایر موارد نظام اداری ما را با فساد همراه می‌کنند، مقابله شود. حتی در مواردی که نه فساد، بلکه تخلف صورت گرفته است هم به دنبال نظارت و کنترل و مقابله بودیم و البته وظیفه ضدیت با فساد در هر سازمانی اول از همه خود همان سازمان و دولتمردان باید باشند و در این مورد آنچه که وجود داشته با آن برخورد شده است.

وی افزود: ساختارهای فسادزا در دولت باید اصلاح شود تا جلوی تولید پرونده‌های متعدد را بگیریم، ‌ البته آنچه شکل بگیرد به آن رسیدگی می‌شود. ما باید ساختارها را اصلاح کنیم که اساساً چنین اتفاقاتی نیفتند.رییس جمهوری ادامه داد: مسئله همگرایی و هم‌افزایی میان نهادهای مختلف هم در دولت مورد توجه است. همچنین ما تاکید داریم که دولت گرفتار حاشیه نشود. در برخی دولت‌های قبلی شاهد این امر بوده‌ایم، اما از ما تاکیدات همواره در دولت این بوده که حاشیه‌ها ما را از متن، که خدمتگزاری به مردم است دور نکند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها