کدخبر: 15497

اربعین | سفر اربعین | مسافران اربعین

اربعین به راه است | مرزها برای مسافران اربعین باز شد

‌همان طور که پیش‌بینی می‌شد امنیت و آرامش در عراق حاکم شده است و خبر‌های واصله از عراق بر این مبناست که به‌سرعت اوضاع به‌سمت عادی شدن سیر می‌کند و دولت عراق مرز‌های هوایی و زمینی را بازگشایی کرده ‌است.

مرزهای "خسروی، مهران و شلمچه" از ساعتی پیش، پس از بازگشت آرامش به عراق بازگشایی شد. با توجه به درگیری های عراق دیروز خبر آمد که مرز ایران و عراق بسته شد. خبر بسته شدن مرز عراق و ایران مربوط به تمام مرز ها بود. اما امورز همه مرز های زمینی باز شدند و جابجایی مسافران اربعین از تک تک مرز بین ایران و عراق انجام خواهد شد. پس از بازگشت آرامش به عراق، از یک ساعت پیش ‌مرزهای خسروی، مهران و شلمچه ‌بازگشایی شد و ‌‌زائران‌ ‌می‌توانند هم‌اکنون با مراجعه به این مرزها جهت سفر به کشور عراق و زیارت عتبات عالیات اقدام کنند.

مجید میراحمدی‌ معاون امنیتی و نظامی وزارت کشور با اشاره به بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی از سوی کشور عراق گفت: ‌همان طور که پیش‌بینی می‌شد امنیت و آرامش در عراق حاکم شده است و خبر‌های واصله از عراق بر این مبناست که به‌سرعت اوضاع به‌سمت عادی شدن سیر می‌کند و دولت عراق مرز‌های هوایی و زمینی را بازگشایی کرده ‌است.

مرز خسروی بازگشایی شد

استاندار کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تأیید بازگشایی مرز خسروی گفت: از یک ساعت قبل و پس از بازگشت آرامش به کشور عراق، مرزهای زمینی ایران و عراق بازگشایی شد تا زائران اربعین بتوانند از مرزها عبور کنند.بنابر اعلام بهمن امیری مقدم  ‌شرایط برای بازگشت زائران از مرز رسمی خسروی فراهم است و هیچ ممنوعیت و محدودیتی برای ورود زائران ایرانی و همچنین عراقی‌ها از مرز خسروی به داخل کشورمان وجود ندارد.

مرز مهران بازگشایی شد

حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام با بیان اینکه به‌علت ناآرامی‌ها در عراق و انسداد مرز مهران، برخی از زائران عتبات در شهر مهران استقرار دارند، اظهار داشت: ‌با توجه به تمهیدات صورت‌گرفته، جای هیچ نگرانی وجود ندارد و پیش‌بینی‌های لازم از قبل برای اسکان زائران عزیز انجام شده است. وی با اعلام اینکه «از دقایقی پیش "‌مرز مهران بازگشایی ‌شد‌ه است."»، افزود: آمادگی برای تردد زائران را داریم و ‌‌زائران‌ ‌می‌توانند هم‌اکنون با مراجعه به مرز مهران‌ جهت سفر به عتبات عالیات اقدام کنند.

مرز شلمچه باز شد

سردار گودرزی، فرمانده مرزبانی فراجا نیز گفت: مرز شلمچه به‌روی زائران اربعین باز شده است و ‌‌زائران‌ ‌می‌توانند با مراجعه به این مرز جهت سفر ‌به کشور عراق و زیارت عتبات عالیات اقدام کنند.

مرز چذابه باز شد

حمید سیلاوی فرماندار دشت‌آزادگان نیز از بازگشایی مرز چذابه خبر داد و گفت: ‌با توجه به توافق‌های صورت‌گرفته و بازگشت آرامش به کشور عراق مرز چذابه به‌روی زائران باز شد و از ساعتی پیش ‌شرایط آرامشد  ‌و زائران برای زیارت می‌توانند از مرز خروج کنند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها